Ačkoli byste nejspíš v tomto období čekaly, milé čtenářky, pozvánku na vinobraní, kterých probíhá po celé republice nespočet, my jsme vybrali jiný tip. Ve vyškovském Zooparku probíhá ukončení letní sezony Dnem zvířat...

Pokud váháte, kam vyrazit s dětmi tuto sobotu (tedy 1. října 2011), máme pro vás dobrý tip...

  • Co: Den zvířat
  • Kdy: 1. 10. 2011
  • Kde: Zoopark Vyškov
  • V čase: od 15.00 do cca 18.00
  • Za kolik: dospělí 130 korun; děti, důchodci, studenti 70 korun; nositelé zvířecích příjmení: zdarma
  • Internetové stránky Zooparku: www.zoo-vyskov.cz

Co můžete očekávat?

vyškov

Chystá se kulturní program k ukončení letní sezony. A také soutěže a hry na počest patrona zvířat sv. Františka z Asisi. „Vystoupí kouzelník Šeklin. Proběhne hra Cesta kolem světa, při které se zábavnou formou po stanovištích seznámíte s různými druhy zvířat. Bude možnost, svézt se na koni. Akce proběhne za každého počasí,“ řekl nám Petr Bláha ze Zooparku Vyškov.

O Zooparku Vyškov

Zoologická zahrada ve Vyškově byla založena roku 1956, tenkrát šlo o malou zoo poblíž vyškovského zámku. V roce 2066 však proběhla rozsáhlá rekonstrukce. Byly vystavěny nové výběhy pro domácí zvířata Afriky, Asie a Jižní Ameriky. V areálu bylo vybudováno dětské hřiště, venkovní terasa s občerstvením a restaurace s ubytovacími prostory. Před vstupem bylo vybudováno nové parkoviště. Plocha celé zoo je nyní 4 hektary.

Kdyby mohla mít zoo nějaký podtitul, ta vyškovská by se honosila asi takovýmto: Domácí zvířata z celého světa. Uvidíte zde tedy, jaká domácí zvířata se chovají na všech kontinentech naší modré planety. A není jich málo, jen ve Vyškově jich mají 81 druhů a plemen.

Dvoreček naší babičky je jednou z dalších atrakcí, které můžete v zoo navštívit, jde o imitace selského dvora s možností kontaktu návštěvníků se zvířaty. Chovají se zde velbloudi jednohrbí i dvouhrbí, lamy, koně shirští, koně fjordští, tarpani i poníci, skot watussi, skotský náhorní skot, jaci domácí, gajal, zakrslí zebu, kozy, ovce a prasata přikuklená, hrabavá i vodní drůbež, včetně jejich divokých předků.

Součástí zoo je také DinoPark, který byl otevřen v roce 2006. Má všechno, co takový DinoPark má mít, tedy modely prehistorických zvířat, 3D kino, hřiště pro děti a také jednu raritu světového významu: Skutečnou druhohorní rostlinu Wolemia nobilis.

Kam dál?

Reklama