Tlakový hrnec, symbol francouzského způsobu vaření objevený již roku 1679, se neustále vyvíjí a  technologicky zdokonaluje aniž by měnil původní výhody: snadné a bezpečné použití, rychlé vaření a úspora  energie, kulinářská rozmaninost a ta nejlepší ochrana potravin a v nich obsažených nutričních hodnot.

Společnost Tefal®, jenž se neustále věnuje vývoji nových a důmyslných výrobků a uvádí právě na trh  zcela nový tlakový hrnec Clipso®+ s extrémně snadným patentovaným systémem otevírání pomocí jedné ruky a to pro ještě snažší manipulaci.

Intuitivní a pohodlné ovládání je vhodné jak pro mladé začínající nadšence, tak pro zkušené  kuchaře, kteří chtějí připravovat lahodné pokrmy rychle a bez námahy každý den!

Intuitivní a snadná manipulace

calipso

Uplynulo již dvacet let od uvedení prvního tlakového hrnce Clipso®. Po celou tuto dobu se značka Tefal® snaží zjednodušit životy svých zákazníků prostřednictvím neustálého vylepšování systému otevírání/zavírání tlakového hrnce.

Současný extrémě snadný patentovaný systém otevírání/zavírání pomocí jedné ruky je skutečnou revolucí, která vyžaduje až třikrát méně námahy! Pro odblokování stačí nadzvednout rukojeť poklice a pro opětovné zajištění ji  sklopit. Tento inteligentní, inovativní systém umožňuje extrémě snadnou a  bezpečnou manipulaci s tlakovou poklicí.

Tlakový hrnec Clipso®+ není pouze snadno ovladatelný, je naprosto geniální!

Sklopné rukojeti pro optimální skladování šetří místo ve vaší kuchyni.

Jednoduše rychlé a chutné

Pro uspokojení rozmanitých kulinářských tužeb nabízí Clipso®+ řadu inspirativních programů:

  • Dušení pro chuťově výrazné omáčky  a vývary
  • Pomalé dušení ideální pro přípravu masa v omáčce
  • Opečení do zlatova pro křehké maso se šťavnatým  středem
  • Vaření v páře (v parním koši) pro zachování vyššího podílu vitamínů a minerálů

Volba programů je skutečně jednoduchá. Stačí si vybrat mezi dvěma provozními režimy: režim nízkeho tlaku pro vaření zeleniny (111 °C – 50 kPa) či režim vyššího tlaku pro maso a ryby (117 °C – 80 kPa). Díky zvýšenému tlaku je vaření s Clipso®+ dvakrát rychlejší než tradiční vaření v hrnci!

Pro plné využití tlakového hrnce Clipso®+  doplňuje společnost Tefal® každé balení kuchařkou s tradičními i originálními recepty pro každý den. Recepty jako jsou například ...pečená vejce s lososem a špenátem, mořský ďas s fenyklem, tuňák s kokosovým mlékem, krevety v páře, kuřecí ravioli či ledová polévka  z červeného ovoce... zaručují kulinářskou rozmanitost pro každý den!

Fanoušci online vaření si mohou stáhnout navíc aplikaci “Můj tlakový hrnec” s téměř 200 recepty a 600 surovinami s uvedenou dobou přípravy!

Bezpečnost především

Bezpečné zavíraní je samozřejmé u každého Tefal tlakového hrnce. Pokud není správně hrnec zavřený, nezačne se vytvářet tlak. Další výhodou je tzv. pojistka proti otevření - jakmile indikátor tlaku stoupne, již nelze hrnec otevřít.

Pracovní ventil pro regulaci nízkého a vysokého tlaku průběžně vypouští přebytečnou páru a po ukončení vaření sám veškerou páru vypustí. Tlakové hrnce Tefal jsou vybavené až 5 bezpečnostními pojistkami. Vyzkoušejte je bezplatně, až do 90 dní od nákupu vám vrátíme peníze, pokud vás nepřesvědčíme.

Technická specifikace:

-  patentovaný systém otevírání/zavírání
- 2 programy vaření – nižší a vyšší tlak
- Dno DiffusalTM TTK TM vhodné pro všechny typy ohřevu včetně indukčního
- Sklopné rukojeti
- Koš pro vaření v páře
- Možnost mýt v myčce na nádobí (hrnec a poklice mimo těsnění a ventilu)
- Dostupný o objemu 6 l a  8 l
- Obvyklá cena: 4499 Kč (8 L) a 3999 Kč (6 L)
- V prodeji: od září 2013
- Vyrobeno v Selongey, Francie, provincie Côte d'Or

Reklama