Štíhlý pas byl, je a bude jednou z nejsledovanějších partií ženského těla. Po obdobích, kdy se je linie pasu posouvala nahoru, dolů nebo zcela mizela, se na ni opět soustředí pozornost.

Široké pasy, jako vypůjčené z japonského kimona, jsme zaznamenali už na přehlídce přední české návrhářky Tatiany Kovaříkové. Za pozornost stojí až extrémní „zaštípnutí“ pasu u podzimní kolekce švédské značky Acne.

Pomocí širokých masivních opasků se zámkovým zapínáním, které vídáme spíš u kabelek, vyznačuje vosí pas nejen na šatech, ale i kabátech, bundách a kostýmcích.

Pásky jsou opravdu „bytelné“, nepřehlédnutelné a někomu můžou připomínat novodobý korzet. Opasky jsou vyrobené z kůže, plastu, ale i textilu vyztuženého kosticemi. Bývají sladěné s oblečením, ale i kontrastní, a jsou zároveň i jedinou ozdobou jinak velmi minimalistických oděvů.

 
Acne Studios je součástí tvůrčího kolektivu Acne, který vznikl ve Stockholmu v roce 1996. V roce 1997 zakladatel Jonny Johansson vytvořil sto párů džínů ze surové džínoviny a červeným prošíváním. Ty se staly základem oblečení této značky, nyní známé jako Acne Studios, která se svými návrhy, výrobou a prodejem módního oblečení a džín prosazuje po celém světě

Foto: Simple Concept Store Prague

Čtěte také

Reklama