Domácnost

Nový Somat: 100% účinnost mytí s nula procenty fosfátů

Umýt nádobí bez námahy a se stoprocentním výsledkem a přispět přitom k ochraně životního prostředí? A přece to jde! Společnost Henkel uvádí ucelenou řadu přípravků na mytí nádobí v myčkách Somat bez fosfátů. Složení všech výrobků Somat bylo kompletně inovováno odstraněním fosfátů a posíleno účinkem kyseliny citrónové. Pro zářivě čisté nádobí bez námahy.

Somat

0 % fosfátů

Fosfáty byly doposud klíčovou ingrediencí u většiny přípravků do myček, protože zvyšovaly jejich účinnost při mycím procesu. Avšak fosfáty mohou způsobit zvýšení výskytu vodních řas, neboť jsou hlavní složkou jejich potravy a tím mohou vést k nárůstu znečištění vody. Proto nová generace prostředků na mytí nádobí v myčkách Somat přichází s bezfosfátovou recepturou, která navíc zaručí 100% účinnost. 

100% účinnost

Protože fosfáty byly doposud klíčovou ingrediencí v mytí, bylo nutné na vývoj nového Somatu věnovat několik let rozsáhlého výzkumu. Veškeré Somat receptury na tablety, gely i prášek byly změněny tak, aby i nadále zajistily vysoký standard mytí i bez této složky, což vyžadovalo kompletní přepracování receptur. A co více, složení výrobků bylo posíleno o sílu kyseliny citrónové, které jsou nyní ještě silnější proti připečeninám.

Somat

Nový Somat: Tři řady s působivým designem

Somat

Výrobky Somat v novém moderním designu mají zvýšený počet funkcí pro všechny tři řady - Classic, All in One a Gold:

 • Výrobky Somat Classic (Classic tablety, Classic gel a Classic prášek) s modrým pruhem poskytují perfektní výsledky mytí v kombinaci se Somat oplachovačem a Somat solí. Doporučená cena Somat Classic tablet 72 ks, gelu nebo prášku je 359 Kč.
 • Multifunkční tablety Somat All in One jsou typické fialovým pásem a přináší 8 funkcí. Doporučená cena tablet Somat All in One v balení se 52 ks je 359 Kč.
 • Prémiové multifunkční tablety Somat Gold se zlatým pásem představují mytí s nejvyšším mycím účinkem. Somat Gold má celkem 12 funkcí - kromě dalších i funkci rychlého schnutí a funkci předmáčení, která pomáhá odstraňovat připáleniny a připečeniny bez nutného předmývání nádobí. Tablety Somat Gold v balení 40 ks stojí 359 Kč.
 
Multifunkční tablety Somat All in One a Somat Gold již obsahují sůl a oplachovač a poskytují perfektní mycí účinnost již při 40°C. Tak mohou spotřebitelé šetřit energii ve srovnání s jinými programy fungujícími při vyšší teplotě.

Nové tablety se svěží vůní citrusů

Somat

Spolu s uvedením zcela nového portfolia, Somat uvádí také novou variantu s vůní: tablety Somat All in One Lemon & Lime. Kromě silného mycího účinku tato nová varianta poskytne také příjemnou citrónovou vůni během celého mycího cyklu. Doporučená cena tablet Somat All in One v balení se 52ks je 359 Kč.

 

Víte, že…

Od 1. ledna 2017 dochází k omezení obsahu fosfátů v prostředcích určených do myček nádobí na trzích na území EU. Společnost Henkel, jako vedoucí společnost v oblasti udržitelnosti přichází již nyní v České republice s ucelenou řadou Somat bez fosfátů.

Henkel byl taktéž průkopníkem i v oblasti praní – prací prostředky Henkel neobsahovaly fosfáty již od 80. let minulého století, tedy přibližně 30. let před jejich oficiálním zákazem. Standardy kvality a ochrany životního prostředí firmy Henkel předčí v obou případech zákonné požadavky.

Více o omezení fosforečnanů (hovorově „fosfátů“): NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) č. 259/2012 ze dne 14. března 2012, kterým se mění nařízení (ES) č. 648/2004, pokud jde o používání fosforečnanů a jiných sloučenin fosforu v pracích prostředcích pro spotřebitele a v detergentech určených pro automatické myčky nádobí pro spotřebitele.

   
16.06.2016 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [6] elly [*]

  Už roky jsem věrná právě SOMATU. Používám většinou gel, nějak mám pocit, že je takový šetrnější. Ale teď jsem si zvykla na tablety a jsem nadšená. Zdá se mi navíc, že nová ekologická řada mnohem lépe myje.

  superkarma: 0 20.06.2016, 20:22:32
 2. [5] Klára Křížová [*]

  dobrej Sml67

  superkarma: 0 16.06.2016, 15:37:07
 3. [4] marcia82 [*]

  použivám jinou značku nebo i obyčejný prášek..výjde levnějc a myje skvěle Sml80

  superkarma: 0 16.06.2016, 13:54:25
 4. [3] mamkaJa [*]

  Somat má nejlepší tablety do myčky na trhu Sml67

  superkarma: 0 16.06.2016, 12:52:25
 5. [2] bobani [*]

  za hubičku

  superkarma: 0 16.06.2016, 09:00:53
 6. [1] Andreadornova [*]

  Sml67

  superkarma: 0 16.06.2016, 06:43:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme