Nejen o oblékání, ale i různých vánočních zvycích nám napsala čtenářka s nickem Nany. Jaké to jsou a co pro ni znamenají, se dočtete v jejím příspěvku.

Na štědrý den se těší určitě každá rodinka, my jsme s manželem už sami dva, s rodinou se nestýkáme, tak si jej užíváme sami. To víte, že je nám smutno, ale asi jsme jim na obtíž... Milujeme světlo svíček, tak u nás hoří snad i na wc, zapálíme františky, takže nám smrdí celý byt, ale co by jsme pro kouzlo vánoc neudělal.

Před usednutím ke štědrovečernímu stolu mne manžel políbí hladce oholen pod jmelím i když podle keltů jmelí vyhání zlé duchy z domu, tak snad se mne to netýká. Co se týče oblečení, manžel by se raději ani nepřevlékal, ale to bych nebyla já, abych jej nehnala se převléct, já se také převléknu, alespoň do sukně a pěkné halenky.

Vždy dáváme o jeden talíř na stůl navíc, vzpomenu si na své blízké, kteří nejsou již mezi námi a večeře začíná, myslím si že tím, že se lidé převléknou do svátečnějšího se znásobí vyjímečnost této chvíle.

Po večeři nezapomínáme na rozkrojení jablíčka, kdy já mám pravidelně křížek, pak si jdu hodit střevíc samozřejmě že špička je dovnitř, takže jsem do příštích vánoc klidná, že manžela nechytí druhá míza. Když si pouštíme lodičky, má se samozřejmě potopí, což značí že svou situaci nezlepším a tak mě nezbývá, než dle pověry si vzít pušku a jít si vystřelit na měsíc, což přináší štěstí.

Tak snad se trefím a za rok se tu sejdeme zase ve zdraví.

Přeji všem krásné vánoční svátky plné pohody, klidu a štěstí.

Nany

Zřejmě máte vážný důvod nenapsat, proč se nestýkáte s rodinou. Přeji vám, ať jsou i tak krásné

Jak se těšíte na Vánoce vy, milé ženy-in? Prožíváte je ve sváteční atmosféře a ve svátečním oblečení? Už víte, co budete mít na sobě u štědrovečerního stolu? Nebo se teprve chystáte něco pořídit? Jak chodí ke stromečku oblečené vaše děti?

Napište nám na: redakce@zena-in.cz

Reklama