head1Sebevědomí a soustředění se je klíčem k úspěchu v každé oblasti života. Naše pozornost je však často rozptylována vnějšími faktory, jejichž vlivem se přestáváme se soustředit a pracujeme méně efektivně. Svědění a podrážděná pokožka hlavy nejsou, na rozdíl od lupů, vidět, ale mnohdy mohou stát v cestě našemu výkonu. Díky technologickému průlomu založenému na měření biomarkerů histaminu pomáhá nový šampon Head & Shoulders Soothing Care s výtažky z eukalyptu bojovat se symptomy spojenými s tvorbou lupů a zároveň přináší úlevu podrážděné pokožce hlavy. Vlasy zanechává 100% bez lupů[1]. Výsledkem bude vaše sebevědomé a efektivní jednání v každé situaci.

Rušivé faktory a dosažení cílů
Pozitivní motivace, efektivní plánovaní a konstruktivní jednání jsou způsoby, jak dosáhnout požadovaných cílů. Ve snaze o úspěch je nezbytné sebevědomí, pohoda a správné soustředění. To vše nám pomáhá koncentrovat se na to nejdůležitější. Bohužel, jakékoliv nečekané a nepředvídané situace nebo podněty, vnímané našimi smysly, narušují klid naší mysli a mají negativní vliv nejen na naši náladu, ale také na naše soustředění. Proto vše, co rozptyluje naši pozornost, ať vědomě či nevědomě, nepříznivě ovlivňuje výkonnost při plnění našich úkolů a odvádí nás od zamýšleného cíle. Těmito negativními podněty mohou být například intenzivní rušivé vjemy.

To je důvod, proč i drobné podněty, jako blikající světlo, pachy, svědění a podráždění pokožky, mohou představovat významné faktory, které nás rozptylují a snižují naši výkonnost. K tomu, abychom se vždy cítili sebejistě a soustředěně, je potřebné mít pod kontrolou vše, co můžeme ovlivnit. Naši pozornost pak nic neodvádí a my můžeme pohodlně a efektivně plnit naše každodenní povinnosti.

Podrážděná pokožka
Zdravá pokožka se obnovuje během 28denního cyklu. Poškození homeostázy vede k urychlení tohoto procesu na pouhých pět dní. Tento druh nerovnováhy pokožky hlavy vede k podráždění, svědění a tvorbě lupů. Je způsoben reakcí těla na mikroorganismy, přítomné na povrchu pokožky a může být dále zhoršován působením vnějších faktorů, jako je znečištění ovzduší, změna teploty nebo stres.

Klíčovou roli v tomto procesu však hraje druh kvasinek Malassezia globosa, který je také hlavní příčinou tvorby lupů. Důsledkem intenzivnější činnosti vedlejších metabolických produktů tohoto organismu je zvýšení koncentrace histaminu, který působí jako zprostředkující prvek zánětlivosti pokožky. Výsledkem je svědění, podráždění pokožky hlavy a tvorba lupů. Navíc, zánět a podráždění pokožky hlavy se zvyšuje častým škrábáním, a tím se zintenzivňuje pocit svědění a šíření lupů.

Technologický průlom v měření biomarkerů histaminu
Výzkumní pracovníci značky  Head & Shoulders zkoumají pokožku hlavy po více než 50 let, což umožňuje neustálé zlepšování složení a účinnosti šamponu Head & Shoulders proti lupům. Nejnovější výzkum vedl k objevu podrobných metod měření změn na pokožce hlavy, které vedou ke svědění a podráždění pokožky. Analýza molekulárních biomarkerů histaminu byla výchozím bodem pro rozvoj inovací v technologii výrobku. Biomarkery jsou molekuly produkované lidským tělem v rámci zánětlivých procesů, a tak poskytují vědcům obraz o stavu různých tkání a orgánů. Aby bylo možné přesně určit úroveň histaminu v pokožce hlavy, vyvinuli vědci speciální metody pro měření jeho koncentrace a pro odběr vzorků:

  • v zájmu zachování zdraví pokožky hlavy se odběr vzorků provádí pomocí speciálně navrženého měřícího pásku;
  • další měření se provádí pomocí dvou různých molekulárních technik zkoumání hladiny histaminu v daném vzorku pokožky hlavy.

Studie založené na standardizovaném dotazníkovém průzkumu prokázaly, že hodnoty histaminu korelují se subjektivními pocity svědění pokožky hlavy. Tento nový způsob získávání informací o úrovni koncentrace histaminu je prvním vědeckým způsobem, jak objektivně určit intenzitu svědění pokožky hlavy.

Metoda, vyvinutá pro měření biomarkerů histaminu, nám nejen umožnila plně porozumět stavu pokožky hlavy, vystavené dráždivým látkám, ale také nás dovedla k vytvoření složení pro nový šampon Head & Shoulders Soothing Care, který přináší okamžitou úlevu svědivé* pokožce hlavy, doprovázenou tvorbou lupů.

 „Znalost fyziologie pokožky hlavy a příznaků tvorby lupů nás posouvá na zcela novou úroveň jejich léčby stejně jako prevence doprovodných onemocnění. Měření hladiny histaminu v pokožce hlavy byl skutečný průlom v technologii šamponu Head & Shoulders Soothing Care”, vysvětluje Dr. René Rust vědecký pracovník značky Head & Shoulders.

Inovativní složení šamponu Head & Shoulders Soothing Care
Díky technologickému průlomu měření histaminu pomocí biomarkerů přináší nový šampon Head&Shoulders Soothing Care s výtažky z eukalyptu okamžitou úlevu svědící a podrážděné pokožce hlavy již od prvního použití a snižuje příčiny vzniku lupů. Pomáhá nám bojovat proti rušivým faktorům, soustředit se a účinně jednat v každé situaci.

  • Základem složení nového šamponu Soothing Care je aktivní složka ActiZinc a proti lupům vysoce účinný zinkpyritihion (ZPT), který působí na povrchu pokožky hlavy a brání růstu plísně Malassezia globosa. Šampon díky tomu bojuje proti příčinám a příznakům lupů a zároveň podporuje obnovu a rekonstrukci pokožky hlavy a její přirozenou obranyschopnost, zatímco pomáhá zmírnit podráždění a odstraňovat svědění.
  • Šampon Head & Shoulders Soothing Care s komplexem ActiZinc využívá technologii Pro Clean, založenou na jedinečné kombinaci komplexních účinných čistících složek, které kromě mytí vlasů pomáhají udržovat správnou úroveň účinných látek. To je důvod, proč nový šampon pomáhá dosáhnout dokonale čistých vlasů a pomáhá je chránit před poškozením, takže vlasová vlákna jsou pevnější a jejich povrch hladší.

Jak bylo v klinických studiích prokázáno, nový šampon Head & Shoulders Soothing Caresnižuje příliš vysokou koncentraci histaminu, který je hlavní příčinou problémů spojených s lupy, o více než 84 %“[1], říká Dr. Rene Rust. „Poskytuje tak až 100% úlevu od svědění pokožky hlavy, což vám umožní plně se soustředit na dosažení svých cílů.“

Šampon Head & Shoulders Soothing Care proti lupům – doporučené maloobchodní ceny:

  • 200 ml -    79,90 Kč
  • 400 ml – 137,90 Kč
  • 600 ml – 187,90 Kč

Tyto ceny se mohou u jednotlivých prodejců lišit.

[1] Při pravidelném používání po dobu třech týdnů.

 *související s výskytem lupů

Reklama