Zdraví

Nožky jako ze žurnálu


Máme tu pořád léto, i když si s námi počasí občas pěkně zahrává. A k létu patří pantoflíčky, sandálky. Jsou pohodlné, nožky se v nich nepotí. Ale je vidět na naše chodidla. Nestačí jen lak na nehty, milé dámy, ale pohledy kolemjdoucích sklouznou i na vaše paty a prstíky. Zrohovatělou kůži a otlaky neschová ani ten nejtemnější lak.

 

Pravděpodobně vlastní chodidla dobře znáte, a stejně tak i triky, kterými je udržujete na pohled estetickými. Určitě se na nohách nechlubíte zrohovatělou pokožkou a oloupaným lakem. Pro každou ženu by mělo být samozřejmé, že hladké paty, jemné prsty a pečlivě nalakované nehty jsou jednoduše nevyhnutelné. Není potřeba hned běžet na pedikúru, zvelebovací proces vašich nohou zvládnete v pohodě samy v klidu svého domova. Vždyť stačí tak málo.

Základ? Osvěžující, voňavá koupel nohou. Po celodenním běhání budou k nezaplacení extrakty z rozmarýnu a eukalyptu s přídavkem soli. Unaveným a uchozeným nohám velmi prospějí a povzbudí je. Pro náročnější nebo prostě unavenější chodidla je vhodná i „bublinková terapie“ v podobě perličkové koupele nohou, která působí jako jemná masáž. Po důkladném odmočení (asi 20 minut) je pokožka nohou připravená na další krok – „odření“ zrohovatělých částí. Pomocí hoblíku, rašple, pilníku či pemzy a vyváženého masážního pohybu s přiměřeným tlakem na postiženou kůži, klouby a kostní výčnělky odstraňte zhrublou kůži a otlaky. Tyto pomocníky na chodidla seženete v každé drogerii. Po této proceduře nohy pečlivě vysušte a promažte velmi mastným krémem – například kosmetickou vazelínou s heřmánkem. Pak si navlékněte bavlněné ponožky nebo nohy zabalte na chvilku do froté ručníku.

 

Následuje úprava nehtů. Nehty na nohách jsou v porovnání s těmi na rukou tvrdší, a proto bývá obvykle obtížnější je stříhat nůžkami z manikúry. Zvolte tedy raději kleštičky na nehty. Pozor ale, abyste si neuštíply kraje, na ty raději použijte diamantový nebo skleněný pilník. Zarovnávají se jimi okraje nehtů, čímž předcházíme jejich štěpení – ale jen v případě, že pilujeme jedním směrem. Při úpravě nehtů speciálním klipem stříhejte rovně a kopírujte jejich tvar. Stejnou pozornost byste měli věnovat i kůži v okolí nehtů. K udržení její jemnosti je třeba ji pravidelně otírat speciálním olejíčkem. Péči o nohy ukončíme zatlačením kůžičky kolem nehtů.

 

A posledním krokem je lak. Nohy jsou krásně upravené, tak je „doladíme“. Před lakováním nezapomeňte nehty přeleštit leštičkou. Pozor ale, všeho moc škodí, proto nepřistupujte k leštění příliš často – nehet by se stal tenkým a lámavým. Před nanášením laku je třeba zbavit nehet jakékoliv vlhkosti a mastnoty (zbytky krému setřete papírovým vlhčeným kapesníčkem a nechte uschnout). Poté naneste podkladový lak, který zabraňuje zažloutnutí nehtů a prodlužuje trvanlivost barevného laku. Nechte jej důkladně uschnout a přejděte k barevnému laku. A aby byl efekt dokonalý, použijte na závěrečnou horní vrstvu průsvitný tzv. ochranný lak, který zvýrazní lesk a prodlouží trvanlivost. Zbavíte se tím i případného nepěkného zabarvení nehtů a nehet bude vypadat zdravě.

A barvy? Nejdůležitější je doplnit si kolekci vašich laků o výraznější barvy, které budou korespondovat s vaším šatníkem. Také byste neměly zapomenout na matný bílý lak pro francouzskou manikúru a tmavý lak na zdobení. K základním barvám ještě můžete doplnit lak s perletí. Ve specializovaných prodejnách dnes najdete široký výběr různých odstínů, včetně stříbrné a zlaté. Tyto jsou výborné zejména proto, že se hodí ke stříbrným a zlatým šperkům.
Nečekejte zázraky okamžitě po prvním lakování. Chce to trpělivost, praxi, ale výsledek vás potěší. Avšak ještě lepší pocit budete mít z toho, když na otázku vašich známých i neznámých, kdo vám tak nádherné nehty nalakoval, pyšně odpovíte, že vy sama.

Takto zkrášlené nohy vklouznou do letních bot jak po másle a můžete klidně vyrazit ven – bez špatného pocitu, že se vám na nehtech loupe lak nebo vám praská pata.

Chodíte do salonu, nebo dáváte přednost domácí pedikúře?
Staráte se o své nohy?
A co lak na nehty?
Používáte?
Jakou barvu?
Nebo raději nohy schováváte do tenisek?

Napište, jak se o své nožky staráte.

   
09.08.2007 - Zdraví - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. [24] machos [*]

  Rozhodně pravidelní manikura je důležitá. Nehty ji potřebují a pokud se o ně nestaráte pravidelně, tak pak se to zpětně těžko dohání Sml80

  superkarma: 0 23.03.2012, 13:15:46
 2. avatar
  [23] Solei [*]

  wich: protiargumentem je, že pemza je vysoce porézní materiál a odřená kůže v ní zůstává a to i v pemze, která se drolí. Dochází tak k rozvoji ifekcí a plísní protože kůže podléhá mikrobnímu rozkladu. Nohu si následně infikujete při dalším použití kdy se ta stará kůže dostane do trhlinek v kůži na patě.... ajeto.... Ale co, kdyby měl člověk žít v aseptickém prostředí tak umře dřív než se naděje. Mělo by stačit pemzu - pokud je to ta pravá (dá se sehnat uz jen ve starých pokomunistických drogeriích) vyvařit a po roce vyhodit. Pokud je to ta "nová" barevná co se drolí, co tři měsíce měnit.

  superkarma: 0 13.08.2007, 16:12:49
 3. avatar
  [22] wich [*]

  Nikusa: To slyším poprve. Používám pemzu každý večer, pak namažu krémem, zabalím do ponožek a moje nohy jsou Tak nevím. Mi to připadá jako velmi šetrné . Zajímaly by mě protiargumenty používání pemzy

  superkarma: 0 11.08.2007, 23:36:05
 4. avatar
  [21] Evik8 [*]

  O nohy sa starám sama a že mi to ide a priateľ niečo pochytil a má krásne nohy aj on.Počas zimy si lakujem nechty skôr jemnými odtieňami lakov,v léte používam výraznejšie (červený,čierny,vínový) alebo len francúzku manikúru.Predsa tá noha ináč vyzerá ak okrem starania sa o ňu,dám nechtov aj nejaký pekný odtieň laku.

  superkarma: 0 10.08.2007, 10:04:36
 5. avatar
  [20] Nikusa [*]

  Holky a víte, že správně se pemza nemá vůbec používat? Tak nás to aspoň učila ve škole kožní lékařka. Proto ani neuznávám suchou pedikůru. Narušíte si tím kůži (roztřepíte) a pak až uschne, je taková ,,otevřená" a trháte si silonky.

  superkarma: 0 10.08.2007, 08:55:23
 6. avatar
  [18] Ťapina [*]

  Amálie: Ty máš pod nehty u nohou nějaký prostor? Já mám asi nějak nadměrně přerostlé ty části spojené s prsty, protože si je musím stříhat "nadoraz", jinak mi překáží a nevejdu se do bot.

  superkarma: 0 09.08.2007, 13:50:35
 7. avatar
  [17] wich [*]

  paji: Já mám ukazováček taky delší než palec. Je to prý znak aristokrata . A mi se to docela líbí.

  superkarma: 0 09.08.2007, 13:04:52
 8. avatar
  [16] wich [*]

  O nohy se zvládnu postarat sama. Každý večer vydrbu místa, která mají tendenci tvrdnout pemzou a nehty kartáčkem, postříkám sprejem na nohy, namažu krémem a šupnu do ponožek. Lakuju většinou decentní francouzskou pedikuru. Můj říká, že mám nožičky

  superkarma: 0 09.08.2007, 13:00:25
 9. [15] a.... [*]

  Luciš: Takový prsty u nohou má moje dcera, má je po otci a ten věru panovačný prokazatelně je

  superkarma: 0 09.08.2007, 12:35:43
 10. avatar
  [14] Amálie [*]

  Nesnáším na nehtech u nohou francouzskou manikúru. Okamžitě mám dojem, že majitekla má nehty dlouhé a pod nimi plno špíny.


  V zimě nosím bezbarvý lak, abych viděla, že mám nehty stále krátké a čisté. V létě lakuju bezbarvým se třpytkama nebo perleťovým, který kryje jen částečně. Potřebuju prostě vidět, že mám pod nehty čisto.

  superkarma: 0 09.08.2007, 12:19:15
 11. [13] Radka JS [*]

  Taky mám delší ukazováček!
  Paji: Taky jsem to slyšela...

  superkarma: 0 09.08.2007, 11:26:00
 12. avatar
  [12] Luciš [*]

  paji: já zas slyšela, že jsme panovačné. Na akropoli mi průvodce řekl (taky si všim ), že jsem řeckého původu, že všechny sochy tam je mají delší. Tak jsme hold panovačné Řekyně

  superkarma: 0 09.08.2007, 11:22:29
 13. avatar
  [11] paji [*]

  Luciš: No,osmičku nohu nemám.Mám č.4.Víš,co jsem někde četla?Že ženy s delším druhým prstem na noze,než je palec,jsou daleko rozhodnější a ctižádostivější,než jejich kolegyňky s tzv"normálními prsty"No,nevím,co je na tom pravdy,ale četlo se to hezky. A je fakt,že čím řvavější mám lak na nehty,tím míň si lidi všimnou,že mám kratší palec oproti druhému prstu,protože všechny zajímá lak na mých nohou

  superkarma: 0 09.08.2007, 11:12:31
 14. avatar
  [10] Suzanne [*]

  Luciš: a proč to vlastně chceš schovávat? U nás v rodině to máme všichni

  superkarma: 0 09.08.2007, 10:23:57
 15. avatar
  [9] Suzanne [*]

  Luciš: ty máš taky delší ukazováček než palec? Já o hodně, a tak to "léčím" červeným lakem

  superkarma: 0 09.08.2007, 10:22:07
 16. avatar
  [8] Luciš [*]

  paji: tak to asi nemáš osmičku nohu jako já. U mě si toho všiml každý, kdo mě zná.
  Ve škole se mi dokonce jedna pihovatá nána vysmívala, tak sem jí dala po čuni, dostala sem poznámku a byl klid

  superkarma: 0 09.08.2007, 09:20:11
 17. avatar
  [7] paji [*]

  Luciš: Taky mám delší druhý prst a věř mi,že si toho nikdo ještě nevšiml,kromě pedikérky

  superkarma: 0 09.08.2007, 09:16:19
 18. avatar
  [6] paji [*]

  Nehty na nohou si lakuji jak v létě tak i v zimě.A 1 za měsíc si zajdu na pedikúru.Tu stovku jednou za měsíc na svoje nožičky obětuji.Kdo to ještě nevyzkoušel,tak ať jde do toho,nejúžasnější je závěrečná masáž nohou paní pedikérky.To fakt nemá chybu

  superkarma: 0 09.08.2007, 09:14:58
 19. avatar
  [4] OlgaMarie [*]

  Hlavně si včas dojděte na orthopedii nechat si chodidla zkontrolovat.Jakmile se propadne klenba,je zcela jedno,zda si koupete nohy v heřmánku a kdy a čím si lakujete nehty.Rozhodně si nemyslete,že svá chodidla znáte.

  superkarma: 0 09.08.2007, 08:00:17
 20. [3] Nikol [*]

  O nohy se starám sama, pravidelně používám krém na nohy a občas pemzu. Nehty lakuju jen v létě, a to bezbarvým lakem.

  superkarma: 0 09.08.2007, 07:38:34
 21. avatar
  [2] Luciš [*]

  Lak na nehty na nohách nenosím, mám delší druhý prst a nechci na něj upozorňovat. Ale ani na dokonalých nohách se mi výrazné barvy moc nelíbí

  superkarma: 0 09.08.2007, 07:15:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme