Pobavte se s příspěvkem čtenářky s nickem Králíček4. Každý rok peče cukroví, dostala se i na číslo 27 druhá, ale stávající průměr je kolem 17 druhů...

Umíte si představit, že pečete 27 druhů vánočního cukroví?

Mám ráda vůní cukroví

Já si nějak vánoce bez pečení a vůně cukroví nedovedu představit. Dříve jsem pekla i 24 druhů cukroví, ale poslední roky, kdy se dcery osamostatnily jsem trošku ubrala a peču průměrně kolem 17 druhů. Každý rok slyším jak je toho moc, kdo to bude jíst a tak vždy naskládám krabičky s cukrovím do mrazáku a těším se, že budu mít na velikonoce napečeno. No, ale už uvažuji i o koupi nového mrazáku, protože tento starý, snad aby z těch vánoc taky něco měl mi to cukroví sní. No nemůže to být nikdo jiný, protože o mizejícím cukroví z mrazáku tradičně nikdo neví a do velikonoc ještě nikdy nevydrželo.
Obvykle jsem začínala péct kolem mikuláše, pokud mi plány něco nenarušilo. Jeden rok jsem stihla udělat jen těsta a pak jsem si musela místo pečení udělat výlet se synem na chirurgii, jelikož si mezitím dokázal přerazit na bobech obě kosti na ruce. No i když nám pečení začalo neslavně, nakonec se vše dohnalo a hlavně i snědlo. Letos jsem začala o něco dříve než obvykle a už mám asi 7 druhů hotových. Linecké dělám rovnou z dvojité dávky a milované marokánky rovnou čtyři dávky, aby to stačilo.
Já cukroví napeču nám i mamince, ale jíst ho moc nemusím. Prostě na sladké moc nejsem, je jen pár druhů co si dám ráda a to jsou nepečené stříšky a šohajky, ostatní bych mít nemusela. Koblížky na vánoce nepeči, ale vánoček hned několik. No obvykle je jeich 5-6 a všechny rozdám po rodině a jednu nechám nám. Již nyní mám žádost na vánočku od mamky, dcer a kamarádky, takže budu mít sice co dělat, ale upeču jim je ráda. Všem přeji zdárné pečení cukroví i vánoček a hlavně ať se povedou a všem chutnají.

Králíček4

Téma dne 30. 11. 2012: Vánoční pečení

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, kterou čtenářku jsem odměnil slíbeným dárkem, totiž balíčkem Hera máslová příchuť a knížkou Atmosféra Vánoc (iKAR).

HERA

Nová Hera máslová příchuť si snadno najde místo ve vaší kuchyni. Nejen že se skvěle hodí na přípravu krémů a krémových dezertů, ale je vhodná také jako přísada do běžného pečení.

atmosfera vanoc

Reklama