Novinky

Nový hit. Chcete omladit obličej? Nechte si ho profackovat!

Nenechte si ujít další skvělý příspěvek, který vás zaručeně pobaví. No, uznávám, že je to ode mne trochu zlomyslné, ale snad mi to odpustí jeho autorka, čtenářka s nickem Setury. Koneckonců, netýká se jí, ale její kamarádky

Hezký den,

chtěla jsem upéct bábovku a ouha, došlo kakao, tak mramorová nebude. Ale co bych neudělala pro rodinu, hodila jsem něco na sebe

a spěchám do obchodu pro nové. Po cestě jsem potkala kamarádku Jarču. Je to moderní žena, neodolá novinkám a musí všechno

vyzkoušet na vlastní kůži. Naklonila se ke mě a povídá: „co je na mě novýho?“ ať si jí prohlížím jak chci nic nevidím. Trochu nejistě odpovídám že netuším a ona mi nastavila obličej těsně před můj. A v tom už to vidím jasně, opuchlé oči, nateklé tváře a celkově odulá. Nějak mi to nešlo dohromady s jejím nadšením. Přesto trvala na odpovědi co já na to jak vypadá, tak jí řikám opatrně: „Jarko tobě je hodně blbě viď, seš nemocná?“ To jste měli vidět, co mi řekla, že byla v kosmetickém salonu a absolvovala omlazující kúru. Ta spočívá v tom, že jí kosmetička mimo jiné profackuje obličej. Je to nový hit, tak do toho šla a cítí se skvěle. Když dodala kolik za to zaplatila, tak jsem šla do mdlob. Pomyslela jsem na větu,škoda facky, která padne vedle a ono je to kromě výchovy ještě pro krásu.

Šla jsem pro to kakao a pořád myslela na to, čím to je, že si někdo nechá nafackovat v rámci vědy. A jak jdu pro košík, všimla jsem si  hloučku lidí v prodejně. Zaujala je akce kosmetiky, mladá děvčata předváděla krémy a nové zázračné přípravky. Šla jsem kolem a hned mi jedna z nich nabídla vzoreček vůně a letáček s krémem. Jindy bych šla pryč, ale jak mi nešla z hlavy ta nafackovaná Jarča, tak jsem se zastavila. Děvče vidělo příležitost a nabídlo mi tubu krému s krásnou květinovou vůní. Vysvětlila mi, že je to omlazující maska s výjimečným rychlým účinkem a kdesi cosi. No snažila se a měla úspěch, koupila jsem.

Doma jsem udělala těsto na bábovku, dala do trouby a nastavila minutku abych nezapomněla. Otevřela jsem tubu s pleťovou maskou a její nádherná vůně byla přímo úžasná. Chtěla jsem ji okamžitě vyzkoušet. Přitom se mi vybavila scéna z filmu s Jackem Nicholsonem, ve které na sebe kouká do zrcadla a povzdechne si: „když vidím ty vrásky kolem očí, povolenou kůži a popraskané žilky, tak nemůžu uvěřit, že jsem to já.“ Zázračnou masku v tu chvíli vnímám jako spásu.

Vzala jsem dlouhou podkolenku a po vzoru kosmetiček jsem si s ní stáhla vlasy dozadu aby nepřekážely v obličeji. Podle návodu jsem masku nanesla v silné vrstvě na obličej i krk a šla si lehnout na gauč. Jak tak odpočívám, pomalinku jsem usínala a vzbudila mě až minutka z kuchyně. Ještě že jsem ji natáhla, bábovka byla akorát. Venku se mezitím zatáhlo, několikrát zahřmělo a začalo poprchávat. Ráno jsem na zahradu pověsila prádlo, vyběhla jsem ven a honem sbírám hlavně prostěradla. Jsou velká a špatně schnou. Když se natahuju za šňůrou, kolíček mi odpinknul od prstu, ujela mi pantofle a já se zamotala do prostěradla. Vyjekla jsem a všimla jsem si sousedovic Haničky, zírala na mě za plotem a začala brečet. Šla jsem k ní ale utekla. Pak mi sousedka vylíčila, jak byla Hanička celá vyjevená a řikala že je u nás na zahradě strašidlo.

Ta zkrášlující maska, na kterou jsem zapomněla, se na mém obličeji proměnila v jakousi fosilii. Fialový krunýř ze kterého svítilo oční bělmo, podkolenka na hlavě a prostěradlo okolo těla mě změnily v přelud.

To je ten důvod proč máme být při zkrášlujících procedurách samy, abychom se mohly proměnit v krásné a úžasné. Když nás někdo nebo něco vyruší, kouzlo se nepovede a zůstane tady strašit jen ošklivá čarodějnice.

setury

Milá setury, děkuji za moc pěkné příhody. A mimochodem, jak dopadla maska?

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in? Chodíte na kosmetiku?

 • Jak často? Jaké ošetření pleti podstupujete?
 • Máte nějakou příhodu?
 • Jaký nejnáročnější kosmetický zákrok jste podstoupila?
 • Vyzkoušela jste něco podobného jako já?
 • Nebo je vám líto peněz a vystačite si s domácí péčí?
 • Děláte si masky? Kupované, nebo z vlastních zdrojů?
 • Mohla byste nám nějakou doporučit? Prozradíte nám recept?
 • Jakou máte pleť? Suchou, citlivou, smíšenou, nebo mastnou?
 • Napište nám o svých zkušenostech s kosmetickou péčí, vyměňte si názory, tipy a recepty...

Na vše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

v

   

 

 

   
21.02.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] vodfon, kolie [*]

  Sml30Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 21.02.2014, 18:19:59
 2. avatar
  [2] enka1 [*]

  Sml30Tak s profackováním by mi doma rádi pomohli a zadarmo

  superkarma: 0 21.02.2014, 16:35:41
 3. [1] setury [*]

  Dano maska dopadla dobře, lehký deštík pomohl k jejímu odstranění a pleť byla jako broskvička. Alespoň do té chvíle než jsem si vzala brýle Sml30

  superkarma: 0 21.02.2014, 13:01:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme