Domácnost

Novinky o čerstvém mléce

V zemích Evropské unie lidé upřednostňují konzumaci plnohodnotného čerstvého mléka před mlékem trvanlivým. Odbornice na zdravou výživu RNDr. Ludmila Oliveriusová, CSc. nám prozradila proč.

„Málokdo si uvědomuje, že čerstvé mléko obsahuje laktoferin. Tato bílkovina je pro náš organismus výborným zdrojem železa. Zároveň má i řadu dalších, pro nás důležitých, vlastností. Pozitivně působí na imunitní systém a zvyšuje tak naši obranyschopnost. Obzvláště v zimním sychravém období oceníme, že laktoferin pozitivně působí na imunitní systém, zvyšuje tak naši obranyschopnost a preventivně chrání organismus před infekcemi. Stejně jako řada dalších důležitých látek je laktoferin citlivý na teplo a vysokými teplotami se ničí. Proto ho nejvíce obsahuje právě čerstvé pasterované mléko, jež je šetrně zpracováváno pasterizací,“ říká RNDr. Oliveriusová, CSc.

Čerstvé mléko má řadu vlastností, díky nimž působí pozitivně na náš organismus a dodává mu tak sílu zvládat každodenní zátěž. Protože je zpracováváno šetrnou metodou, tzv. pasterizací, zůstává v něm zachováno až 90 procent vitaminů a minerálních látek a zároveň si udržuje svou typickou chuť a vůni.

Čerstvé mléko je potravinou s vysokým obsahem vitaminů. Je výborným zdrojem vápníku, který hraje významnou roli při prevenci osteoporózy a pravidelná konzumace mléka přispívá také k zajištění dostatečného příjmu železa a hořčíku. Čerstvé mléko je vhodnou potravinou pro děti i seniory, protože obsahuje lehce stravitelné bílkoviny a vyvážený poměr tuků.

Díky jedinečné technologii plnění do moderních obalů Pure-Pak® si nyní můžete dopřát také mléko, které má všechny pozitivní vlastnosti čerstvého mléka, ale přesto je jeho trvanlivost prodloužena až na dva týdny. Stejně jako další čerstvé mléčné výrobky jej najdete v chladicích boxech obchodů v nepřehlédnutelných obalech se stříškou. Obaly Pure-Pak® jsou často doplněny šroubovým uzávěrem, který usnadňuje nalévání a umožňuje opětovné těsné uzavření obalu.

   
29.10.2004 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [73] Andula [*]

  stasha: to nemaj
  misam: já netahám nákupy denně, většinu kupuju i čertsvé po balíkách při větším nákupu a nebo tam tu láhev přihodím, protože je prostě lepší

  superkarma: 0 01.11.2004, 22:52:13
 2. avatar
  [70] stasha [*]

  Andula: Taky hlasuju pro Bio od Olmy Jen ho nemaji všude

  superkarma: 0 31.10.2004, 23:39:13
 3. avatar
  [69] Dickie [*]

  Andula: už jsem ji na Tvé doporučení vyzkoušela, uvažuju, že si ji začnu kupovat do kafe místo smetany (já jinak kupuju do kafe normální 10-12% smetanu a i s ní dělám kafe půl na půl s vodou...)

  superkarma: 0 31.10.2004, 23:35:29
 4. avatar
  [68] Andula [*]

  Dickie: taky hlasuju pro Olmu , obzvláště dobrý je to jejich Bio Natur mléko v zelenobílém přebalu na láhvi, je ale tuším plnotučné

  superkarma: 0 31.10.2004, 23:08:13
 5. avatar
  [67] Dickie [*]

  sarobrouk: zkus Olmu v plastový lahvi. ta mi chutná asi nejvíc. i Milly v plastu je jednak taková divná, jednak tři dny před datem spotřeby byla kyselá

  Olé má i takovej plastikovej pytlík "jakodžbáneček". Ten jsem koupila jednou a už nikdy víc. Hnusný, nělo divnej ocásek a omáčka z něj se srazila (Andula: to byla ta koprovka na začátku léta, jak jsem ji vařila podruhý...).
  a obaly se stříškou... no já nevím, z těch mi mlíko nijak moc nechutná, ale bývá dobrý aspoň do vaření. z těch se mi to snad ještě nesrazilo.

  superkarma: 0 31.10.2004, 22:58:27
 6. avatar
  [66] Andula [*]

  sarobrouk: já nevím, jak chutná Olé Olešnice či zda třeba nebylo zkažené

  superkarma: 0 31.10.2004, 22:25:06
 7. avatar
  [65] sarobrouk [*]

  Já nevím, já jsem si dneska schválně kvůli tomuto článku koupila mléko v té krabičce, co je nahoře s uzávěrem a má se spotřebovat do 5 či 8 dnů. Do teď jsem kupovala jen trvanlivé - Kunín a zase u něj zůstanu. Koupila jsem si to mléko Olé - Olešnické. Nevím, jestli jsou všechny tak nechutné, ale toto teda rozhodně pít nebudu. Tak možná do kafe a možná z něj udělám krupici. Jinak ho vyliju do záchodu. Je možné, že jsem si prostě zvykla na tu chuť, ale pamatuji dřív ve škole 250 ml mléka v pytlíčku nebo ve skleničce a ty měly chuť dobrou. Tak nevím. Jsem těhule a ráda bych trošku mlíka do sebe dostala. Tak napište, jestli chutnají všechny stejně. Dík.

  superkarma: 0 31.10.2004, 22:16:39
 8. avatar
  [64] Andula [*]

  werka: nebo tak , u té moji jde také v prvě řadě o pohodlnost, to s tu chutí už dodává jaksi na svou obranu (a když její děti chtěli mít stejné mléko na lupínky jako moje, totiž "tohle dobré" )

  superkarma: 0 31.10.2004, 20:09:25
 9. avatar
  [63] werka [*]

  Andula: Ona ani tak netvrdí, že by to bylo na chuť stejné, jako myslím, že to kupuje z pohodlnosti a kvůli ceně

  superkarma: 0 31.10.2004, 20:05:46
 10. avatar
  [62] Andula [*]

  Jeremi: já na to taky přišlo víceméně nějak náhodou, tím, že jsem vlastně mléko nepila, ani mi nepřišlo, že v něm je takový rozdíl, až pak jendou jsem ho nějak ochutnala a bylo vymalováno. Ale jak tu psala werka, i já mám kamarádky, které tvrdí, že chuť je stejná a kupují praktické tetrapaky

  superkarma: 0 31.10.2004, 19:21:21
 11. avatar
  [61] Jeremi [*]

  Andula: Já začala čerstvé mléko kupovat kdysi po jedné dovolené v Dánsku - Dánové trvanlivé mléko téměř neprodávají, takže jsme tam kupovali čerstvé a já dumala, čím to je, že dánské mléko můžu, kdežto české mi nechutná. Tak jsem pak po návratu domů koupila čerstvé i v Čechách a ejhle - bylo taky dobré.

  superkarma: 0 31.10.2004, 19:16:58
 12. avatar
  [60] Andula [*]

  Ťapina: to je možný , já teď navíc ochutnala BIo Natur od Olmy

  superkarma: 0 31.10.2004, 14:17:58
 13. avatar
  [59] Ťapina [*]

  Andula: Nemám, ale mně UHT nevadí, protože ho nepiju samotný. Do pečení, vaření a do Granka bohatě stačí

  superkarma: 0 31.10.2004, 14:09:36
 14. avatar
  [58] werka [*]

  Ťapina: Tak to jsem se úplně nepochopily . Já taky doma jednu pohotovostní krabici trvanlivého mléka mám - když se rozhodnu uvařit puding, upéct buchtu nebo když se rozhodneme pro palačinky k večeři. Na druhé straně - otevřené čerstvé mléko, které si dvakrát žbrndnul na obilné kuličky k snídani, jsem schopná dopít, kdežto to načnuté trvanlivé zrovna moc ne (ještě tak jako kakao).
  Myslím, že to je smysl trvanlivého méka - aby ho člověk měl doma v pohotovosti. Ale pochybuju, že ho někdo potřebuje v pohotovosti 15 litrů, jak vidím na kupoat v SM a HM ...
  Takhle - jako pohotovostní balení se trvanlivé mléko kupovalo před 89, dky to byla novinka a litr stál 3x tolik než litr čerstvého pytlíkového plnotučného. Takže si každý rozmyslel, kdy jaké kupuje už kvůli ceně. Dneska je to cenově zhruba stejné (spíš jsou ty krabice levnější - v letákových akcích), UHT je pohodlnější a holt tomu chuťovému a výživovému hledisku nedává přednost úplně každý. Protože třeba moje kolegyně v práci, jejíž synek byl schopen vypít litr mlíka za den, nejvýš za dva, kupovala mlíko v krabicích, idkyž to čerstvé by se u nich tutově po otevření nezkazilo

  superkarma: 0 31.10.2004, 14:09:26
 15. avatar
  [57] Andula [*]

  Ťapina: pak ovšem nemáš jinou volbu Pro mě by samozřejmě taky bylo pohodlnější kupovat přivelkém nákupu karton UHT třeba po 15 mlékách, ale prostě není tak dobré, takže radši průběžné tahám čerstvé.

  superkarma: 0 31.10.2004, 13:47:54
 16. avatar
  [56] Ťapina [*]

  werka: UHT jde do háje jen když ho otevřeš, čerstvé vydrží 5 dní a tečka. Já koupím mlíko a třeba na něj týden nesáhnu a pak dostanu v půl desáté večer chuť na kakao, víš? Nemysli si, zkoušela jsem kupovat čerstvé, jenže já fakt v obchodě nemůžu říct, jestli do tří dnů budu mlíko potřebovat. Buďto jsem ho koupila a pak vylila, protože jsem po něm týden ani nevzdechla, nebo jsem ho nekoupila a pak mi jako na potvoru chybělo. To není o tom, že mám doma mlíko měsíc a ucucávám ho po deckách, potřebuju mít doma v pohotovosti zavřenou krabici - třeba měsíc, když na to přijde.

  superkarma: 0 31.10.2004, 09:24:38
 17. avatar
  [55] Jeremi [*]

  werka: Pravdu díš. Trvanlivé mléko jsem v půllitrových krabicích viděla prodávat jen od Tatry, kdežto čerstvé má v půllitrových lahvích Milly (Nitra), v krabicích s uzávěrem Madeta, v papírových krabicích se stříškou řada dalších výrobců. Kunín dělá i třetinkové lahve (to si kupuje moje máma do kafe).

  Proti školnímu mléku obecně bych taky moc nebrojila. Ve výživě dětí má mléko podle mého názoru co dělat a je spousta dětí, pro které to školní ochucené představuje jediné mléko, které pozřou. Vlastnímu dítěti budu ovšem i nadále raději kupovat podmáslí.

  superkarma: 0 31.10.2004, 07:58:25
 18. avatar
  [54] werka [*]

  Přečetla jsem teď najednou všech 45 reakcí, tak už nevím, na koho reaguji...(na Ťapinu?) Ale odůvodňovat to, že kupuji trvanlivé mléko místo čerstvého tím, že mám doma malou spotřebu, mi přijde docela nelogické. Podle mých zkušensotí, totiž po 5 dnech odejde "do věčných lovišť" jak UHT mléko, tak mléko čerstvé. Naopak čerstvé mléko bývá u nás běžněji k dostání v v 1/2 l láhvi (krabici) než to UHT.
  Pokud jde o trávení mléka, tak já snad dvacet let (mj. i v těhotenství) mléko nepila vůbec. Znovu pít jsem ho začala až tak před dvěma lety a vypitý čtvrtlitrový hrnek mi tedy, pokud jde o trávení, nečiní nejmenší potíže (fakt je, že si ho nedávám denně, většinou tak dvakrát týdně a spíš míň)
  Mléko do škol není povinné, takže není nejmenší důvod, aby ho dětičky vylévaly do umyvadla - to je akorát o nerozumu - rodičů, kteří objednají mléko dítěti, které ho nepije, popř. mu nedokážou vysvětlit, že když na něj nemá chuť, tak ho má donést domů (je trvanlivé, takže ho lze vypít klíďo jindy).
  Jinak školní mléko nepovažuji za nějaký extra výdobytek (trvanlivost, povětšinou slazenost), ale v porvnání s nabískou školních automatů, mi to nepřijde jako něco, proti čemu je nutné brojit. Zdraví dětské populace to nepochybně nespasí, ale taky jim to podle mne nijak neublíží (pokud nejsou alergici na KM)

  superkarma: 0 31.10.2004, 00:01:42
 19. avatar
  [53] Vivian [*]

  *Kotě*: já ani nevím, co je makrobiotika, nicméně to, co se v tom článku píše, jsem už četla ve více článcích a knihách...
  já si něco z mlíka taky čas od času dám, ale stabilní součást mého jídelníčku to rozhodně není

  ale nikomu nic nevymlouvám, to je každýho věc...

  superkarma: 0 30.10.2004, 20:16:06
 20. [52] Sasa [*]

  Jako¨malá jsem jezdila k babičce na Šumavu a večer se chodilo do bandasky pro 1,5l mléka zrovínka nadojeného, někdy jsme čekaly.a než se babi vykecala často jsem to prostě vypila, ještě takové teplé...no bašta!!!!
  Ted občas beru čerstvé mlíko přímo z farmy, ale hlavně tvaroh, to je naprosto jiná chuť než z obchodu. Fakt nevím, jak výrobce docílí takovou ohavnost! to snad až není možný.
  Jinak jogurty asi každý den, sýry..prostě to mám ráda..ale jen ovčí a kraví, kozí nemusím.

  superkarma: 0 30.10.2004, 18:21:14
 21. avatar
  [51] Andula [*]

  *Kotě*: já třeba zejména při jednom těhotenství, už nevím při kterém , po mléku přímo prahla. Normálně ho samotné nepiju, tehdy jsem ho pila snad na litry - už tehdy to byla Olma

  superkarma: 0 30.10.2004, 17:00:57
 22. avatar
  [50] *Kotě* [*]

  Vivian: Vzhledem k tomu, že autorem toho článku je známý a zarytý makrobiotik, brala bych ho přece jenom trochu s rezervou. Podle mě nadsazuje a zveličuje. Jiní lidé jsou zase přesvědčeni, že makrobiotická strava je velmi jednostranná a škodlivá a že dávat ji třeba dětem je zločin, a jiní to zase propagují.

  Můj názor je, že člověk má jíst s mírou, co mu chutná a co vyloženě neškodí. Já si nedovedu představit život třeba bez jogurtů nebo sýrů a i normální mlíko mám velmi ráda. Teď v těhotenství jsem ho hodně omezila kvůli možné alergii dítěte, ale tak jednou za týden si ho na müsli naliju. A jogurty a sýry jím stále (kromě plísňových).

  superkarma: 0 30.10.2004, 16:52:27
 23. avatar
  [49] Andula [*]

  Vivian: myslím, žeč těhotné si stěžují zejména na krvácení z dásní.

  superkarma: 0 30.10.2004, 16:13:28
 24. avatar
  [48] Vivian [*]

  Andula: jasně, výsledky výzkumů jsou pro i proti... já taky nevěřím všemu, co se mi naservíruje, ale někdy se třeba stačí podívat, kdo ty výzkumy financuje...
  Svého času výzkumy třeba taky potvrdily, že DDT je pro zdraví naprosto neškodné a bezpečné, že...

  superkarma: 0 30.10.2004, 16:00:15
 25. avatar
  [47] Vivian [*]

  Andula: a co krvácení z nosu? To nemůžeš svést na ústní hygienu no já nevím, zase tak moc toho o tom nevím, abych o tom mohla fundovaně mluvit. Pokud to někoho zajímá, tady jsem našla článeček:
  http://www.miminka.cz/disp_art.php?artID=492&

  superkarma: 0 30.10.2004, 15:55:55

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [46] Andula [*]

  Vivian: jsem k těmto článkům trochu skeptická, v tomhle se vždycky najdou výzkumy hovořící pro i proti :o)
  A s tou řidší krví, no nevím, spíše bych to krvácení dásní přičítala tomu, že kvůli změnám hormonů jsou tkáně prokrvenější a pokud někdo nemá ústní hygienu úplně na jedničku, což nemá většina lidí , je na krvácení zaděláno

  superkarma: 0 30.10.2004, 15:43:02
 2. avatar
  [45] Denča [*]

  Ha, a pak se v tom vyznejte

  superkarma: 0 30.10.2004, 15:40:21
 3. avatar
  [44] Ťapina [*]

  .. ztrácí JI - tu laktázu

  superkarma: 0 30.10.2004, 15:21:26
 4. avatar
  [43] Ťapina [*]

  Vivian: Já miluju kakao a jogurty mám denně, taky často kefírová mléka. V životě jsem měla jeden kaz - ve školce a v životě jsem neměla nic zlomeného - pro dokreslení statistiky To se ztrátou laktázy postupem věku není až tak docela pravda. Ztrácí ho jen ten, kdo mléko pít přestane, příroda to zařídila tak, že schopnost trávit mléko zůstává individuálně, dokud ji ten který jedinec využívá. Taky jsem razila názor, že mléko dospělým zvířatům rozhodně ne, tvrdila jsem lidem, že když dají mléko kočce, tak jí to udělá ve střevech uragán. A tvrdila jsem to do očí lidem, kteří měli už šestou kočku celý život pijící mléko, z nichž většina umřela ve dvanácti na přejetí autem. Blbec nadupanej teorií, no

  superkarma: 0 30.10.2004, 15:20:45
 5. avatar
  [42] Denča [*]

  Vivian: Díky. Já jsem taky neměla nikdy nic zlomeného
  Jsem ráda, že konečně má někdo názor na mléčné výrobky jako já

  superkarma: 0 30.10.2004, 15:04:36
 6. avatar
  [41] Vivian [*]

  Denča: já mlíko skoro nepiju a jogurty skoro nejím (2-3 litry za rok) a v životě jsem neměla nic zlomenýho a zuby se mi nekazí

  Krvácení dásní je v těhotenství "normální", stává se to běžně, protože je "naředěná" krev... Taky krvácení z nosu bývá celkem časté. Myslím, že na to dávají Ascorutin (tablety s vitamínem C a rutinem na zpevnění cévní stěny), ale ono to po porodu odezní samo

  superkarma: 0 30.10.2004, 15:02:32
 7. avatar
  [40] Denča [*]

  Vivian: Hm, zajímavý článek. Asi na tom něco bude. Já jak jsem napsala, tak mlíko piju velice málo a nemá ani jeden kaz. U zubaře mi nikdy nic nedělali akorát mi začaly krvácet dásně kvůli těhotenství.

  superkarma: 0 30.10.2004, 14:53:28
 8. avatar
  [39] Vivian [*]

  http://www.zdravepotraviny.cz/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=14

  superkarma: 0 30.10.2004, 14:45:32
 9. avatar
  [38] Andula [*]

  Ťapina: u nás naštěstí se do 5 dnů litr spotřebuje

  superkarma: 0 30.10.2004, 14:44:14
 10. avatar
  [37] Andula [*]

  Jeremi:

  superkarma: 0 30.10.2004, 14:42:48
 11. avatar
  [34] Denča [*]

  Ty máš tři kluky? to musí být u vás veselo Já asi taky budu mít kluka a už se moc těším.
  Jogurt jím jen jeden druh, nějaký jahodový s kuličkama Je strašně sladký.

  superkarma: 0 30.10.2004, 14:12:08
 12. avatar
  [31] Denča [*]

  Fiona: Tak to jo. Já se trochu přemůžu. Ale zase nemůžu jogurty a už vůbec ne kyšky a takové ty aktimely...
  A miminku nic nechybí,že? Mě totiž někteří "dobří" lidí prorokují alergické, nemocné a slabé dítě!!!

  superkarma: 0 30.10.2004, 13:56:11
 13. avatar
  [28] Denča [*]

  Já se snažím pít mlíko, ale něja mi to nejde. Mám ho ráda jen k bramborovým plackám! ale jsem těhu, takže bych se měla přemoct,že jinak si ho dávám do kafe, taky1:1 a nebo v restauraci si řeknu o 3 míčka.
  Doma nám mlíko vydrží dlouho někdy si i manžel vypláchne hubenku zkysaným blivajsem Jenže kamarádky si ho přejí do kávy, tak ho přece musím koupit
  Tak a dostala jsem chuť na kafe, jdu na to

  superkarma: 0 30.10.2004, 13:23:40
 14. avatar
  [27] Ťapina [*]

  To vím taky, že pasterované je lepší než trvanlivé. Jenže ten litr prostě do pěti dnů doma nespotřebujeme, tak kupuju trvanlivé.

  superkarma: 0 30.10.2004, 11:22:56
 15. avatar
  [24] Jeremi [*]

  Andula: Máš snad na mysli nějaký konkrétní podnik?

  superkarma: 0 30.10.2004, 10:00:31
 16. avatar
  [23] Andula [*]

  Jeremi: 1:1 , ovšem v restauraci jsem někdy ráda, když mi po pátém zaškemrání přinesou kelímeček do piccola

  superkarma: 0 29.10.2004, 23:36:42
 17. avatar
  [22] Jeremi [*]

  Andula: Nápodobně - mléko piju toliko v kafi (ředím to v poměru 1:1). Dítě pije mléko jen tak, zalévá tím vločky, ale nejradši se prolévá podmáslím. Tu školní ochucenou trvanlivou hrůzu si vyškemral jednou za týden. Ale poučil se a teď už na další období nechce.

  superkarma: 0 29.10.2004, 20:04:53
 18. avatar
  [19] Vivian [*]

  Andula: no jo, to já taky někdy do čaje... ale jen maličko

  superkarma: 0 29.10.2004, 17:53:32
 19. avatar
  [18] Andula [*]

  Vivian: já si ho dávám do kafe

  superkarma: 0 29.10.2004, 17:02:28
 20. avatar
  [17] Vivian [*]

  mlíko nepiju, chci být zdravá

  superkarma: 0 29.10.2004, 15:14:11
 21. avatar
  [16] trdlo [*]

  Mliko sem mela rada, ale nezakysana verze mi ted dela v brise peknou paseku

  superkarma: 0 29.10.2004, 14:23:58
 22. avatar
  [13] Andula [*]

  Rikina: školní přibarevné mléko bych nekupovala, ale domů ho kupujeme, děti si do něj dávají musli a lupínky nebo ho pijí jen tak, střídám to s kysanými. Obě měly obdoní, kdy mléko nechtěly, ale když ho chtějí, asi ho potřebují.
  Nekupujeme ovšem UHt, čerstvé je lepší.

  superkarma: 0 29.10.2004, 13:18:28
 23. [12] Sia [*]

  Ja mleko miluju, jsem odchovana kozim mlekem. take se musim pochlubit, ze jsem nikdy v zivote pres ruzne krkolomne pady nemela nikdy ani jednou zlomenou zadnou kost. A ani v mem veku nemam osteoporozu, i kdyz ted uz piju mleko malo, protoze to upravovane z krabic nema tu pravou chut... brrrrrr, to radeji zadne.

  superkarma: 0 29.10.2004, 13:09:17
 24. [11] Rikina [*]

  zeva: někde jsem četla prakticky totéž, s tím rozdílem, že ani děti pít mléko nemusí - teda pokud to není mateřské :-))) Mně vůbec nechutná, takže ho nepiju a nekupuju, ani mým dětem jsem ho nedala do doby, kdy přestaly pít sunar. Stačí sýry, tvaroh, kefír, podmáslí... nevím, kde se vzala ta teorie, jak je mléko prospěšné. Mléko do škol zdarma - pak to děti houfně lejou do umyvadla, a učitelky si stěžujou rodičům... Možná čerstvé mléko, nikoli z krabice se stříškou, ale opravdu čerstvé, právě nadojené, například kozí, může mít pro někoho dobré vlastnosti, i se to doporučuje při některých nemocech. Teď mě tak napadá, je tohle komerční článek ohledně mléka, nebo ohledně "nepřehlédnutelných obalů" ? Ty krabice jsou totiž nepochybně praktické jako obal, ale dost špatně se likvidují, kdo se s tím má pracně vyplachovat, rozebírat uzávěr od zbytku krabice, a pak to lisovat naplacato a nosit do tříděného odpadu...

  superkarma: 0 29.10.2004, 12:25:43
 25. avatar
  [8] Andula [*]

  Bio Mléko z Olmy je neskutečně dobrý

  superkarma: 0 29.10.2004, 11:48:45
 26. avatar
  [7] Hannah01 [*]

  Jasmínka: mám chronický kašel a mléko nesmím.

  superkarma: 0 29.10.2004, 09:13:22
 27. avatar
  [4] zeva [*]

  Mě doktorka tvrdila, že dospělý člověk mléko vůbec nemá pít, že zbytečně zahleňuje a zatěžuje ledviny, že jsou lepší na vápník kefíry, sýry, jogurty, mandle atd.
  Děti by ho pít měly, ale jak píše Kotě raději bio a ne z krabice. Chytá mě ale vztek když slyším reklamu na Kinder Pinguí a jejich čerstvě našlehané mléko...

  superkarma: 0 29.10.2004, 08:07:47
 28. avatar
  [3] jasmina [*]

  Mleko miluju...piju ho v ruznych podobach

  superkarma: 0 29.10.2004, 06:16:31
 29. avatar
  [2] *Kotě* [*]

  Už dlouho nekupuju trvanlivé mléko a přestala jsem kupovat i odtučněné mléko, protože v jednom chytrém článku jsem se dočetla, že to vlastně už ani mléko není Kupuju Bio-Mléko z Olmy, mají ho v Carrefouru. Vydrží otevřené bez problémů tři dny a jelikož oba dva s milujeme různé müsli a porridge a corn flakes, tak se stejně spotřebuje mnohem dřív.

  superkarma: 0 29.10.2004, 03:21:46
 30. avatar
  [1] Léthé [*]

  Už se těším na propagaci piva? Taky obsahuje vitamíny . Cože? Že pivo nikdo propagovat nemusí? ...

  superkarma: 0 29.10.2004, 01:54:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme