detail

V neděli zapálíme první svíčku na svém adventním věnci. Že ho ještě nemáte? Nevadí, stále je čas na jeho pořízení. Nebo vlastnoruční výrobu. Máme pro vás spoustu inspirace.

Adventní věnce se staly už nedílnou součástí našich předvánočních příprav. Ať už jako symbol víry a duchovní příprava na příchod Ježíše Krista, nebo jako milou připomínku blížících se Vánoc.

venec

Nevím, jak to máte vy, milé čtenářky, ale já si předvánočního času užívám mnohem víc než Vánoc samotných. Je to čas zvláštního klidu, těšení a příprav. Je to čas vánočních trhů s vůní cukroví a svařeného vína. Do Štědrého dne zbývá ještě celý měsíc, takže nákup dárků si můžeme dobře promyslet a mít tak z něj mnohem větší radost a potěšení.

Pro mě je advent časem zdobení bytu. A k němu určitě patří adventní věnec. A každým rokem se snažím najít novou inspiraci. V tento čas ráda navštěvuji různá květinářství a kochám se originálními nápady. Už to nejsou jen tradiční zelené věnce se čtyřmi svíčkami, ale věnce vyrobené z netradičních materiálů jako jsou větve, kořeny, kůra, nebo proutí. Už nemusí být ani ve tvaru kruhu, ale třeba čtvercové, nebo do oblouku jako most.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

A těch úchvatných barevných kombinací! Od veselých a čistých kontrastních barev, přes zemité přírodní tóny až po pastelové barvičky, které působí něžně a romanticky. Nevíte, kam dřív očima, doslova se vznášíte a představujete si, který by se nejlépe vyjímal na vašem stole. Bohužel, pohled na cenovku vás většinou postaví zpět na zem.

chlupatý

A tak většinou odcházím s poděkováním, ale o to s větší chutí vyrobit si něco podobného sama. Zkuste to také: Kromě toho, že ušetříte peníze, budete mít věnec, nebo vánoční dekoraci přesně podle svých představ.

Svému vkusu přizpůsobíte nejen materiál, ale i barvy svíček a ozdob. Není to nic složitého, stačí vám průměrná zručnost, a radost z vlastního tvoření určitě za ten pokus stojí.

Podívejte se na jednoduchý postup výroby do tohoto článku ZDE.

Reklama