Magie

O dobrý spánek požádejte oheň

fire

Magie počítá, a také aktivně pracuje s existencí čtyř základních živlů. Země, Vody, Ohně a Vzduchu. Pátým elementem je pak éter (duch). Jedná se o prazákladní síly Universa. Filozofie magie se opírá o myšlenku, že pokud člověk dokáže být v harmonii s těmito živly a  spolupracovat s nimi, může tyto síly přimět, aby působily k jeho prospěchu.
Magii živlů lze označit za druh praktické magie, založené na schopnosti komunikovat s živelnými prasilami.

Každý magický rituál se opírá o působení živlů:

 • Emoce souvisí s živlem Vody,
 • Rozvážnost se Zemí  
 • Aktivita s působením Ohně
 • Komunikace pak je síla Vzduchu.

Oheň pak navíc při uctivém přístupu je živel silně ochranný. To ale není nic nového, to věděli naši předkové a také jej k účelu ochrannému využívali.

Pokud máte například v noci špatné sny a budí vás noční můry nebo se budíte s pocitem, že jste vůbec nespali, můžete se velice snadno pomocí ohně do velké míry chránit. Jde v zásadě o to, že nejzranitelnějším a nejpřístupnějším je člověk právě v době, když spí. Nejsme v tu chvíli schopni kontrolovat své okolí ani energetické proudy. Prostě, laicky řečeno, na nás může kde co.

Otevřený oheň v místnosti, kde spíme, logicky dobře zabezpečený, je silnou ochranou, protože ne každá negativní energie si chce s vaším pomocníkem v podobě tohoto živlu něco začínat.

V jedné prastaré knize se píše, že démon se bojí plamene modré svíce.

Návod je velice jednoduchý

Napřed se pokuste dát dohromady a uzavřít přátelství se všemi živly. Výhodou je, že všechny máte pořád nadosah. Jednoduše s živly promluvte a požádáte je, aby vám pomohly dosáhnout cílů, o které usilujete, nebo třeba o pomoc či ochranu. Nic složitého. Něco jim darujte.

Uzavíráte přátelství, čili nic si nepodrobujete.

A ono by to ani nešlo, protože sami dobře víme, jak jsou živly mocné. Ledva jsme se jako lidstvo pokusili si je podrobit, nenaslouchat jim a vládnout, a už nám předvádějí jakého omylu a slepé nabubřelosti se dopouštíme. Tedy, jako přítel nám bude živel ku prospěchu, pokud jej budeme respektovat.

Jestliže se rozhodnete přijmout tuhle filozofii na úrovni praktické i duchovní za svou, tedy budete ji aktivně žít, stane se  váš život mnohonásobně bohatší a hodně věcí se ukáže být řešitelnějšími.

Zkuste to.

Pak si můžete večer postavit modrou svíci do hlubokého talíře na bezpečné místo a se žádostí o ochranu ji zapálit. Uvidíte, že vás oheň neodmítne a že bezesných nocí bude o mnoho méně. Ohlídá váš spánek i energetické bezpečí v době, když jste oslabení.

Hodně štěstí.

   
17.09.2010 - Magie - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. [8] marienka-m1 [*]

  Spojím příjemné s užitečným a zatopím si v krbu Sml16 není nic lepšího než praskající dřevo a sálající teplíčko.

  A zítra si koupím tu modrou svíci... Sml58

  superkarma: 0 20.09.2010, 17:33:02
 2. avatar
  [7] Alisa [*]

  Miso, jediny dotaz... Co jim mam darovat??Sml80

  superkarma: 0 17.09.2010, 20:01:48
 3. avatar
  [6] peetrax [*]

  V kontextu dnešního denního tématu to téma zní mnohoznačně... Sml32

  superkarma: 0 17.09.2010, 19:35:38
 4. [5] Anai [*]

  arjev — #2 Tak to jsme na tom stejně... v noci hlídám akorát samu sebe, abych tu nespavost přežila. Míšo díky, hned dnes vyzkouším běžím koupit modrou svíci! Sml16Sml59

  superkarma: 0 17.09.2010, 14:30:50
 5. avatar
  [4] enka1 [*]

  evamagdalena — #3 Buď šťastná, to mívám obden ale tak od dvou ráno.

  superkarma: 0 17.09.2010, 12:48:35
 6. [3] evamagdalena [*]

  Dnes v noci by se mi hodila nějaká rada pro dobrý spánek. Probudila jsem se v pět hodin ráno a už jsem nezabrala. Nestává se mi to moc často, je to nepříjemné.Sml80

  1. na komentář reaguje enka1 — #4
  superkarma: 0 17.09.2010, 12:33:08
 7. avatar
  [2] arjev [*]

  maje — #1 Když jsem byla mladší, též jsem neměla se spánkem problémy. Bohužel přejítím přes přechod Sml52Sml52Sml52

  V noci ohlídám dům, není potřeba krmit psa, štěkat též umím Sml52 , v zaměstnání je to fajn Sml54 a tak to jde pořá dokola, škoda, že mám posunutý odchod do důchodu o 5,5 roku.

  1. na komentář reaguje Anai — #5
  superkarma: 0 17.09.2010, 11:07:01
 8. avatar
  [1] maje [*]

  tak spánek mám naprosto dokonalý. jediný problém je, že jakmile si sednu nebo snad lehnu, tak hned spím. ale ráda bych se zeptala, míšo, na jednu věc. byla jsem nucena udělat rituál s voskovými penězi. tuto "voskovku" jsem si dala do krabičky, abych jí mohla nosit v batůžku do práce a dávat si jí v klidu pod polštář, když jdu spát. může vůbec takhle "voskovka" fungovat? nebo jí budu muset vyndat a riskovat, že do pár minut bude po ní?

  1. na komentář reaguje arjev — #2
  superkarma: 0 17.09.2010, 07:14:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme