Autovláčky brázdící ulice při nejedné slavnosti jsou lákadlem pro děti i jejich rodiče. Také v Jeseníku bylo v posledních letech zvykem nabídnout tuto atrakci návštěvníkům tradičního květnového zahájení sezony. Od příští sezony se však návštěvníci Jeseníku a Priessnitzových léčebných lázní budou s vláčkem potkávat pravidelně.

expresfoto: PLL a.s.

Priessnitzovy léčebné lázně totiž do další letní sezony vstoupí s vlastním vláčkem, který budou také ve své režii provozovat. Poprvé se ale lázeňský express po lázeňské kolonádě projede již letos. Už v sobotu 19. října bude v 11 hodin před sanatoriem Priessnitz slavnostně pokřtěn a poté se vydá na svou první jízdu lázeňskou kolonádou. A do budoucna s ním mají lázně velké plány. „Návštěvníkům v příštím roce chceme nabízet vyhlídkové jízdy mezi městem a lázněmi, ale nejen to. Chtěli bychom také organizovat výlety do blízkého okolí, jako na Čertovy kameny, do Adrenalin Parku Jeseníky v nedaleké České Vsi nebo na oblíbený Lesní bar. Rádi bychom, aby se účastnil i akcí Olomouckého kraje a třeba i veletrhů,“ poodhaluje ambiciózní plány Mgr. Tomáš Rak, obchodní ředitel Priessnitzových léčebných lázní.

Ačkoliv první zahoukání a pomyslný obláček páry se jesenickými lázněmi ponese až v rámci říjnového Týdne Vincenze Priessnitze, jistě ještě zažijete jízdu lázeňským areálem hrajícím podzimními barvami.

A kdybyste se chtěli zapojit do možnosti výběru jeho jména, hlasujte na facebooku Priessnitzových léčebných lázní. Mezi favority budoucího jména jesenického lázeňského expressu dominuje Vincek, ale můžete navrhnout i jméno jiné. Poslední dny je favoritem i „LÁZEŇÁČEK.“ Tak se nechme překvapit…

Zdroj a foto: tisková zpráva

Čtěte také:

Reklama