Zdraví

Nový kalendář bude vyprávět o životě s diabetem

Kalendář „Můj život s diabetem“ včera pokřtil herec a diabetik Josef Mladý. Kalendář poputuje do diabetologických ordinací, kde bude vyprávět dvanáct různých příběhů o tom, jak se dá přežít a užít si život s cukrovkou.

krest

Můj život s diabetem, tak se jmenuje kalendář, který byl včera pokřtěn za účasti herce Josefa Mladého. Vydáním kalendáře si také připomínáme Světový den diabetu, který každoročně připadá na 14. listopadu.

Jaký je vlastně život s diabetem? Mysleli jste, že je smutný, plný odříkání? Dvanáct měsíců roku 2011 nabídne dvanáct příběhů vystižených v krátkých větách, které svědčí o opaku. I s cukrovkou se dají točit filmy, stát na divadelních prknech, cestovat po světě a lézt po horách, provozovat oblíbené sporty. Například Vladimír Horák, předseda svazu diabetiků ČR, říká: „Moje cukrovka je zcestovalá. Byla se mnou v Krkonoších i v Kostarice.“

Příběh cestovatele s diabetem, který se i přes svou nemoc nebojí zajet do tak nebezpečných míst jako třeba africká džungle, jste si na našem magazínu mohla  přečíst v článku: Diabetik Miloš: Pro inzulín se sežrat nenechám.

Herec Josef Mladý při křtu uvedl: „Cukrovka není konečná. Je to problém. Je to potenciální problém, a jen když ho nebudeme řešit, máme zaděláno na problém opravdový.“

Mezi tvářemi kalendáře najdete českého herce Josefa Mladého, který i přes svou nemoc trvá na tom, že chce svůj život nejen přežít, ale řádně si užít. Jsou zde i zástupci slovenských herců – Ivan Martinka, Katka Feldeková a Zuzana Haasová. Ani těm diabetes nebrání žít mnohdy velmi vyčerpávající a velmi nepravidelný život umělce. Autorem fotografií kalendáře je Petr Berounský.

Kalendář „Můj život s diabetem“ bohužel nebude ve volném prodeji, ale je určen do diabetologických ordinací. Právě tady se několik desítek tisíc lidí ročně dozvídá, že mají diabetes, a musí kvůli němu pozměnit svůj život. A právě díky tomuto kalendáři se mohou dozvědět, že pozměnit neznamená zhoršit.

Čtěte také:

Více informací o diabetu a možnostech léčby najdete na www.zivotsdiabetem.cz

   
09.11.2010 - Nemoci - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] sedesatka [*]

  Mám cukrovku již 15 let.Zřejmě tedy dědičnou,protože maminka si píchala insulin a než zemřela prodělala 2 operace očí,ale nebylo to nic platné a navíc oslepla.Byla velmi veselá a ráda bavile i své okolí.Neřekla bych,že neuměla dát najevo své city.Tato nemoc je velmi nepříjemná a to hlavně u dětí.Těch mi je opravdu líto.

  superkarma: 0 18.11.2010, 11:42:19
 2. avatar
  [1] aninas [*]

  Jedna vec je odborne zduvodneni cukrovky a na druhe strane cukrovkou onemocni lide, kteri tak nejak neumi dat najevo city, neumi milovat od srdce. Byvaly manzel byl [teda porad je] diabetik a mohu to potvrdit.

  superkarma: 0 09.11.2010, 21:16:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme