Pokud patříte mezi lidi, kteří se silvestrovským oslavám věnují ještě pár hodin v novém roce a druhý den pak dospávají, možná zde můžete se čtením přestat. Posilvestrovská atmosféra Prahy před vámi zůstane skryta.

hrad vyhled

Příchod Nového roku je rozhodně důvod k pozastavení se, oslavám či setkání s přáteli.

Ne každý je ale zastáncem bujarých oslav, které končí nad ránem. Oslavy mohou probíhat v poklidu, stejně jako to už roky probíhá u mých rodičů. Symbolickým přípitkem  začne nový rok, a tím to všechno skončí, jde se spát.

Na Nový rok do Prahy?

Jako každý rok je totiž ráno čeká výlet! Výlet do Prahy.

Pokud vás Praha během roku odrazuje velkým množství lidí a turistů, kteří se vám motají pod nohy a kazí vám náladu, máte ráno na Nový rok tu nejlepší příležitost poznat Prahu vylidněnou, tichou, klidnou, bez davů lidí a aut.

hrad

Na závěr kavárna

hrad1Rodiče jezdí brzy ráno na Nový rok do Prahy už roky. V Praze se narodili, v Praze i mnoho let žili, a tak se sem rádi vracejí. Nejraději právě v tento čas, kdy je přechod z klidné atmosféry venkova, kde nyní žijí, do ruchu velkoměsta snesitelný.

Během dopoledne projdou pěkná místa, která pod davy turistů během roku mnohdy zanikají, a na oběd a kávu si zajdou do některé z otevřených restaurací či kaváren.

Co zkusit třeba klasiku? Kavárna Slavia má na Nový rok otevřeno od 10 hodin.

Stejný klid bude jistě ve všech větších městech. Neláká vás poznat jejich jinou tvář?

 

Reklama