Rodina

Novinka v očkování proti pneumokokům

injection

Od dubna letošního roku mohou rodiče nechat své děti naočkovat novou pneumokokovou vakcínou SynflorixTM. Vakcína je určena kojencům a malým dětem od 6 týdnů do věku 2 let, kterým poskytuje ochranu proti invazivním pneumokokovým onemocněním a zánětům středního ucha.

SynflorixTM nabízí ochranu proti deseti sérotypům bakterií Streptococcus pneumoniae, které způsobují v České republice až 80 % invazivních pneumokokových onemocnění u dětí do 1 roku. Vakcína pokrývá další tři sérotypy, proti kterým se až dosud nebylo možné chránit očkováním.

injection

Právě ty jsou příčinou značného počtu závažných invazivních onemocnění v dětském věku, jako jsou meningitidy, závažné formy zápalu plic či otrava krve. S novou vakcínou SynflorixTM mohou rodiče své děti navíc chránit i proti zánětům středního ucha, které je často trápí opakovaně. Pneumokokové infekce nejvíce ohrožují děti do 1 roku, proto je vhodné začít s očkováním co nejdříve. SynflorixTM může být očkován nejmenším dětem například již od 3. měsíce věku spolu s tzv. hexavakcínou.

Cena jedné dávky vakcíny SynflorixTM je nyní velmi příznivá a pohybuje se okolo 1640 Kč.

Více informací na www.synflorix.cz.

   
13.10.2009 - Děti - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Dětský pokoj - zařizování, rekonstrukce

Náš tip

Doporučujeme