Rodina

O závistivé víle

Krásný pohádkový den, milé inspirativní ženy-in, psaní je moje velká radost a ani pohádky mi neunikly..." píše čtenářka Jitulenka a posílá k dnešnímu tématu hned čtyři pohádky! Toto je druhá z nich...

Druhá pohádka čtenářky Jitulenky k dnešnímu tématu...

O závistivé víle

V hlubokém lese blízko kouzelné studánky se zázračnou vodou bydlely dvě víly. Majdalenka byla krásnější a také upřímnější a hodnější, Anastázie byla zlá, závistivá a chamtivá. Záviděla Majdalence, že je hezčí, ptákům, že umějí lépe zpívat, srnkám, že umějí rychleji běhat, rybkám, že umějí mrštněji plavat, záviděla dokonce i slunci, že umí svými paprsky hřát. Chtěla by to všechno umět také a ještě lépe, ale jenom pro svoje vlastní pouhé potěšení.

Když jednou obě víly tančily večer při svitu měsíce, napadlo Anastázii, že by to musely být nádherné šaty utkané z tohoto svitu. Majdalenka se jí snažila tento bláznivý nápad vymluvit, ale marně. Anastázie si stála za svým a ukradla kus měsíčního jasu, a protože se jí ho zdálo být málo, chtěla ještě.

Ale to už se sám měsíc rozzlobil natolik, že nasměroval svůj jas přes studánku a jak se po něm hamižná Anastázie drala, spadla do studánky a utopila se. Jak jistě víte, víly (nejsou-li pravé mořské) neumějí plavat. A tak Anastázie doplatila svým vlastním životem na neskonalou touhu mít to, co jí nepatří.

Jitulenka

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Pohádková středa

o víle voněncePošlete mi svou originální pohádku!

Každá maminka jednou vymyslela svém dítěti pohádku a vyprávěla m ji před spaním, neříkejte mi, že ne. Tomu nevěřím. Nemusí to být zrovna vrchol literární tvorby, ale hoďte svou pohádku na papír (naťukejte ji do počítače) a zašlete mi ji jako příspěvek k dnešnímu (středa 27. 10. 2010) tématu! A pokud skutečně nemáte pohádku vlastní, pošlete originální pohádku, kterou vám vyprávěla mamink či babička, když jste sama byla dítětem.Pro dvě z vás, které přispějí, tu má připravenou novinku Nakladatelství XYZ, krásnou pohádkovou knížku O víle Voněnce od herečky Nely Boudové. Příspěvky posílejte do redakční pošty...

   
27.10.2010 - Děti - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [3] enka1 [*]

  A má to.Sml22

  superkarma: 0 27.10.2010, 17:20:52
 2. [2] Nestyda [*]

  jo Sml67

  superkarma: 0 27.10.2010, 11:57:08
 3. avatar
  [1] kuty [*]

  dobře jí tak,potvoře chamtivéSml54

  superkarma: 0 27.10.2010, 11:06:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme