Zdraví

Nový školní rok s novým kartáčkem!


Začal podzim a s ním nový školní rok. Rodiny se po prázdninách scházejí doma, děti se vrátily z táborů a od babiček a vyrazily do školy. Nastal správný čas zkontrolovat, zda všichni z vaší rodiny mají nepoškozený zubní kartáček.

 

Málokdo si totiž uvědomuje, že mnoho problémů s chrupem je způsobeno právě dlouhodobým používáním jednoho zubního kartáčku. Staré kartáčky kvůli svému opotřebení neplní svou funkci, obsahují bakterie a jejich štětiny jsou často deformované, takže mohou poranit dásně. Pokud máte malé děti, měli byste je na nutnost pravidelné výměny zubního kartáčku upozorňovat a naučit je to. Kartáček je třeba měnit maximálně po třech měsících. Když už pořizujete svým dětem nové školní pomůcky, kupte jim a sobě také nové zubní kartáčky!

 

O tom, že péče o chrup mezi českými dětmi není valná, nás každoročně přesvědčuje třeba projekt Signal Dentibus. Tato mobilní ordinace poskytuje zdarma na vybraných místech vyšetření chrupu a dosavadní výsledky jsou varující. Zdá se, že si rodiče stále nezvykli, že o chrup svých dětí se musí starat hlavně oni – tím, že je naučí správnému čištění a alespoň dvakrát ročně s nimi zajdou k zubnímu lékaři. Stejně tak se musí starat, aby děti měly v pořádku zubní kartáček, který je nedílnou součástí zubní hygieny.

 

Měnit zubní kartáček je pro děti stejně důležité jako pro nás dospělé, protože správná funkce kartáčku je pro vyčištění chrupu zásadní. Roztřepený kartáček je při čištění mnohem méně účinný, poskytuje menší ochranu před zubními kazy a může poškodit dásně. Zároveň se mezi jeho štětinkami postupně usazují bakterie, které při dalším používání mohou v ústech způsobit infekce a kazy. 

 

Nejjednodušším způsobem, jak si zapamatovat, že bychom měli vyměnit ten starý za nový, je vyměnit ho vždy, když se změní roční období.

 

Další tipy, jak na výměnu kartáčku:

 

ü       S každou změnou ročního období, protože se pravidelně opakuje přibližně po třech měsících (21. březen, 21. červen, 23. září a 21. prosinec)

ü       Dáváte přednost častější výměně? Vyberte si první den v každém sudém měsíci.

ü       Zapište si upomínku do diáře nebo mobilního telefonu na období přesně po dvou až třech měsících

ü        Více informací naleznete na www.signalweb.cz

   
14.10.2008 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] Samík97 [*]

  Někdo ho mění podle přestupného roku.

  superkarma: 0 14.10.2008, 19:58:44
 2. avatar
  [3] Olka [*]

  Celé rodině vyměňuji kartáčky za nové, když jim měním kvartální kupón na tramvajence, to dělám vždy na začátku kalendářního čtvrtletí. Já si měním kartáček častěji, protože používám měkké štětiny, které se dřív ohnou, a nelíbí se mi kartáček roztřepený. Se školníma pomůckama bych to rozhodně nespojovala, a vlastně ani nevím, jak by to s nimi mohlo souviset.

  superkarma: 0 14.10.2008, 13:00:22
 3. avatar
  [2] RenataP [*]

  Jiutlinka: asi tak...zítra tu bude článek o tom, jak si máme dávat pípák na mobil, aby nás trklo, že si máme vyměnit vložku

  superkarma: 0 14.10.2008, 10:03:04
 4. avatar
  [1] Tulinka [*]

  Měním si kartáček po 3týdnech.Psát si upomínku do diáře,že si mám vyměnit kartáček není třeba,mrknu na něj a vidím né

  superkarma: 0 14.10.2008, 09:56:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme