Domácnost

Nudu zahání mužskou prací!

Ahojky všem zrovna se nudícím.
 
Slovo nuda nemám ráda a taky se snažím ji zahnat nejen v myšlenkách, ale hlavně v práci. Ať se jedná o luštění křížovek (což je největší zaháněč pro mě) či pletení a háčkování pro celou rodinu.
 
No a když je rodinka celá opletená, oháčkovaná a v dosahu mých očí není žádná nevyluštěná křížovka, s oblibou se pouštím do "mužských" prací.
 
Jako tuhle vloni. Byla jsem o víkendu sama. Od pondělka jsme měli s mužem domluveno, že vybílíme sklepy. Mě ale napadla ta příšerná myšlenka, že to, co dokáže každý muž, tak dokáže i "slabá" ženská. Vyndala jsem ve sklepě z polic všechny zavařeniny, kompoty a jiné věci. V kýblu jsem si rozmíchala vápno, vzala tu největší štětku a práce mohla začít. 
 
Zadívala jsem do bílého kýble a napadlo mě, jaká by to asi byla fajn změna, kdyby sklepy byly bleděmodré (má nejoblíbenější barva). Vzala jsem šmolku, nasypala do kýble, znovu zamíchala a začalo natírání-modrování.
 
Večer spokojená se svou prací jsem osprchovaná čekala na manžela a jeho pochvalu. Ouha, sotva uviděl modré sklepy zařval: "Kterej blbec natřel sklepy na modro, vypadá to jak v budoáru". Vletěla jsem za ním a opravdu. Stěny uschly a místo bleděmodré byly dosti modré.
 
Začala jsem plačtivě, že jsem mu chtěla ušetřit čas a práci, kterou by mohl v pondělí věnovat mně. Začal se najednou smát a objal mě. Letos mi povídá: "Tak co, mamino, nechceš opět natřít sklepy. Co takhle narůžovo?"
No, nezabili byste ho?
Januše.
 

Milá Januše, já bych ho nezabil :-)
 
A ty si za svůj příspěvek zasloužíš odměnu. Bude to překvapení, tak se těš. Už ti jede, už ti letí.
 
A mám tu ještě jedno překvapení! A to dostane autorka toho dalšího příspěvku o tom
 
Jak přežít nudu
 
Své příspěvky na toto téma posílejte na e-mail
 

A Januše se nám ještě navíc ozvala a zde máte její reakci.
 
Zdravím všechny v ženě-in. Moc jste mě potěšili, že jste uveřejnili můj příspěvek ohledně nudy. A to dokonce, že vyhrál a to dokonce v den mých narozenin. To bude rodinka koukat. Ještě jednou díky zadravím.
Januše.
 
K narozeninám gratulujeme a mějte se krásně....
   
18.08.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. [11] apina [*]

  jak se můžete někdy nudit ?? Křížovka? nemam čas na tohle. Jsem hodně v práci a když mám volno věnuji se sportu , synovy....stále je co dělat. cestujeme, sportujeme, máme chatu....nudu neznám. A barevný sklep? no a? to každý nemá ne? !

  superkarma: 0 18.08.2005, 13:35:02
 2. [10] Rikina [*]

  V budoáru a to jste nikdo neviděl moje provedení nátěrů na chalupě - dřevěná podlaha v jedné místnosti v barvě bordó, stěny temně růžové, v druhé místnosti podlaha tmavomodrá, stěny světle modré s obláčky, a na dovršení všeho kuchyňka hráškově zelená, s realisticky vyvedenými květy orchidejí - fialovými

  superkarma: 0 18.08.2005, 13:33:17
 3. avatar
  [9] hruška [*]

  superkarma: 0 18.08.2005, 12:55:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme