Na podzimní trh vstupují nové Natur polévky Vitana, které vycházejí vstříc aktuálním požadavkům moderních žen. Přirozená chuť, správný výběr surovin, a jednoduchost přípravy - to vše Natur polévky naplňují.

Vitana

Veškeré složky těchto polévek jsou pouze přírodního původu, přičemž jejich kvalita je zachována díky správnému způsobu sušení. Polévky by měly být pravidelnou součástí našeho jídelníčku - dokáží zasytit a napomáhají regeneraci organismu.

Tajemství Natur polévek? Přírodní ingredience

Všechny přísady, které se na výrobu polévky v sáčku používají, jsou běžně známé potraviny, kdy většinu z nich najdete i ve své spíži. Do polévek se ve výrobě nemusí přidávat zvýrazňovače chutě, jako např. glutaman sodný, protože jejich chuť je dostatečně výrazná i bez něj - díky kvalitě použitých surovin. Natur polévky Vitana sledují i další z trendů - snižování obsahu soli. Navíc je v nové řadě Natur polévek místo klasické soli obsažena sůl mořská.

Natur polévky s příchutí léta i podzimu

Natur polévky nabízíme jak krémové, tak i čiré neboli vývarové. Spotřebitelé si mohou vybrat z celkem šesti variant: rajčatová letní, žampionová, brokolicová, hrášková, kuřecí jemná a písmenková," představuje nové polévky Michaela Setvínová, produktová manažerka společnosti Vitana.

I polévky v sáčku mohou splňovat požadavky na zdravý životní styl

Současný trend vaření směřuje ke zdravému životnímu stylu. V jídelníčku splňujícím tento požadavek by rozhodně neměla polévka chybět. Ovšem dalším trendem je urychlení procesu přípravy stravy, které příliš klasické přípravě polévky nenahrává. S Natur polévkami Vitana lze oba tyto trendy spojit - nyní je totiž možné připravit rychle polévku tak, aby byla zdravá i chutná.

Proces sušení coby tradiční proces uchování nutričních hodnot

Kvalita Natur polévek není dána použitím konzervačních přísad, ale důmyslným procesem sušení. Sušení je nejstarším způsobem uchování potravin. Lidé jej používali již v pravěku přesto, že ještě nevěděli, proč sušená potravina nepodlehne tak brzo zkáze. Nyní již víme, že vysušením - dehydratací potraviny zbavíme vody a právě tu ke svému životu potřebují bakterie, plísně, paraziti. Správná technologie a teplota sušení tyto patogenní zárodky zničí a znemožní jejich opětovnému rozmnožení právě díky nepřítomnosti vody.

Výborná chuť díky speciálnímu sušení každé z ingrediencí

Sušení samo o sobě je velmi šetrný způsob zachování výživových hodnot potraviny. Je-li navíc prováděno kontrolovaně, dosahují sušené suroviny velmi vysoké kvality. Každá součást polévky je sušena jinak. Jinak se suší mrkev, jinak houby, jinak bylinky. Dodržení specifických postupů pak zajistí výbornou chuť, vůni, zdravotní nezávadnost a maximální zachování nutričních hodnot hotové polévky," popisuje proces tvorby Natur polévek Ing. Vladimír Macek, vedoucí vývojového oddělení.

Polévka patří na český stůl

Polévka je v tradiční české kuchyni vnímána velmi pozitivně. Právem. Konzumace polévky má mnohé výhody, jak představuje Bc. Blanka Sekerová, výživová specialistka: „Polévka probudí trávicí trakt, tedy stimuluje vylučování trávicích sekretů v žaludku i v tenkém střevě. Mohou za to extraktivní látky z masa a zeleniny, které jsou velmi aromatické. Smysly vnímanou vůni a chuť mozek vyhodnotí jako pokyn k dalšímu vylučování trávicích šťáv. Další pokrm je již pak tráven snáze a lépe. Obsahuje-li polévka zeleninu, je také kvalitním zdrojem vlákniny."

VitanaZeleninové polévky dokáží příjemně zasytit a jsou-li hustější, lze je jíst jako samostatné jídlo - například jako zdravou večeři.

Polévka je rovněž neopomenutelným zdrojem tekutin. Jedna porce polévky dodá organismu přibližně 200 ml vody," doplňuje opodstatnění polévek výživová specialistka.

Reklama