Bulvár

Nový klip Báry Basikové: Nechala si na hlavu vylít litr oleje s uhlím a ani nehlesla.

Píseň Věštec je první klip k albu Báry Basikové Belleville. S nápadem a realizací (námět, režie a kamera) přišel Václav Noid Bárta, autor hudby všech písní z tohoto alba, který se svěřil, co ho inspirovalo:

Klip jsme točili v Jižních Čechách. Příběh mě napadl jednoho dne cestou do divadla. Najednou jsem měl pocit, že se na mě ze všech stran valí odpudivá černá hmota v podobě negativních informací z TV, radia, internetu. To mě dovedlo k zamyšlení, že přece neustálý přísun negativních emocí musí v člověku něco vyvolat… S Bárou se pracovalo jako vždy skvěle. Nechala si na hlavu vylít litr oleje s uhlím a ani nehlesla. Je to úžasná profesionálka, ale hlavně skvělá ženská!“ říká Vašek Noid Bárta.  A Bára dodává: „Moc se mi líbí Vaškovo obrazové a režijní pojetí, které pochopitelně skvěle koresponduje s hudbou a textem. Opět si spolu výborně rozumíme - jako při vzniku a realizaci alba.

b

A co Báru v nejbližší době čeká zajímavého? „Stala jsem se patronkou 3. ročníku charitativního projektu NOVÝ ŽIVOT DÍKY PLASTICE, který organizuje Klinika plastické chirurgie a estetické medicíny MUDr. Tomáše Doležala. Vybraným klientům, kteří mají výrazný životní handicap a z finančních důvodů si jeho odstranění nemohou dovolit, MUDr. Doležal zdarma provede daný operační zákrok. Za přispění sponzorů a dárců jsou spokojeni nejen operovaní pacienti, ale potom ještě další instituce, protože výtěžek je pravidelně věnován na dobročinné účely nejrůznějším nemocničním oddělením nebo občanským sdružením. U příležitosti této akce pořádám 15. dubna benefiční koncert se svou kapelou a mými hosty v Lucerna Music Baru.

21. března budu jedním z účinkujících velkolepé show ROCK AND POP FOR FASHION, která se bude konat v některé z velkých multifunkčních hal v pražském Karlíně. Jde o unikátní projekt koncertního vystoupení a módní přehlídky s mezinárodní účastí, na které se představí 4 zpěváci a 4 módní návrháři.

Na podzim chystám koncerty, které budou vycházet z nového alba Belleville…“ říká Bára Basiková.

Věštec

zpívá Bára Basiková

text: Jan Dvořák

hudba, režie, scénář, kamera, střih: Václav Noid Bárta

   
17.01.2014 - Kultura - autor: red

Komentáře:

 1. [5] free [*]

  Kdesi jsem četla, že první filmové písničky natočili u nás a pamatuju, že se mi jako dítěti hrozně libila "Je po dešti"

  superkarma: 0 15.12.2015, 09:17:21
 2. avatar
  [4] gerda [*]

  kobližka — #3 když vidím ty klipy, kdy skupina spoře oděných zpěváků předvádí spartakiádu, musím se smát. Samozřejmě, že u toho nezpívají, technika dělá divy. Když pak člověk uvidí zpěváka za mikrofonem, který skutečně zpívá, navíc dobře, je u vytržení.Sml30 Stejně tak nerozumím, proč se hlavně zpěvačky snaží za každou cenu vypadat jak prodejné děvy - a oblékají se podle toho.Sml80 To přece nemůže vůbec nikoho vzrušit, když je to jak přes kopírák.

  superkarma: 1 19.01.2014, 05:49:38
 3. avatar
  [3] kobližka [*]

  gerda — #2 No jo,to říkám pořád,jenže dřív to byli zpěváci,ale dneska? Sml80Třeba M.Rottrová ani dnes nehopsá po jevišti,jednoduše zpívá.

  1. na komentář reaguje gerda — #4
  superkarma: 0 18.01.2014, 20:22:58
 4. avatar
  [2] gerda [*]

  kobližka — #1 já už to beru jako nutné zlo. Jak jsme vůbec mohli přežít dobu, kdy přišel zpěvák na pódium a vystačil si jen se svým hlasem. A mikrofonem.Sml52

  1. na komentář reaguje kobližka — #3
  superkarma: 0 18.01.2014, 17:37:28
 5. avatar
  [1] kobližka [*]

  Upřímně se přiznávám,že někdy vůbec nepochopím,proč vlastně ten klip musí u písničky být a co tím "chtěl básník říci"....

  1. na komentář reaguje gerda — #2
  superkarma: 0 17.01.2014, 20:03:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme