Vztahy

O věk nejde

Dost možné, že se vymykám tematu, posuďte a případně nezveřejňujte, musela jsem ale napsat...

Ve vztahu dvou nerozhoduje příliš věková hranice, ale hlavně sociální a mentální vyzrálost obou jedinců, stanou-li se manžely.

Své učitele pro život jsme měli ve svých rodičích a prarodičích, poučovali jsme se z kladných i záporných příkladů ve svém okolí i z literatury. Při řešení každého problému musí jít oba trochu na půl cesty vpřed či vzad, podle okolností a ve prospěch celé rodiny.

Dnes jsem přesvědčena o tom, že dřívější soužití mladých a prarodičů mělo nejen zápory, jak si to i dnes kdekdo myslí a jak jsme to i my zprvu cítili, ale i dosti kladů, jen si to "zamlada" umět přiznat (bydleli jsme s manželovými rodiči).

S potěšením mohu říci, že my s manželem jsme štěstí vzájemné úcty a porozumění měli a máme dodnes i po 45 letech manželství.

Samík97


Tématu se nevymykáte - jsem moc ráda za příspěvek o tom, že to někomu "klape" i po tak dlouhé době... To se dnes už moc často nevídí. Takže držím palce, ať je Váš vztah i nadále stejně krásný...

Jak jste na tom Vy a krize vztahu? Prožila jste nějakou? Prožíváte ji právě teď? Napište nám o tom na redakce@zena-in.cz!

   
05.03.2007 - Láska a vztahy - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Heduš [*]

  Sirikit:

  superkarma: 0 05.03.2007, 13:01:08
 2. avatar
  [4] teb [*]

  Soužití "starých" a "mladých" má možná svoje výhody, přesto jsem neskutečně šťastná (a můj muž též), že žijeme sami.
  Nejen tchýně, ale i moje vlastní matka se táže, cože jsem manželovi přichystala na cesty a jak to, že mu nevařím každý den.
  Nedokáží pochopit, že můj muž je také dospělý a dokáže se o sebe postarat. A když chodím do práce každý den, vracím se večer, proč bych měla pořád vařit já?

  superkarma: 0 05.03.2007, 12:07:39
 3. avatar
  [3] arjev [*]

  Sirikit: kvalitní příspěvek.Jsem ráda,že ta držkatá holka nejsem jen já,ale je jich na světě více

  superkarma: 0 05.03.2007, 11:31:45
 4. avatar
  [2] Sirikit [*]

  Ano, soužití našich rodičů a prarodičů mělo své klady i zápory. Nezapomenu na proslov mé tchyně, když mi pár dnů po svatbě "dávala rozumy", a sice že chlap si doma může plno věcí dovolit a že ženská má "zástěru na to, aby všechny jeho výstřelky schovala". Tohle všechno mi vykládala před svým synem, mým manželem. Ujistila jsem ji, že já zástěru nikdy nosit nebudu a že pokud náš vztah nebude vyrovnaný, tj. vztah dvou partnerů, tak se dokáže stejně rychle odmilovat, jak jsem se zamilovala. A bude mi srdečně jedno, jak se na to bude koukat okolí, protože jsem naštěstí soběstačná a nenechám sebou vorat vláčet. Zírala na mě s údivem, jak jsem si taková slova mohla vůbec dovolit. Jsme letos s manželem 36 let a on dobře ví, že nemluvím do větru, naše manželství rozhodně nevypadá tak, jak vypadalo manželství jeho rodičů, tj. "pár tvorstva" si dupne a žena pospíchá plnit jeho přání a rozmary a když jí vynadá, tak "drží hubu". Měla jsem kvůli tomu svému postoji s tchánem a někdy i s tchýní dost nepříjemností, nebo jsem byla rebelka, ale nad tím jsem vždycky mávla rukou.

  superkarma: 0 05.03.2007, 11:13:01
 5. avatar
  [1] SENSITIVESKIN [*]

  PLUS MÍNUS, ALE

  superkarma: 0 05.03.2007, 11:04:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme