Zdraví

Nový web Vakcíny.cz přináší souhrnné informace o očkování dětí i dospělých

Nově spuštěný web Vakcíny.cz přehledně a srozumitelně informuje o očkování, veřejností stále častěji diskutované problematice. Zájemci se dozví odpovědi na nejčastější otázky týkající se vakcinace a detailní informace o nemocích, proti kterým se dá očkováním chránit. Jednotlivá témata jsou přehledně rozdělena podle věkových kategorií a věnují se očkování od narození až po dospělost. Na webu nechybí ani sekce pro těhotné či interaktivní mapa s přehledem povinných a doporučených očkování  při cestování do všech zemí světa.

Očkování je proces na celý život. Od doby svého vzniku se stalo nedílnou součástí zdravotní prevence vyspělých společností a představuje jeden z nejúčinnějších nástrojů ochrany lidského zdraví, který kdy byl vyvinut. Jak ale očkování funguje? Proti kterým nemocem chrání a kdy by o něm lidé měli uvažovat? Informace o očkování přináší nový web společnosti GSK, předního světového výrobce vakcín.

Přímo na hlavní stránce webu najdou zájemci obecné informace. Dozví se například, jak očkování funguje, jak na něj reaguje imunitní systém; dočtou se o jeho přínosech ale i o možných vedlejších účincích.

Web dále popisuje nemoci, proti kterým se dá vakcinací preventivně chránit. Čtenáři mohou pro rychlou navigaci využít časovou osu a vyhledávat povinná a doporučená očkování podle věku nebo mohou k vyhledávání informací využít 5 hlavních kategorií. Ty jsou rovněž rozdělené podle věku a přináší relevantní údaje o očkování pro děti, ženy plánující těhotenství, dospělé i seniory.

Interaktivní mapu, která umožňuje vyhledávat povinná a doporučená očkování při cestování do všech zemí světa, pak ocení nejen cestovatelé.

Web Vakcíny.cz je určen pro širokou veřejnost. Kromě svého obsahu odkazuje také na ověřené oficiální zdroje jako např. web Státního ústavu pro kontrolu léčiv Olécích.cz či internetové stránky České vakcinologické společnosti Vakcinace.eu. Web obsahuje i informace reklamního charakteru.

Ukázka sekce: Povinné a doporučené očkování pro děti 13 - 24 měsíců

 

 Vakcíny.cz

Ukázka sekce: Interaktivní mapa

Vakcíny.cz

Vakcíny.cz

   
24.03.2014 - Nemoci - autor: (red)

Komentáře:

 1. [3] hvezdik [*]

  určitě prostuduji, docela mě překvapila naše lékařka, když se mě zeptala co chci dětem naočkovat, vůbec jsem netušila co vůbec můžu chtít Sml15

  superkarma: 0 24.03.2014, 19:37:28
 2. avatar
  [2] wich [*]

  Marianaant: Ockovani plati na stare viry, nova tubera se zase trochu modifikovala. Nicmene tubera je, byla a bude. I ja jsem kdysi na skole byla na praxi v charitnim dome pro lidi bez pristresi, kde byl ubytovany chlapik s tuberou... Co se tyce ockovani - pouzivat selsky rozum ;-)

  superkarma: 0 24.03.2014, 16:48:17
 3. avatar
  [1] marianaant [*]

  Dnes jsem vyslechla jednu paní doktorku ve Zprávách na ČT1 proč není nutné děti očkovat proti TBC a přitom nedávno říkali jak se zase tato nemoc u nás rozšiřuje. Tak fakt nevím kdo má pravdu.Sml15

  superkarma: 0 24.03.2014, 09:20:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme