Domácnost

Nové centrum v Pardubicích


Na Masarykově náměstí v Pardubicích otevřeli nové obchodně zábavní centrum. Slibované multikino a společenský sál ale kvůli stavebním průtahům zatím izraelský investor neotevřel.

Projekt obchodního centra od počátku kritizují někteří zastupitelé i architekti. Odpočítávání vteřin do jeho otevření sledovaly davy lidí. Velká nákupní galerie zažila první zatěžkávací zkoušku.
 
Náměstek primátora Pardubic Alexandr Krejčíř (ODS) je s centrem spokojený. Naopak podle kritiků zástavby Masarykova náměstí se nákupní palác do centra nehodí a způsobí problémy v dopravě.

Architekt Milan Košař se nechal slyšet, že nové centrum zastíní ostatní prodejce v centru města. Obchodně zábavní centrum zatím není kompletní. Slibované multikino se otevře až v půli prosince, stejně tak se dodělává i lávka pro pěší nad Palackého třídou.

V novém pardubickém paláci má být podle dohody s městem i kongresový společenský sál. S jeho otevřením se počítá až v příštím roce.

Manažer nového obchodního centra Radek Toman informoval, že stavební práce nebudou zasahovat do již otevřených částí centra. Izraelský investor má v druhé a třetí etapě u paláce postavit i hotel a bytové domy.

Ohledně residenční části bude ale muset dojít k úpravě závazné části územního plánu.

Podle některých architektů a opozičních zastupitelů centrum čekají ještě větší dopravní problémy. Provoz v okolí náměstí je už teď na hranici kolapsu. Na podzemní parkoviště nového paláce se vejde téměř 600 aut.

   
27.11.2008 - Dům a byt - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

  1. [4] Pavla_b [*]

    Eliana: já včera jen proběhla( výhoda je, že už se nemusí to staveniště celé obcházet) a valná většina lidí, které jsme potkala, byli tmavší pleti - dost podezřelé skupinky - to mě donutilo pevně sevřít kabelku a zrychlit krok - předvánoční čas a obchodní centra plná lidí a tlačenice jsou žně pro kapsáře

    superkarma: 0 27.11.2008, 14:06:04
  2. [1] Pavla_b [*]

    Otevřeli, otevřeli. Lidi se tam přetahovali o trička a stáli hodinové fronty, jen aby např. ve sportu urvali levnější věci. Na některých místech jsou odchlíplé dlaždice a vyboulená podlaha.

    superkarma: 0 27.11.2008, 11:01:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme