Každou ženu, která si hlídá svůj denní energetický příjem, jistě potěší dobrovolná iniciativa zatím jedenácti velkých nadnárodních společností a také dvou českých potravinářských firem, které se rozhodly, že kromě dosud běžných informací o složení potravin budou na svých výrobcích uvádět také informace o energetickém obsahu jedné porce v kilokaloriích (kcal) a její procentuální podíl na doporučeném denním množství (mezinárodní zkratka GDA) kcal. Tato iniciativa probíhá na evropské úrovni a je podporována zástupci Evropského parlamentu a dalšími evropskými institucemi. V ČR ji zastřešuje Potravinářská komora ČR.

 

Ing. Jaroslav Campík, prezident Potravinářské komory ČR, v této souvislosti uvedl, že: „Výrobci tak reagují na zjištění výzkumu prováděného mezi spotřebiteli, podle kterého většina spotřebitelů požaduje rychlou a snadno čitelnou informaci o energetické hodnotě potravin a nápojů, která by jim pomohla lépe vyvážit jejich energetický příjem a výdej.“

 

Co může tedy běžný spotřebitel konkrétně očekávat?

Na potravinářských výrobcích zúčastněných firem budou nejen obvyklé informace o obsahu bílkovin, tuků a sacharidů, ale též údaje o obsahu vlákniny, sodíku, cukrů a nasycených mastných kyselin. V tabulce, která bude spotřebitele informovat o množství těchto základních živin v daném výrobku, nalezneme též i jejich procentuální podíl na doporučeném denním příjmu.

Pro účely označování potravin bylo po dlouhých debatách v odborných kruzích dohodnuto, že hodnoty doporučovaného denního množství energie používané v současnosti pro ženy budou aplikovány na dospělou populaci bez rozdílu pohlaví.

 

Například...

Například na obalu jedné porce (250g) hotového baleného pokrmu „Kuřecí maso s rýží a zeleninou“ nalezneme dle nového značení následující údaje:

kcal 350 – 18 % denního doporučeného množství pro dospělé

cukry 4,8g – 5 % denního doporučeného množství pro dospělé

tuky 11,5g – 16 % denního doporučeného množství pro dospělé

nenasycené mastné kyseliny 5,3g – 26 % denního doporučeného množství pro dospělé

sodík 1,3g – 53 % denního doporučeného množství pro dospělé

Zachovány samozřejmě zůstanou i data o bílkovinách a sacharidech. Nebudou chybět i avizované informace o gramáži vlákniny.

Údaje o obsahu vitamínů a minerálních látek již patří k dobrému standartu mnoha odpovědných výrobců.

 

Co na to odborníci?

Vrchní nutriční terapeutka Tamara Starnovská z oddělení klinické výživy FTN Praha říká, že: „Nové způsoby značení jsou rozhodně velkým kvalitativním průlomem na potravinářském trhu. Procentuální vyjádření o obsahu živin a energie v jednotlivých výrobcích pak výrazně napomohou vhodnému členění stravy během dne, což je v současné době daleko hůře ovlivnitelným problémem české populace než energeticky nadbytečná strava a její nevhodná skladba, která je nedostatečně kompenzována pohybem. Jedná se tedy jednoznačně o velkou pomoc v osvětových aktivitách odborníků na výživu i v informovanosti spotřebitele.“ Starnovská dále poukázala na efektivní využití nových údajů na výrobcích pro osoby, jež jsou nuceny třeba ze zdravotních důvodů sledovat celkový denní objem stravy, a to jak v kcal, tak v jednotlivých základních živinách.

První výrobky s novým značením se začaly objevovat letos na jaře a zúčastněné firmy je zavedou v celém sortimentu potravin do konce roku 2008.

Myslíte, že takové značení bude k něčemu dobré?

Dovedete si představit nějaký konkrétní přínos pro vaši osobu?

Reklama