.

Nový podnik ROYAL navrací do Prahy jedinečnou atmosféru První republiky

Novinky

Nový podnik ROYAL navrací do Prahy jedinečnou atmosféru První republiky

Nový multikulturní podnik ROYAL se právě dnes slavnostně otevírá na pražských Vinohradech v prostorách Maceškova paláce, tedy v budově, kde dříve sídlilo legendární kino Bio Illusion. Součástí ROYALu je i výstava s předměty hereckých hvězd První republiky.

foto 1

Prostory prošly rozsáhlou rekonstrukcí, aby byly navráceny do podoby z doby svého vzniku. Autentická atmosféra První republiky je doplněna moderními prvky. Originální koncept ROYALu nabízí spojení kulturního a gastronomického zážitku. Večer se promění v kino, divadlo či koncertní síň s prvorepublikovým šarmem. V rámci bohatého programu se diváci mohou těšit například na promítání němých filmůs živým hudebním doprovodem či tematické filmové večery doplněné ochutnávkou lahůdek z lokality vztahující se k filmu. Jedním z témat bude večer s filmem Velký Gatsby doplněný živý hudbou a šampaňským. Mezi oblíbené programy bude jistě patřit i promítání spaghetti westernu Tenkrát na západě s živou harmonikou a nezbytným špagetovým cateringem. Jiné večery budou vyplněny hudebním a pěveckým vystoupením, speciální show pro ROYAL připravuje také známé akrobatické duo DaeMen. Jejich vystoupení bude hlavním bodem podzimní části sezóny. Pro návštěvníky je plně k dispozici bar a občerstvení, takže si mohou vychutnat delikátní večeři či sklenici vína i v průběhu představení.

foto 2

Kavárna bude otevřena každý den od 11 do 23 hodin. Kromě nabídky směsí káv arabika s bio certifikací se mohou milovníci tmavého moku těšit také na speciální kávu ROYAL, která byla upražena pouze pro tento podnik. Jedná se o směs odrůdové kávy z Brazílie, Kolumbie a Etiopie. Nápojové menu doplní lahodný čaj Kusmi se 140letou tradicí na trhu. Značka přesně vyjadřuje koncept ROYALu – spojuje tradici a historii s moderními prvky. Nápoje budou servírovány v historickém nádobí, jehož hlavní část tvoří servis z karlovarské porcelánky. Budou podávány originální dezerty: mandlovo-čokoládový dort ROYAL a také svěží vanilkový dort Masaryk podle původní prvorepublikové receptury cukráře Nosála, jenž s ní vyhrál soutěž v přípravědortu pro prezidenta Masaryka v roce 1929. Večerní představení si mohou návštěvníci vychutnat v dokonalé symbióze s tradičním šampaňským značek Moet, Veuve Clicquot či Dom Perignon, nebudou chybět francouzská vína a vintage whiskey.

foto 3

Za projektem stojí francouzský podnikatel Jean-Christophe Gramont, který žije od roku 2003 kromě Francie a USA střídavě také v Praze. Na rekonstrukci po odborné stránce dohlížela scénografka a interiérová designérka Renata Slámková. „Na podobný podnik jsem narazil při svých cestách Argentinou. Uvědomil jsem si, že by exkluzivní spojení kulturního zážitku se špičkovou gastronomií slušelo i Praze. Prostor Maceškova paláce je navíc velmi jedinečný sám o sobě – má úžasnou historii, je to tradiční místo setkávání již více než osmdesát let,“ vysvětluje Jean-Christophe Gramont, „za poslední roky se ho ovšem nedařilo udržet při chodu. My to chceme změnit a prostor zařadit mezi přední vyhledávaná místa nejen rezidenty Prahy, ale i turisty z celého světa.  Jsem šťastný, že se rekonstrukce povedla a že můžeme dnes zahájit novou etapu pod názvem ROYAL.“

Zdroj: tisková zpráva

   
10.06.2014 - Redakční novinky - autor: Markéta Škaldová

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme