Na módním semináři Niny Provaan Smetanové jsem viděla řadu trendových přehlídek, ale jen jediná mi utkvěla výrazněji v paměti, protože vybočovala z průměru. Byla to poslední kolekce italské návrhářské dvojice Dolce&Gabbana, která vám jistě není neznámá. Přinejmenším jste se někdy setkaly s jejich úžasnými parfémy.

Ale zpět k jejich módě.
Domenico Dolce, vyučený krejčí, a grafik Stefano Gabbana předvedli svou první odvážnou kolekci  šupácké módy“ v Miláně 1986. Vsadili na dosud neprobádanou oblast second handů a propůjčili svým modelům nostalgický nádech. Oba návrháři obdivují erotickou přitažlivost žen a není divu, že v jejich modelech našla zalíbení Madonna, Sophia Loren či Anna Magnanni.

Ve všech svých oděvech spojují erotiku a glamour jako hold smyslnosti. Pro svou zatím poslední kolekci čerpali inspiraci v noblesním empíru, a věrni své tradici zahalili modely do jakéhosi romantického, lehce dekadentního oparu.
Nejčastějšími materiály byla pštrosí kůže, hedvábný žakár, mušelíny, samet a samozřejmě jemné krajky.

 

 

 


Soutěžní otázka 1. - Jaké lubrikační prostředky narušují ochranné vlastnosti latexového kondomu?
 

Možná se vám zdají až příliš filmové, romantické a nenositelné, ale pokuste se na ně pohlížet jako na celek, jako na obraz malíře, a možná dojdete k závěru, že jsou neuvěřitelně krásné. 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama