Pokud nemáte tip na tento víkend a máte rádi pivo, pozorně čtěte. Čtenářka Vlaďka006 do redakce zaslala tip na pivní slavnosti.

 Pivní slavnosti, byli jste již někdy na nich? Osobně mě to nikdy nelákalo. Raději si dám pivko v hospodě s partou kamarádů.

Loni jsem se nechala od manžela přemluvit a vyrazili jsme na den otevřených dveří v pivovaru Velké Březno. Na jednom místě jsme mohli ochutnat několik druhů piv, poslechnout si naživo kapely jako Olympic, Žlutý pes nebo imitaci Fredieho Mercuryho.

Nejvíce jsem se těšila na kvasinkové pivo, Žlutého psa a závěrečný ohňostroj. Akce předčila moje očekávání. Pivo chutnalo výtečně, lépe než v hospodě, počasí bylo příjemné, skupiny hrály krásné písně a závěrečný ohňostroj stál za to. Na akci se mi líbilo, i přes to, že mě hned po polknutí prvního doušku piva, hryzla do krku vosa a měla jsem alergickou reakci jak hrom. Ten den jsem bolavý krk léčila chlazeným pivem a v pondělí šupala k doktorce pro antialergika.

Tuto sobotu se ve Velkém Březně koná den otevřených dveří znovu. Vystoupí mimo jiné například Jan Vyčítal a Greenhorns, Petr Spálený a Apollo Band či Kabát revival.

Loni řídil manžel, letos je krátká sirka na mě. Pivo ochutnám tak maximálně od manžela. Už se moc těším. Doufám, že pivní rej bude přinejmenším stejně dobrý jako ten loňský. Letos si ale přibalím sebou baterku. Záchody byly loni trochu z ruky a neosvětlené.

Pěkný den.

Vlaďka006

Reklama