Domácnost

Nové centrum v Pardubicích


Na Masarykově náměstí v Pardubicích otevřeli nové obchodně zábavní centrum. Slibované multikino a společenský sál ale kvůli stavebním průtahům zatím izraelský investor neotevřel.

Projekt obchodního centra od počátku kritizují někteří zastupitelé i architekti. Odpočítávání vteřin do jeho otevření sledovaly davy lidí. Velká nákupní galerie zažila první zatěžkávací zkoušku.
 
Náměstek primátora Pardubic Alexandr Krejčíř (ODS) je s centrem spokojený. Naopak podle kritiků zástavby Masarykova náměstí se nákupní palác do centra nehodí a způsobí problémy v dopravě.

Architekt Milan Košař se nechal slyšet, že nové centrum zastíní ostatní prodejce v centru města. Obchodně zábavní centrum zatím není kompletní. Slibované multikino se otevře až v půli prosince, stejně tak se dodělává i lávka pro pěší nad Palackého třídou.

V novém pardubickém paláci má být podle dohody s městem i kongresový společenský sál. S jeho otevřením se počítá až v příštím roce.

Manažer nového obchodního centra Radek Toman informoval, že stavební práce nebudou zasahovat do již otevřených částí centra. Izraelský investor má v druhé a třetí etapě u paláce postavit i hotel a bytové domy.

Ohledně residenční části bude ale muset dojít k úpravě závazné části územního plánu.

Podle některých architektů a opozičních zastupitelů centrum čekají ještě větší dopravní problémy. Provoz v okolí náměstí je už teď na hranici kolapsu. Na podzemní parkoviště nového paláce se vejde téměř 600 aut.

   
27.11.2008 - Dům a byt - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. [6] werunicka [*]

  no konečně vyrazím :)

  superkarma: 0 27.11.2008, 17:35:49
 2. avatar
  [5] alko [*]

  Já snad kvůli tomu pojedu do lázní (Bohdaneč)

  superkarma: 0 27.11.2008, 14:59:57
 3. [4] Pavla_b [*]

  Eliana: já včera jen proběhla( výhoda je, že už se nemusí to staveniště celé obcházet) a valná většina lidí, které jsme potkala, byli tmavší pleti - dost podezřelé skupinky - to mě donutilo pevně sevřít kabelku a zrychlit krok - předvánoční čas a obchodní centra plná lidí a tlačenice jsou žně pro kapsáře

  superkarma: 0 27.11.2008, 14:06:04
 4. avatar
  [3] Eliana [*]

  Ano,ano je to vedle hotelu Labe a připleskli to k Tescu. Příšernost nad příšernost a musím dodat, že Pardubice nemají kupní sílu na ty luxusní obchůdky s hodinkami a šperky, ty skončí jako první a hned v závěsu oděvy s Versace, Gucci atd. Takový pokus už byl v Grandu, který pomalu a jistě usíná. Včera jsem v Afi Paláci byla, přišlo mi to uvnitř malé, kavárny byly plné a restaurace relativně také,ale lidé chodili jen do těch levnějších obchůdků. Typický pardubický zákazník tam byl: maminky s kočárky, studenti a důchodci (a já:-)).

  superkarma: 0 27.11.2008, 13:56:56
 5. avatar
  [2] novinka [*]

  Pavla_b: Masarykovo náměstí...to je to jak je hotel Labe ?

  superkarma: 0 27.11.2008, 12:18:16
 6. [1] Pavla_b [*]

  Otevřeli, otevřeli. Lidi se tam přetahovali o trička a stáli hodinové fronty, jen aby např. ve sportu urvali levnější věci. Na některých místech jsou odchlíplé dlaždice a vyboulená podlaha.

  superkarma: 0 27.11.2008, 11:01:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme