Kouty nad Desnou se stanou novým rájem lyžařů! Největší zimní ski areál v Jeseníkách, jehož kolaudace se chystá na konec října, by měl první lyžaře přivítat ještě koncem letošního roku!

koutyV areálu se nyní dělají dokončovací práce. A že nejde o areál ledajaký, dosvědčuje i fakt, že celá stavba přišla na 300 milionů korun. Padlo též okolo třiceti hektarů lesa... to všechno pro milovníky zimních sportů. Nové ski centrum, ve kterém bude i letní provoz, si dělá ambice být podobně známé jako nejznámější areály v Krkonoších.

Informace o cenách a permanentkách se nám v této fázi výstavby ještě nepodařilo získat. Už nyní je ale jasné, že areál bude svou náročností určen spíše pokročilejším lyžařům. Největší sjezdovka též bude koncipována i pro náročné světové poháry. Přesto se do Koutů můžete vydat i s dětmi do již fungujícího ski areálu Kareš.

Jak bude areál vypadat?

  • Čtyři sjezdovky (tři středně až vysoce obtížné)kouty
  • Nejdelší sjezdovka v Jeseníkách: 2300 metrů s převýšením 550 metrů
  • Lanovky a vleky, které za hodinu přepraví asi 13 tisíc lyžařů
  • Šestisedačková lanovka
  • Restaurace
  • Parkoviště

Kudy do Koutů?

Nejpohodlnější je asi vyrazit po vlastní ose autem. Z Prahy po D11 a E67 (226 km)...

Z Brna po Silnici 44 (155 km)...

Z Ostravy po Silnici 11 a Silnici 450 (115 km)...

Nedaleko navštivte

Pokud pojedete do koutů za lyžováním s dětmi, nenechte si ujít nedaleký Pohádkový les, který bude taktéž letos otevřen a nebude zde chybět perníková chaloupka, ukázky života v Jeseníkách v době minulé, ani strážce Jeseníků: Praděd.

fotky zdroj: www.jeseniky.net

 

Reklama