60. léta jsou neodmyslitelně spjata s ikonami jako Brigitte Bardot, Elizabeth Taylor nebo Twiggy, které byly a stále jsou symbolem ženskosti a rafinované přitažlivosti. Stejně ženská aneobyčejně svůdná je i nová kolekce účesů od L´Oréal Professionnel, která ženám představuje možnost, jak skloubit retro styl se současnými trendy a být přitom nepřekonatelně sexy.

Kolekce L´Oréal Professionnel České a Slovenské republiky měla vždy veliký úspěch.  Tuto sezonu se focení kolekce poprvé odehrávalo mimo prostory Akademie L´Oréal Professionnel, a to v továrním areálu na Praze 10, v Čakovicích. Tovární hala dodala kolekci nádech skutečného retra a zároveň týmu fotografa Petra Weigla umožnila vytvořit prostředí, které jako by vypadlo z oka americkým filmovým ateliérům 60tych let.

Retro

 Pod vedením sedmi zkušených ambasadorů značky L´Oréal Professionnel Petry Měchurové, Andrey Joskové, Michala Zelenky, Ireny Vavruškové, Renaty Márové, Libora Šuly, Ludovíta Vidy a neméně osobitého vlasového stylisty Marka Pátla vzniklo osm jedinečných moderních retro účesů, které jsou neskonale svůdné a ženské zároveň.

Stejně jako pro kadeřníky mohou sloužit tyto účesy jako inspirace pro jejich klientky. Aby si z kolekce mohla vybrat opravdu každá žena, zařadili do ní ambasadoři L´Oréal Professionnel účesy pro krátké, středně dlouhé i dlouhé vlasy, přičemž příležitostem, kam s účesem vyrazit nejsou kladeny žádné meze a záleží jen na vkusu každé ženy, jak si účes pomocí stylingových přípravků L´Oréal Professionnel přizpůsobí.

Stejně jako styling je důležitá i technika barvení.

Retro

Na účesech inspirovanými zejména Bridgitte Bardot, Liz Taylor či právě Twiggy, byly použita technika Světlo&Stín, kterou uvedl L´Oréal Professionnel do svých salonů letos v létě. Vlasy jsou nejprve šetrně zesvětleny pomocí revolučního zesvětlovacího pudru Infinie Platine, který obsahuje molekuly Pro-Keratin vyplňující vlasové vlákno a následně jsou pomocí barev Dialight ve vlasech vytvořeny světelné efekty, které prosvětlují konečky vlasů a účes tak získává na plasticitě, objemu a přirozenosti                                                                                                                                         

Hollywood, jako mekka všech nadějnych herců, celebrit, režisérů a filmových fanoušků, přinesla v 60. a 70. letech do světa žen něco nového. Ukázala jim, jak je možné snít ve velkém, ale také, jak tento sen přenést k sobě domů.

Film umožnil šíření módy i stylu a každá žena se tak mohla s trochou fantazie ocitnout ve své životní roli - nalíčená a upravená jako smyslná Liz Taylor či Brigitte Bardot nebo ostříhaná podle nekonvenční ikony Twiggy. Pravě v tomto období ženy chodily za svým kadeřníkem jako za rádcem a přítelem. Byl pro ně někým, kdo z nich dokázal udělat vysněné osudové ženy jako z filmového plátna nebo dodat vytouženou dávku sebevědomí

Retro

Zavzpomínejte na veselou, krásnou a vtipnou scénu, kdy Audrey Hepburn jako princezna Anna ve filmu „Prázdniny v Římě“ vyběhne od kadeřníka s kratičkým účesem a nadšeně se prohliži v každé výkladové skříni, kterou cestou míjí, protože si připadá dokonalá a ví, že takto může byt jednoduše kýmkoliv jen chce.

„Snít o tom, že se stanete herečkou je mnohem vice vzrušující, než ji ve skutečnosti být“, řikala Marilyne Monroe,skutečná ikona filmového plátna.

Móda se prý opakuje.

To, co bylo dobré dříve,  je vylepšováno a posouváno dál a proto i nejnovější kolekce barev a učesů od L'Oréal Professionnel nese název „RETRO NOUVEAU“, v překladu NOVÉ RETRO. Jde o starý dobrý základ z let 60. a 70. oděny do nových barev, střihů a stylů ... Staré dobré retro jako z filmu, ale s jiskrou současných trendů.

Žijte si to, že můžete být kým chcete. Nechte se inspirovat osmi retro účesy českých a slovenských ambasadorů L'Oréal Professionnel.

Stylistkou byla i tuto sezonu Viola Fetisová a o make-up se postarala vizážistka Renata Zelinková.

Reklama