Jméno Helichrysum italicum pochází z řeckých slov Hélios (Slunce) a Chrysos (zlatý). Tímto zlatým sluncem je rostlina se sytě žlutými kvítky, která divoce roste podél pobřeží Středozemního moře. Její české jméno, „Slaměnka nesmrtelka“, vychází z její výjimečné vlastnosti - nikdy neuvadá, dokonce ani po utržení.

 L\\\\'OCCITANE

Na Korsice, odkud pochází nejkvalitnější slaměnkové květy, je tato rostlina symbolem maquis - křovinaté pláně provoněné její okouzlující vůní. V regionu Balagne - „Zahradě Korsiky“ objevila L´OCCITANE tuto mimořádnou planě rostoucí rostlinu, jejíž esenciální olej, získaný z jejích květů, se používá již celá staletí a je známý jako elixír proti stárnutí. I bez ohledu na to jaká je v daném roce sklizeň, je zapotřebí přibližně jedné tuny kvítků, aby se vyprodukoval jeden až dva litry esenciálního oleje.

V roce 2001 L´OCCITANE prokázala a zároveň patentovala účinky tohoto vzácného nektaru proti stárnutí, který má schopnost obnovit strukturu a vitalitu pleti. Od té doby, co byly prokázány účinky slaměnky proti stárnutí, se stala slaměnka hojně vyhledávanou. Sběr divoké slaměnky se zvýšil natolik, že začal ohrožovat krásu korsické přírody. V roce 2004 L'OCCITANE zahájila program pěstování a šlechtění slaměnek na Korsice s využitím metod organického zemědělství a dnes se tímto způsobem pěstuje slaměnka na více než 45 hektarech. Kvalita a původ ingredience jsou zaručeny od sklizně až po destilaci.

Nová řada péče o pleť Slaměnka

 L\\\\'OCCITANE

10 let po uvedení úžasné řady péče o pleť, odhaluje L'Occitane další tajemství Slaměnky. Genetický výzkum, který společnost zavedla, přinesl nové poznatky a identifikoval geny, které slaměnce zaručují dlouhověkost. Také ukázal, jak s pomocí jejich výtažků stimulovat mladost pleťových buněk. Nová ekologická technika extrakce fragmentuje buňky z květů slaměnky a získává tak vysoce účinné výtažky - samotnou podstatu odolnosti slaměnky - vzácné molekuly, které nelze získat běžnou destilací. Tyto buněčné výtažky ze slaměnky obsahují neuvěřitelně silné aktivní látky výrazně podporující efekty boje proti stárnutí. Patent, který L'Ocitane en Provence získala, tedy spočívá ve stimulaci genu, který posiluje celkovou strukturu přechodné vrstvy spojující dermis a epidermis. Zlepšením soudržnosti mezi těmito vrstvami se pleť stává pevnější a odolnější. Dochází k výrazné redukci jak jemných, tak hlubších vrásek.
A tak se dlouhou dobu schovávané tajemství neuvadající rostliny stává tajemstvím mladé pleti ...

Nové výrobky tedy vycházejí ze stávající úspěšné řady, která získala novou lepší a účinnější recepturu a moderní obaly. Největší novinkou je Slaměnkový noční krém, který nahrazuje Kompletní regenerační péči ze Slaměnky avšak dlouhodobou stálicí a nejžádanější péčí o pleť je Slaměnkový denní krém s novou recepturou. Celá řada je dostupná v obchodech L'Occitane od září 2011

Z jakých přípravků z této řady si můžete vybrat?

  • Esenciální voda na obličej
  • Slaměnkový denní krém
  • Slaměnkový noční krém
  • Slaměnkový denní krém s SPF 20
  • Slaměnkový fluid
  • Slaměnkový oční balzám

Více najdete na www.loccitane.cz

Reklama