Pouze tento víkend můžete shlédnout již II. mezinárodní výstavu Doll Prague a unikátních uměleckých textilií Textile Prague. Michnův palác a Tyršův dům se stal na pouhých pár dní hostitelem sběratelských a uměleckých panenek, kdy každý tvůrce je osobně přítomen u svých prodejních exponátů. Za jediný víkend tak můžete spatřit unikátní originály a skvosty umělců z Japonska, Ruska, Itálie, USA, Belgie a mnoha dalších zemí.

elfove

Jeden z největších taháků je expozice E.J.Taylora, který přiváží do Prahy originální postavičky Elfů, které vytvořil v loňském roce pro obchody Tiffany v New Yorku. Tito roztomilí skřítkové ozdobili předvánoční výlohy tohoto prestižního zlatníka. Z východu do Prahy zavítala početná japonská delegace s desítkami typických panenek a loutek. Nechybí ani zástupci Evropy, jako je například velmi uznávaná umělkyně Marlaine Verhelst (Holandsko), Annadan (Ukrajina), Laura Scattolini (Itálie), významné evropské asociace: DABIDA (státy Beneluxu) a Guilde Baltic,(Litva, Lotyšsko, Estonsko) a známí čeští loutkáři a panenkoví umělci.

„Celou akci doprovází i prodejní výstava populárních a originálních medvídků - Teddy Bears a uměleckých textilií Textile Prague. Zde návštěvníci najdou expozici unikátních děl Iny Statescu z Francie, Jacqueline Heinz z Německa, skupiny umělců Art quilt Petrohrad z Ruska nebo Willy van de Beek - Oldenhof z Holandska. Samozřejmě nechybí ani díla českých autorů,“ dodává jedna z organizátorek výstavy, paní Bohdana Klátilová.

Na výstavě jsou v prodeji umělecká díla, ale i to, co k umělecké tvorbě patří; tedy šicí stroje, látky, nitě, korálky a další pomůcky.

taylortaylor

Určitě se zde najde také něco pro malé návštěvníky. Přímo v prostorách výstavy po celou dobu probíhají krátké wokshopy, jako např. šití medvídků atd.

V jednom ze salonků bude možno shlédnout, ale i zakoupit zajímavé šperky, kabelky a jiné autorské doplňky přímo od výtvarníků. „Zájemcům již dnes nabízíme možnost přihlásit se k účasti na kurzech pod vedením známých umělců, jejichž prostřednictvím budou moci nahlédnout do tajů výroby těchto unikátních děl,“ doplňuje informace Bohdana Klátilová. Více se dozvíte na webových stránkách výstavy http://www.dollprague.com

Výstava Doll Prague se koná 29. listopadu - 1. prosince 2013.

  • Michnův palác - Tyršův dům, Praha 1 - Újezd 450

10 % ze vstupného bude věnováno na podporu integračního projektu základní školy Červený vrch Praha 6.

Reklama