Styl

Nový objev v opalovací kosmetice


Indiánské receptury udávají směr novým trendům kosmetiky na opalování. Rozemletá semena tropického stromu roucou dokážou ochránit před tropickým sluncem, slanou vodou a obtížným hmyzem. Receptury aravackých indiánů se stávají hitem letošního léta.

Indiáni si všimli , že je rozemletá semena, kterými si potírali pokožku celého těla i vlasy, dokážou ochránit před tropickým sluncem, slanou vodou a že odpuzují moskyty. Roucouová semena jsou červená, a protože rozemletá barví, začalo se indiánům podle nich říkat rudé tváře.“


Takto vypadají semena roucou.

Firma Ligne St Barth , která kosmetiku vyrábí na karibském ostrově Saint Barthélemy, má na dodávku roucouových semen exkluzivní smlouvu s indiány z nedalekého ostrova Guadeloupe. Je tak zaručena stoprocentní kvalita a unikátnost vyráběných produktů.

„Příznivý účinek na pleť byl pro indiány jakýmsi vedlejším produktem.
Dnes si ho pochvalují spokojení klienti po celém světě. Kde jinde je také vhodnější místo pro testování kosmetiky na opalování než na tropickém slunci v Karibiku.

Tato kosmetika se už od února dá koupit i u nás. 

Tisková zpráva

   
11.06.2008 - Krása - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

  1. [2] moosa [*]

    No jasně. Mořeplavci co připluli do ameriky si všimli, že jsou pomalovaní červenou barvou a začli jim tak říkat. Pro Indiány to byla válečná rituální barva a jelikož si ji nemohli koupit v obchodě , tak ji získávali z přírody. AsPoň tak jsme se to učili při Dějinách...

    superkarma: 0 11.06.2008, 12:10:27
  2. [1] Pavla_b [*]

    Indiánům se začalo říkat rudé tváře podle těchto semen? To jako vážně?

    superkarma: 0 11.06.2008, 11:18:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme