Domácnost

Nové věci jsem si kupovala tajně

Tak trochu za zády manžela si musela nové vybavení domácnosti pořizovat čtenářka Maryene. Vzpomíná na to ve svém příspěvku k dnešnímu tématu...

Téma dne zní: Co vám doma chybí?
Čtenářka Maryene tvrdí, že dnes už má vše, ale v prvním manželství to měla vážně těžké...


Touha mít něco nového není podle mě rozmařilost, ale to co nás žene kupředu. Myslím si, že v současné době mi právě nic nechybí, ale v mém prvním manželství jsem se například dočkala pračky až u třetího dítěte, takže i pleny se u nás praly jako v minulém století. Můj manžel byl odpůrce čehokoliv nového, takže jsem se naučila si pořizovat potřebné věci za jeho zády a jen přes jeho nesouhlas. Vše jako tu vysněnou pračku nebo i obyčejný telefon (pevnou linku). Dnes už mám zařízenou novou domácnost, ve které si naštěstí mohu svobodně rozhodovat o tom, čím bude vybavena. Takže mám už dokonce i kuchyňský robot nebo myčku, slušnou troubu i varnou konvici. Dnes běžné věci, o kter&yacu te;ch jsem dlouho snila a za celých 26 let prvního manželství jsem si je nemohla dopřát. A to ne proto, že bych si je nemohla dovolit, ale spíše pro klid v rodině.
Dnes už jen toužím po tom, abych mohla potřebné vybavení včas dopřát i svým dětem, které si teprve své domácnosti vybavují a snažím se jim pomoci, jak to jde. Není to jednoduché, ale myslím si, že lednička, pračka nebo varná konvice už je dnes úplnou samozřemostí a hřeje mě pocit, že jsem jim alespoň trochu pomohla a nebudou mít tak těžké začátky jako jsem já poznala na vlastní kůži.
Takže pokud po něčem dnes toužím, je to už spíše vybavení domácností mých dětí, ale ani já se samozřejmě nebráním novým věcem a ráda je obměním, až mi to situace dovolí. Protože mám ráda hezké věci, a když se do nějaké „zamiluji“, snažím se v současnosti udělat vše pro to, abych ji měla doma.

Čtenářka Maryene

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. října 2011: Co vám doma chybí?

Toužíte po nějakém spotřebiči, kusu nábytku či třeba kuchyňském vybavení? Šetříte na něj, ale vlastně si ani nejste jistá, že o něj stojíte? Svěřte se ostatním čtenářkám magazínu a nechte si poradit od lidí, kteří tento kousek již mají!

Své přání a důvody proč po tomto kousku toužíte, napište jako příspěvek k tématu dne 17. 10. 2011. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na získání dárku (viz níže). Příspěvky posílejte nejpozději 17. 10. 2011 do 15.00 hodin. Čekám je v redakční e-mailové schránce. A jaký že dárek můžete za svůj příspěvek vyhrát? Luxusní termokonvici Tchibo.

A pokud po ničem netoužíte, přijďte alespoň ostatním čtenářkám poradit a předat jim své zkušenosti!

tchibo

konvice

   
17.10.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [2] femme [*]

  enka1 — #1  přesně Sml22 vzpomněla jsem si na kámošku, která  chtěla pořídit myčku nádobí, bylo jich tenkrát doma pět, ale pořád na ni prý nebyly peníze, tak takhle jednou po nedělním obědě předala pomyslné veslo manželovi Sml58 on to mytí převzat s tím, že jemu to prý problém nedělá Sml58 po cca 14 dnech přišla kámoška dom a ejhle, v kuchyni stálo překvapení........myčka na nádobí Sml30 

  superkarma: 0 17.10.2011, 11:34:58
 2. avatar
  [1] enka1 [*]

  Tos vydržela dlouho s takovým pakem.

  1. na komentář reaguje femme — #2
  superkarma: 0 17.10.2011, 10:40:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme