Přední výrobce zdravotnických pomůcek a materiálů HARTMANN-RICO uvádí na trh nový produkt Ria Intim z řady hygienických produktů pro ženy.

riaAčkoli některé ženy mohou menstruaci považovat za nepříjemnost, která jim působí bolest, změny nálad a nutkání sníst kila čokolády, pro většinu je to každoměsíční přirozená součást existence. Průměrná žena použije během svého života okolo 10 000 různých typů produktů dámské hygieny, proto je logické, že se výzkumní pracovníci i ženy samy zamýšlejí nad tím, které z výrobků jsou pro tyto dny ty nejlepší.

Jednou z forem dámské hygieny jsou slipové vložky, které jsou dostupné v různých délkách a úrovních absorpce tekutiny. Ženy jim často dávají přednost během dnů slabší menstruace a mimo menstruaci. A právě pro takové období jsou určeny nové vložky Ria Intim od HARTMANN-RICO.

„Ria Intim představují moderní produkt v sortimentu dámské hygieny. Extra tenké provedení odpovídá současným požadavkům a trendům v oblasti slipových vložek. Ria Intim nabízí komfort, jistotu a diskrétnost, na které se můžete spolehnout v každém okamžiku,“ říká Pavla Ševčíková, brand manažerka společnosti HARTMANN-RICO.

ria1Ria Intim jsou určeny nejen pro dny, kdy je menstruace již slabá, a také pro každodenní osobní hygienu mezi cykly. Díky velmi jemnému povrchu z netkaného textilu a čtyřlístkové ražbě se budete cítit pohodlně a příjemně každý den. Vložky jsou lehce ohýbatelné, proto se přizpůsobí každému spodnímu prádlu. Nemusíte tedy pořizovat jedny intimky pro klasické kalhotky a jiné pro tanga, Ria Intim jsou univerzální. Vybírat navíc můžete ze dvou variant. Ria Intim Air jsou vyrobeny z prodyšného netkaného textilu, který umožňuje vzduchu proudit ke kůži a zajišťuje přirozenou svěžest. Parfemovaná varianta Ria Intim Deo vás zase překvapí svěží vůní leknínu.

Vložky Ria Intim jsou dostupné v drogeriích za doporučenou maloobchodní cenu 34,90 Kč.

Historie menstruačních vložek
Menstruační vložky jsou dosud nejrozšířenějším a zároveň historicky nejstarším hygienickým prostředkem, který ženy během menstruace používají. O jejich používání u starověkých národů však víme velmi málo. Zdá se, že starověcí obyvatelé Mezopotámie a Říma měli podobný přístup, když popisovali menstruaci: naprosté vyhýbání se tématu. Přes čtyři tisíce let zaznamenané historie, půl tuctu různých kultur a téměř nikdo nezanechal psané záznamy, které by hovořily o tom, co ženy používají během svých dnů. Hlavním důvodem bude zřejmě fakt, že všechny záznamy pocházejí od mužů, kteří - pokud si vůbec byli vědomi ženských biologických procesů – zřejmě nepovažovali za důležité napsat byť jen jedinou zmínku na kamenné monumenty, které byly následně vyzvednuty jejich otroky. Jiným možným vysvětlením je neznalost problematiky nebo strach o ní mluvit. Až v 10. století našeho letopočtu se v byzantské encyklopedii Suda mluví o řecké ženě Hypatii, která žila ve čtvrtém století našeho letopočtu. O ní se můžeme dočíst, že po jednom ze svých obdivovatelů hodila „menstruační hadr“, aby se nežádoucího ctitele zbavila.

Než byly vynalezeny jednorázové menstruační vložky, většina žen používala kusy látky, bavlnu a ovčí vlnu, které různým způsobem připevňovaly k tělu, a zachytávaly unikající krev. Ty se potom pracně praly a vyvařovaly. Bohatší ženy si k jejich připevnění pořizovaly kožené pásy, ty chudší si musely poradit jinak. Někdy si musely vystačit i s králičí kožešinou, kusem mechu nebo hrstí suché trávy. Spodní kalhotky se totiž běžně nenosily až do 19. století, takže vložky se do nich nedaly připevnit. Kromě menstruačních pásů jsou v Evropě známé i menstruační košile. Ty byly podobné jako dnešní „body“ jen s tím rozdílem, že se nezapínaly na patentky, ale měly rozparky, které se zavazovaly mezi nohama.

První vložky na jedno použití vynalezly zdravotní sestřičky, když hledaly způsob, jak zastavit nadměrné krvácení na bojišti. Byly vyrobeny ve Francii z vlněných obinadel, výborně absorbovaly tekutinu a byly natolik levné, že se po použití mohly vyhodit. Komerční výrobci využili této myšlenky a v roce 1888 uvedli na trh první jednorázové vložky určené široké veřejnosti. Pro ženy však byly dost drahé, proto nadále používaly své tradiční metody. Až během následujících několika let se vložky staly běžnou součástí života.

Původní jednorázové vložky byly bavlněné nebo vlněné obdélníky s vložkou, která absorbovala tekutinu. Vložka měla vepředu a vzadu prodloužené konce, aby se dala zastrčit do speciálního pásu, který se nosil pod spodním prádlem. Tento typ vložek však byl nechvalně známý tím, že měl tendenci z určeného místa vyklouznout.

Až o řadu let později byly vložky zespodu doplněny o lepicí pásek, který je držel uprostřed spodních kalhotek. Tento typ se stal pro ženy nejoblíbenějším používaným prostředkem hygieny během menstruace. Vložky upevněné v pásu naštěstí zmizely ze scény na počátku 80. let.

Během posledních dvaceti let se průmysl dámské hygieny rozvinul mílovými kroky. Pryč jsou ty roky, kdy ženy nosily objemné pásy a v nich vložky tlusté téměř jako dětské plenky. Objevily se savější materiály, vložky dostaly lepší tvar, a díky tomu jsou pohodlnější a praktičtější než kdykoli v minulosti.

Reklama