Ahoj Radime,
mně se dopoledne nepovedlo odeslat  příběh na téma zrození, tak kdyby nikdo neposílal příspěvky, možná by se hodil i tenhle příběh, opravdu pravdivý a ze života:

Na vznik života jsem se jako šestiletá při narození mladšího brášky zeptala svého „zkušeného“ o rok staršího bráchy, protože rodiče na mě asi neměli čas. Novorozeně jim určitě dalo zabrat. Maminka přijela z týdenního pobytu v porodnici, pyšně mi ukázala miminko se scvrklým obličejem celým fialovým od dezinfekce a zeptala se, jak se mi líbí. Moje odpověď byla krutá: „Mami, nemohla´s vybrat něco hezčího?“

Byla jsem tehdy dospělými poučena, že se v porodnici miminka kupují. Dodnes si pamatuji ten její pohled a vůbec se nedivím, že se mnou nějakou dobu nemluvila. Brácha mi to však vysvětlil velmi originálně: To se dá mamince pod polštář taková tabletka a maminka z ní za pár dní vyleží miminko. No že mě to nenapadlo taky! Vždyť jsme chovali slepice a zrození kuřátek bylo tak přirozeným jevem! Ovšem úlohu kohouta jsem ještě neznala, byla jsem přesvědčena, že své hejno jen udržuje v pozoru tím, že na neposlušné slepice skočí.

„Tabletkové“ teorii zrození jsem věřila hodně dlouho, dokonce jsem ji s úspěchem šířila mezi mladšími kamarádkami, než mě poučily starší holky na pionýrském táboře asi ve třetí třídě. Svému synkovi jsem tedy pravdu netajila, i když mi kladl ožehavé otázky snad od okamžiku, co se mluvit naučil. Samozřejmě jsem při vysvětlování skutečnost poněkud zaoblila přesně podle návodu MUDr. Pondělíčkové v knížce O sexuální výchově bez rozpaků, která byla naší povinnou učebnicí ve volitelném předmětu psychologie na gymnáziu.

Náš profesor psychologie byl z tabletkové historky stejně tak nadšený, jako učitelky v mateřské škole, kde se pyšně pochlubil můj synek, jak byla jeho maminka jako dítě školkou povinné naivní. Příběh o tom, jak jsem si já představovala ve svých šesti letech příchod svého mladšího brášky na svět, se dokonce ocitl ve sborníku z učitelské konference o sexuální výchově v mateřských školách.

No a ještě noční příspěvek

S početím dítěte jsme měli velké problémy. Dlouho se nedařilo. Takže jsme absolvovali skoro vše, co nabízelo naše zdravotnictví před dvaceti lety, kromě umělého otěhotnění. Hlavně si pamatuju, že mi doktor předepsal měření bazální teploty kvůli stanovení ovulace, polohu zezadu kvůli neobvyklé poloze dělohy a pak hodně polštářů pod zadek delší dobu po aktu...

No měření teploty bylo podle mě zbytečné, ovulaci poznám sama podle šílené chuti se milovat s každým chlapem, kterého potkám... Nepomáhalo to... Nakonec mi předepsali absolvovat čtyři týdny procedur ve vyhlášených Františkových Lázních. Tam jsem si samozřejmě musela podle místní tradice sáhnout sošce Františka na oleštěného frantíka, jinak by to nešlo... Hlavně jsem ale podle rady tamního lékaře zajistila na dobu ovulace manželovi penzion. Přijel na dva dny a to opravdu stačilo, takže dobu a místo početí našeho syna znám naprosto přesně...
Bonda

No a ještě posílám jeden rozmazaný pokus o umělecký akt samospouští.


Tedy Bondo,
vy nikdy nezklamete. Hned dva veselé příběhy k tématu a nakonec ještě barokní fotografie :-). Zkrátka nejlepší nakonec, jen nevím, co jsou tam ty hnědé skvrny.:-) Ale rozhodně díky moc za příspěvek skoro na dobrou noc!:-)

Reklama