Rodina

Nůžky Fiskars pro každého tvořivého školáka

Hola hola, škola volá! Nezapomeňte svému malému školákovi nachystat vše na první školní den. Pokud jej přizvete do procesu výběru různobarevných školních pomůcek, bude se do školy o to víc těšit. Pozornost věnujte především výběru kvalitních a bezpečných nůžek, se kterými se bude stříhat a vystřihávat skoro samo. Fiskars nabízí kolekci nůžek pro předškoláky i dospělé, praváky i leváky.

fiskars

Zvládnutí techniky stříhání je pro děti náročné, protože vyžaduje značnou koordinovanost pohybů obou rukou, sílu v prstech a notnou dávku trpělivosti a pečlivosti. Nůžky First Fiskars určené malým dětem váží pouze 24 gramů a jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli. Lehkost a kvalitní ostří pomáhá k snadnému použití. Díky zakulaceným čepelím i přes ostrost nůžek dítěti nehrozí zranění při stříhání. Držadla jsou perfektně tvarována speciálně pro dětskou ruku a navíc lze nastavit přítlak čepelí. Na výběr jsou nůžky různých barev, velikostí i tvarů. Vašemu školákovi tak může pomáhat s domácími úkoly například celý arzenál zvířátek – včelička, beruška, rybka nebo panda.

faskars1fiskars3

Máte doma leváka? I když se to nezdá, pořízením speciálních nůžek svému dítěti značně ulehčíte práci. Levákům se pravoruké nůžky nejen těžko drží kvůli jinak tvarované rukojeti, ale jejich použití ztěžují i opačně nabroušené nože. Levák musí tlačit palcem afiskars6 ukazováčkem nepřirozeným způsobem, nevidí dobře ani na linii řezu, kterou zakrývá horní čepel. Fiskars jako první na světě v roce 1972 začal vyrábět nůžky pro leváky. Pro snazší rozpoznání se na rozdíl od klasických oranžových vyrábějí s červenými rukojeťmi.

Zajímavosti z vývoje nůžek Fiskars
Historie společnosti Fiskars sahá až do roku 1649. První nůžky Fiskars pak byly vyrobeny v roce 1832 za majitele společnosti Johana Jacoba Julina, který ve Fiskars položil základy dnes již tradičního důrazu na inovace. Dalším důležitým mezníkem v historii všech nůžek byl rok 1967, kdy Fiskars poprvé vyrobil nůžky s plastovou rukojetí. Přitom typická oranžová barva těchto nůžek vznikla vlastně náhodou. Designéři se rozhodovali mezi zelenou, černou a červenou barvou držadel. Když byl ale vyráběn první prototyp, zůstal v lisu zbytek oranžové barvy z předchozí výroby a technik, který jeho výrobu zajišťoval, ji použil právě na výrobu prvního prototypu, načež vyrobil další tři v požadovaných barvách. Hlasování ve Fiskars potom rozhodlo, že oranžová vypadá nejlépe. A tak vznikly nůžky, které proslavily společnost Fiskars po celém světě.

fiskars4Fiskars Orange® oranžová barva nůžek byla zaregistrována jako ochranná známka v roce 2003 ve Finsku a v lednu 2007 i v USA. Tato historická registrace znamená, že pouze Fiskars smí používat tuto oranžovou barvu na své výrobky.

 

 

   
01.09.2015 - Děti - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme