fire

Magie počítá, a také aktivně pracuje s existencí čtyř základních živlů. Země, Vody, Ohně a Vzduchu. Pátým elementem je pak éter (duch). Jedná se o prazákladní síly Universa. Filozofie magie se opírá o myšlenku, že pokud člověk dokáže být v harmonii s těmito živly a  spolupracovat s nimi, může tyto síly přimět, aby působily k jeho prospěchu.
Magii živlů lze označit za druh praktické magie, založené na schopnosti komunikovat s živelnými prasilami.

Každý magický rituál se opírá o působení živlů:

  • Emoce souvisí s živlem Vody,
  • Rozvážnost se Zemí  
  • Aktivita s působením Ohně
  • Komunikace pak je síla Vzduchu.

Oheň pak navíc při uctivém přístupu je živel silně ochranný. To ale není nic nového, to věděli naši předkové a také jej k účelu ochrannému využívali.

Pokud máte například v noci špatné sny a budí vás noční můry nebo se budíte s pocitem, že jste vůbec nespali, můžete se velice snadno pomocí ohně do velké míry chránit. Jde v zásadě o to, že nejzranitelnějším a nejpřístupnějším je člověk právě v době, když spí. Nejsme v tu chvíli schopni kontrolovat své okolí ani energetické proudy. Prostě, laicky řečeno, na nás může kde co.

Otevřený oheň v místnosti, kde spíme, logicky dobře zabezpečený, je silnou ochranou, protože ne každá negativní energie si chce s vaším pomocníkem v podobě tohoto živlu něco začínat.

V jedné prastaré knize se píše, že démon se bojí plamene modré svíce.

Návod je velice jednoduchý

Napřed se pokuste dát dohromady a uzavřít přátelství se všemi živly. Výhodou je, že všechny máte pořád nadosah. Jednoduše s živly promluvte a požádáte je, aby vám pomohly dosáhnout cílů, o které usilujete, nebo třeba o pomoc či ochranu. Nic složitého. Něco jim darujte.

Uzavíráte přátelství, čili nic si nepodrobujete.

A ono by to ani nešlo, protože sami dobře víme, jak jsou živly mocné. Ledva jsme se jako lidstvo pokusili si je podrobit, nenaslouchat jim a vládnout, a už nám předvádějí jakého omylu a slepé nabubřelosti se dopouštíme. Tedy, jako přítel nám bude živel ku prospěchu, pokud jej budeme respektovat.

Jestliže se rozhodnete přijmout tuhle filozofii na úrovni praktické i duchovní za svou, tedy budete ji aktivně žít, stane se  váš život mnohonásobně bohatší a hodně věcí se ukáže být řešitelnějšími.

Zkuste to.

Pak si můžete večer postavit modrou svíci do hlubokého talíře na bezpečné místo a se žádostí o ochranu ji zapálit. Uvidíte, že vás oheň neodmítne a že bezesných nocí bude o mnoho méně. Ohlídá váš spánek i energetické bezpečí v době, když jste oslabení.

Hodně štěstí.

Reklama