Znáte ten pocit, když stojíte před regálem plným těstovin, pracích prášků, nebo řasenek dvaceti různých značek a nemáte tušení, kam sáhnout? Zakoupení dražšího zboží, které doma po vybalení nebo nějaké době používání nesplňuje ani ty nejnižší nároky, dokáže kolikrát pořádně otrávit. Pokud se jedná o větší investici do domácnosti, může špatná volba zvlášť znepříjemnit život. Ne vždy totiž platí, že vysoká cena se rovná vysoká kvalita. Jak tomu ale v obklopení stovkami značek spolehlivě předejít? Majitelům chytrých telefonů se naskytla šance v podobě nové mobilní aplikace dTest od stejnojmenného časopisu, kterou jsme si v redakci už sami stihli vyzkoušet.

dtest

Skutečně šikovný rádce do kapsy nebo kabelky vám každodenní starosti ušetří. Pomůže například s výběrem potravin, kosmetiky nebo vybavení domácnosti, odhalí škodlivé výrobky či poradí s problematickou reklamací. Prohlížet můžete výsledky testů jednotlivých výrobků a jejich srovnání, k ruce jsou vám i rychlé spotřebitelské rady a nákupní průvodce. Zkontrolovat si můžete, jestli se zboží ve vašem košíku nebo doma nenachází v databázi nebezpečných výrobků, na nákup jídla máte při ruce i kompletní katalog „éček”. A když si s čímkoliv nevíte rady, můžete třeba přímo u reklamačního pultu zavolat do poradny dTestu.

Hlavní výhodou aplikace je, že v ní najdete prakticky jakoukoliv kategorii zboží, hodit se může například hodnocení výrobků pro děti, bytového i zahradního vybavení, jídla, pití nebo drogerie. „K myšlence vytvořit mobilní aplikaci nás přivedlo rozšíření chytrých telefonů, které spotřebitelům umožňují řadu věcí vyřešit i ve chvíli, kdy jsou daleko od počítače s internetem, ” vysvětlila nám hlavní výhodu aplikace Markéta Lajdová z časopisu dTest. Právě okamžitou radu oceníte třeba při nákupu potravin či kosmetiky.

Mobilní aplikaci si můžete stáhnout zdarma do telefonů na platformě Android a v nejbližší době i do Apple iPhone. V obchodě pak jen naskenujete čárový kód nebo najdete produkt podle názvu a aplikace sama vyhledá, jestli je výrobek jedním z více než 9500 testovaných. Zdarma se vám hned zobrazí náhled testu, jako předplatitelé časopisu dTest si můžete prohlédnout úplné výsledky. Koho neláká celé předplatné, má možnost zaplatit si pouze jeden konkrétní test nebo srovnání, což se může zvlášť při nákladnějších nákupech mnohonásobně vrátit v podobě ušetřených peněz či dlouhodobé spokojenosti. Navíc je to jediná placená část aplikace, zbylých pět funkcí je bezplatných.

Více na www.dtest.cz

Reklama