Letná

Téměř pohádkové království se rozprostře o víkendu 21. a 22. srpna v Letenských sadech mezi Hanavským pavilónem a Kramářovou vilou. Festival Letní Letná zde nabídne po oba dny vždy v 11, 14, 15.30 a 17 hodin celkem osm dětských představení. Nejmenší diváci (i jejich rodiče) uvidí například Divadélko U Panáků s Masovým Kašpárkem, Duhové bubliny Václava Strassera, Divadlo ANPU s Čertovým švagrem Vlastimila Viktoru a jeho Pinocchiova dobrodružství nebo Divadlo Tramtárie s pohádkou O pračlovíčkovi. Oba večery uzavře vždy v 21 hodin hlavní hvězda festivalu - francouzský soubor Atelier Lefeuvre & André s představením Bricolage Erotique, ve kterém se dva bývalí členové proslulých Cirque O a Que-Cir-Que vydávají s humorem sobě vlastním na cestu objevování erotiky a svého těla. Sobota v 19 hodin bude na festivalu patřit tzv. open stage přístupné zdarma, kde se představí mladí umělci spjatí s novým cirkusem - klaunérií, akrobacií, žonglováním a podobně. O den později, v neděli, ve stejný čas proběhne navíc na Letní Letné představení ve stylu nového cirkusu Postav na čaj! českého souboru Cirkus Mlejn, které „zavede beze slov diváky na sever, který je ještě chladnější a nehostinnější, než středoevropská zima roku 2010." Kromě tohoto programu se všichni příchozí - jak děti či dospělí - mohou zapojit do výtvarných workshopů zdrama, popřípadě jen tak posedět ve festivalové kavárně. Vstupenky jsou k dostání na všechna představení v pokladně na místě, která je otevřena od 10 do 22 hodin. Telefon: 605 321 906 a 773 903 505. E-mail: ticket@letniletna.cz. Dopravní spojení: metro Hradčanská a zastávka tramvaje Špejchar. Více info na www.letniletna.cz.

Letná

Francouzský soubor Atelier Lefeuvre & André se vrací na festival Letní Letná s celovečerním představením Bricolage Erotique. „Před rokem se oba vtělili do rolí bláznivých zahradníků ve zvláštním stanu - skleníku a rozesmáli stovky návštěvníků. Nyní se vydávají s nevinností sobě vlastní na cestu poznání erotiky, svých těl, života a smyslnosti. A ničeho se přitom nebojí," láká Jiří Turek, ředitel a dramaturg Letní Letné. Didier André a Jean-Paul Lefeuvre, svérázní herci a klauni, svedou diváky svými nejsilnějšími zbraněmi: humorem, nezaměnitelnou poetikou, absurditou i cirkusovým mistrovstvím. „Nečekejte nic vulgárního či zvráceného. V našich rukou struny, závěsy, židle, prkna i balóny evokují sny o ladných křivkách, liniích a dalších tělesných rysech. A nemyslete si nic špatného o tom, co se domníváte, že vidíte. Můžete se totiž mýlit," uvádí tvůrci. Soubor uvede představení celkem devětkrát. Bricolage Erotique trvá 75 minut bez přestávky, je beze slov a vhodné od 7 let věku.

Víkend na Letní Letné

Sobota - 21.8.

 • 11:00 Vlastimil Viktora - Pinocchiova dobrodružství
 • 14:00 Divadélko U Panáků - Masový Kašpárek
 • 15:30 Václav Strasser - Duhové bubliny
 • 17:00 Bilbo compagnie - Klaun Bilbo
 • 19:00 Open stage 2010 - Open stage 2010 | Letenský park
 • 21:00 Atelier Lefeuvre & André (Francie) - Bricolage Erotique
 • Neděle - 22.8.
 • 11:00 Divadlo Kulich - Piráti
 • 14:00 Divadlo ANPU - Čertův švagr
 • 15:30 Divadlo TRAMTÁRIE - O pračlovíčkovi
 • 17:00 Václav Strasser - Duhové bubliny
 • 19:00 Cirkus Mlejn - Postav na čaj
 • 21:00 Atelier Lefeuvre & André (Francie) - Bricolage Erotique

Letná

Festival pořádá již posedmé Společnost Gaspard, o.s. za podpory Hlavního města Praha, Ministerstva kultury ČR, MČ Praha 7 a pod záštitou primátora hl. m. Praha Pavla Béma. Generální partner: Pražská plynárenská, a.s. Za podpory: Metrostav a další organizace a instituce. Hlavní mediální partneři: Česká televize, Cinestar, MF Dnes, radio Bonton.

Reklama