Zubní pasta pro zklidnění a posílení dásní

Zdravé dásně jsou základem pro zdravé zuby. Stomatologové se však často ve svých ordinacích setkávají se stížnostmi pacientů na zvýšenou citlivost dásní a zubů. Tento problém může být zapříčiněn několika faktory. Je to buď příliš velký tlak na dásně při čištění zubů, nebo ve většině případů špatná ústní hygiena. Ta má za následek nahromadění plaku kolem zubu a následný zánět dásní. Pokud patří mezi ty, které neustále trápí záněty dásní, máme pro vás citlivé řešení. Laboratoře Vademecum společnosti Schwarzkopf & Henkel vyvinuly zubní pastu Vademecum Sensitive Gums + Aloe Vera, která již po několika dnech užívání zklidňuje a posiluje dásně.

K tomu, abychom předešli problému citlivých dásní, je třeba komplexní péče o ústní dutinu. Je třeba zaměřit se na správnou techniku čištění zubů, mezizubních prostor a věnovat pozornost výběru zubní pasty. Nová zubní pasta Vademecum Sensitive Gums + Aloe Vera pomáhá zklidňovat a posilovat podrážděné dásně již po sedmi dnech používání.

Zubní pasta Vademecum Sensitive Gums + Aloe Vera obsahuje výtažky z Aloe Vera, které jsou známé pro své regenerační a zklidňující účinky. Navíc je obohacena o vitaminový komplex (palmitan vitaminu A a provitamin B5) a oligo prvky jako jsou mangan, hořčík a zinek, které mají posilující účinky na dásně. Fluorid zase zaručí zubům takovou ochranu, kterou potřebují, aby zůstaly dlouho zdravé a silné. Díky tomuto komplexnímu složení tato zubní pasta velmi jemně ošetřuje citlivé dásně.

Tipy pro zdravé zuby a dásně
Pravidelné čištění zubní pastou Vademecum Sensitive Gums + Aloe Vera napomáhá  udržet si zdravé dásně, silné zuby a chrání před zubním kazem. Díky pravidelnému čištění touto účinnou zubní pastou lze zabránit hromadění škodlivých bakterií a plaku.

Zuby by se měly čistit po každém jídle, aby v ústech nezůstávaly ty nejagresivnější bakterie napadající zuby a dásně. Dodržování následujících základních pravidel vám zaručí zdravé zuby i dásně:

·    čistěte si zuby dvakrát denně (ráno a večer), a to nejméně tři minuty

·    každých šest měsíců navštivte zubního lékaře

·    požívejte zubní kartáček s měkkými až středně tvrdými štětinami a měňte ho každé tři měsíce

·    Používejte dentální niť k vyčištění mezizubních prostor, kam se nedostane ani ten nejlepší zubní kartáček

Nezáleží pouze na tom, kolikrát se zuby čistí, ale důležitá je rovněž i technika čištění. Špatné čištění zubů, kupříkladu příliš velký tlak na jemnou tkáň u kořene zubu, může poranit dásně. V ideálním případě by mělo dojít jak k dokonalému vyčištění zubů, tak k jemné masáži dásní bez zbytečně velkého tlaku.

Zde je několik tipů od laboratoří Vademecum pro správnou techniku čištění zubů:

·         Zubní kartáček držte šikmo, aby s dásní svíral přibližně úhel 45°

·         Jemnými svislými pohyby se zbavte zbytků jídla a potom vyčistěte korunky jednotlivých zubů. Začněte u předních zubů a pokračujte dozadu a pak se vraťte na obou stranách zpět dopředu. Horní i spodní zuby čistěte týmiž svislými pohyby kartáčku. Stejnou technikou vyčistěte kousací plošky.

·         Na vnitřní straně chrupu držte kartáček v pravém úhlu k zubům a čistěte jemnými svislými pohyby směrem od dásně.

Chcete ji vyhrát a vyzkoušet? Zapojte se do naší soutěže! Soutěžit můžete ZDE

Reklama