Zdraví

Novinka v očkování proti pneumokokům

v

Od dubna letošního roku mohou rodiče nechat své děti naočkovat novou pneumokokovou vakcínou SynflorixTM . Vakcína je určena kojencům a malým dětem od 6 týdnů do věku 2 let, kterým poskytuje ochranu proti invazivním pneumokokovým onemocněním a zánětům středního ucha.

SynflorixTM nabízí ochranu proti deseti sérotypům bakterií Streptococcus pneumoniae, které způsobují v České republice až 80 % invazivních pneumokokových onemocnění u dětí do 1 roku. Vakcína pokrývá další tři sérotypy, proti kterým se až dosud nebylo možné chránit očkováním.

v

Právě ty jsou příčinou značného počtu závažných invazivních onemocnění v dětském věku, jako jsou meningitidy, závažné formy zápalu plic či otrava krve. S novou vakcínou SynflorixTM mohou rodiče své děti navíc chránit i proti zánětům středního ucha, které je často trápí opakovaně.

Pneumokokové infekce nejvíce ohrožují děti do 1 roku, proto je vhodné začít s očkováním co nejdříve. SynflorixTM může být očkován nejmenším dětem například již od 3. měsíce věku spolu s tzv. hexavakcínou.

Cena jedné dávky vakcíny SynflorixTM je nyní velmi příznivá a pohybuje se okolo 1640 Kč.Více informací na www.synflorix.cz.

   
04.08.2009 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Iris31 [*]

  Sml31 ceny příšerně vysoké pro rodiny s dětmiSml80

  Teď budeme kupovat 2 vakcíny, které musíme platit také, a jedna stojí 1700,-, takže na tu povinnou dám, ale na tuhle už mít nebuduSml23

  superkarma: 0 29.08.2009, 13:32:40
 2. [2] bubu01 [*]

  to opravdu je dobra cena ale co je dnes pro deti zadarmo .Na dětech jse nejlepe vydělává a spousta rodin jsi to nemuže dovolit kdyz má více dětí a doba je jak na houpačce dnes práci máte a zítra už ne . To je potom těžké dát očkovat dítě nebo mu dát najíst.

  superkarma: 0 15.08.2009, 18:24:57
 3. avatar
  [1] kyka [*]

  Nevím tedy co je příznivého na ceně 1640,-kč. To mi moc příznivé nepřijde, naopak je to pěkná "pálka" pro rodinu s dvěmi dětmi a jedním příjmem. Nicméně opět půjdu a zaplatím, zdraví dítěte za to stojí.

  superkarma: 0 11.08.2009, 09:13:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme