panzani

Nejoblíbenější dětské jídlo? Vsadíme se, že na některém z předních míst budou určitě těstoviny. Ty patří mezi velmi často preferované pokrmy i u odrostlejších jedlíků. Svou velkou oblibu si drží již řadu dlouhých desetiletí. Dříve je měla většina z nás spojené s nalámanými špagetami s kečupem a posypané sýrem. I takto připravené těstoviny bylo zábavné jíst, jelikož v očích dětí i dospělých vypadaly krásně barevné. Časy se mění a na trhu je na výběr již řada tvarů. A nyní i velikostí! Jedno však zůstává. Těstoviny stále lákají svou chutí, barevností i přitažlivou podobou.

Stále též platí, že nejsou těstoviny jako těstoviny. Synonymem kvalitních a populárních těstovin je značka Panzani. Ta je známá tím, že její těstoviny se nikdy nelepí. Nyní obohatila talíře všech domácností i novinkou MINI těstoviny, které se prodávají ve tvarech Farfalle, Fusilli a Penne. A jak je to s tou velikostí? Ta u nich hraje velkou roli. Díky své „mini“ velikosti se lépe a jednodušeji konzumují než ty „klasické“, což ocení nejen děti, ale i vaši blízcí.

panzani

Nyní již není nutné před uvařením dětem těstoviny lámat či je následně krájet na talíři. Pokrmy z MINI těstovin se dětem lépe a jednodušeji konzumují. Vhodné jsou pro děti i z pohledu zdravého jídelníčku. „Těstoviny jsou vhodná příloha pro děti. Jsou snadno stravitelné a přitom mají nižší glykemický index než knedlíky nebo rýže.  Nižší panzaniglykemický index potravin je důležitý jako prevence cukrovky a obezity. Přílohy s nižším glykemickým indexem lépe zasytí,“ říká RNDr. Ludmila Olivierusová.

Každý z nás se již setkal s tím, že jsou děti k některým druhům například ovoce a zeleniny nedůvěřivé či jim nechutnají. U mnohých z nich však pokrmy vyhrávají díky tomu, že jim jsou připravované hravou formou. Ta u nich mnohdy probouzí zvědavost dobrotu nakonec přeci jen ochutnat. Ve většině případech jde o jeden z nejlepších receptů, jak děti přesvědčit ke konzumaci produktů zdravého jídelníčku. A právě těstoviny umožňují díky svým tvarům a nyní i velikostem plně zapojit fantazii a probudit originalitu. Určitě to ocení větší i menší. Vždyť těstoviny jsou tak oblíbené. A hlavně, jsou přeci tak dobré.

Reklama