Příspěvků je dnes opravdu hodně, a tak vám teď nabízím hned dva. Přečtěte si, co nám k babičkovskému tématu napsaly čtenářky mařinka a freyacz.

Milé dámy, i vám oběma moc děkuju za příspěvky, ráda jsem si početla. I když je život někdy nespravedlivý... Přeju vám hezký zbytek dne.


Pěkný den přeji,

posílám příspěvek k babičkovskému tématu.

Na své babičky mám pěkné vzpomínky. Sice žádné hlídání o prázdninách, žádné výlety na venkov (babičky žily s námi ve městě), ale byly hodné. Rodiče to asi vnímali jinak, babičky hlídací nebyly, vždy jsem se s nimi stýkala jen v přítomnosti rodičů (a jako dospívající pak jsem chodila na návštěvy sama).

Moje děti také hlídací babičky nemají. Hodilo by se to, přeci jen jít s mužem někam ve dvou bez dětí není od věci, ale kdo ty děti pohlídá? Jedna babička pracuje (na půl úvazku) a ve volnu si chce užívat, dokud na to ještě fyzicky má. Takže jí na nás nezbývá skoro žádný čas, vídáme se jen cca 2x do měsíce. Druhá babička by i hlídala, ale i když je mladší, je na tom už zdravotně špatně. Občas si půjčí starší dítko, které už je rozumné, není to to malé přetrhdílo, které by musela nahánět a se kterým se nedá domluvit. Jenže z takovéhoto hlídání se potřebuje aspoň 2 dny „dávat do kupy“.

Protože hlídání potřebujeme, a protože bych nerada, aby mladší dítko babičku nemělo, našli jsme si „náhradní“ babičku. Starší paní (starší než jsou naše babičky), ale neskutečně plnou elánu. Sama vnoučata nemá. Hlídá naše děti za symbolický peníz, miluje je, rozmazluje, kupuje dárečky ke všem možným příležitostem, jezdí s nimi na výlety... Měli jsme neuvěřitelné štěstí, že jsme na ni narazili. Děti mají babičku, která je tou ideální babičkou, jakou by si snad každý přál mít.

Často slýchám maminky v okolí nadávat, jak nemají hlídací babičky, jak je to na houby, jak to mají těžké... Myslím si, že je lepší mít náhradní babičku, než věčně nadávat a stresovat se. Děti mají krásné zážitky, nám ubylo stresu. A ani našim biologickým babičkám náhradní babička nevadí. Mohu jen a jen doporučit - pokud nemáte vlastní hlídací babičky, hledejte, určitě i ve vašem okolí je nějaká starší paní, která nemá vlastní vnoučata (nebo je má daleko) a ráda by o někoho pečovala.

Krásný den,

mařinka


Krásný den všem

Moje babička z maminčiné strany byla úžasný člověk. Chvíle stávené s ní jsou pro mě ty nejkrásnější vzpomínky, a jsem si jistá že kdyby jste zeptali každého z dalších osmi vnoučat řekne vám to samé. Když se před sedmi lety zjistilo, že má rakovinu, byla to rána pro všechny. Děda tehdy prohlásil, že bez ní na světě nebude a taky to splnil. Zemřel ještě o týden dříve než ona. Pohřeb měli společný a pro celou naši rodinu to byl ten nejsmutnější den v našich životech. Babička z tátovy strany měla vnoučata tři - mě a mé dva bratry. Ovšem vždy dávali jasně najevo, že v jejich zájmu je pouze prostřední bratr a tak se nějak časem stalo, že s druhým bratrem a se mnou přestali vídat úplně. A ani když se narodila má dcera - jejich pravnučka nechtěli se s ní vidět a přestože jim život dal tu možnost nikdy ji nepoznali. Jsem si jistá že babička by svoje desáté vnouče, které nestihla poznat, a svá tři pravnoučata, mezi které patří i má dcera, milovala nade vše na světě a dala by jim ty nejkrásnější vzpomínky jako nám všem. A i když už jsem „velká holka“ a vím že život není vždy fér, je tohle pro mě velká nespravedlnost se kterou se asi nikdy nesmířím.

freyacz

Pozn. red.: Texty neprošly redakční korekturou.

Téma dnešního dne zní: Vaše děti a babička

  • Jaké máte vztahy v rodině? Stýkáte se s babičkami?
  • Mají vaše děti rády babičku(y)?
  • Jaké jsou vaše babičky?
  • Jsou vaše babičky spíš ze „staré“ doby, nebo moderní?
  • Chodí do práce, nebo už jsou v důchodu?
  • Jsou ochotné hlídat vaše děti?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Kolem 16. hodiny se dozvíte, která z vás získala dárek: knížku Aleny Jakoubkové Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek (nakl. MOBA) a tři detektivní příběhy k tomu.

bab

Reklama