Bulvár

Nová služba e-Balík ušetří při odesílání zásilek čas i peníze

Nadnárodní přepravce GLS spustil novou službu pro české zákazníky. E-balík je jednoduchý, přehledný a pohodlný způsob, jak poslat balík v rámci České republiky i do zemí Evropské unie. Nová aplikace umožňuje mj. posílání balíků na dobírku, tvorbu adresářů i on-line sledování zásilky. Přepravné lze zaplatit přes internet. Podat balík je možné v jakémkoliv ParcelShopu GLS, nebo objednat kurýra, který přijede s už předtištěnými adresními štítky balík vyzvednout. Výhodou je i možnost flexibilně měnit místo a čas doručení. Služba je určena pro širokou veřejnost i pro podnikatele a firmy.

Počet balíkových zásilek v Česku neustále roste. Hlavním důvodem jsou rostoucí nákupy na internetu. Podle Asociace pro elektronickou komerci by letos mohly meziročně posílit o 15 až 20 %. „S rostoucím prodejem rostou i požadavky na kvalitní, rychlou a flexibilní přepravu vratek do e-shopů či soukromě prodávaných věcí. Proto GLS pro české zákazníky zprovoznila službu e-Balík.cz. Jedná se o jednoduchý, přehledný a hlavně rychlý způsob, jak objednat přepravu balíků  do celé Evropské unie. Přepravu lze objednat i bez registrace a netrvá to více než 2 minuty. Pokud nemáte čas zanést balík do ParcelShopu GLS, náš kurýr přijede následující pracovní den přímo k vám, “ uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

balík

Jednoduše a přehledně

Cena za přepravu se zobrazuje v průběhu objednávky v nákupním košíku. Města s PSČ i adresy firem napovídá inteligentní našeptávač přímo v zadávacím poli. Dokončenou objednávku potvrzuje GLS zasláním e-mailu. „Vyplnění objednávky je opravdu velmi intuitivní a jednoduché. Pokud se zákazník zaregistruje, může zasílat balíky i na dobírku nebo si vytvořit svůj adresář. Vidět je i historie již uskutečněných objednávek. Samozřejmostí je sledování průběhu přepravy pomocí systému Track&Trace, který je přístupný přímo na úvodní internetové stránce. Výhodou našich služeb je také to, že GLS má po celé Evropě přes 14 000 ParcelShopů, z toho již více než 100 v České republice,“ dodává Pavel Včela.

Pokud odesílatel při objednávce zadá e-mail příjemce, GLS ho bude automaticky s předstihem informovat o stavu doručení zásilky. Příjemce si navíc může bezplatně a bez registrace změnit místo a čas doručení. Pokud odesílatel zvolí službu FlexDeliverySMSService a zadá i mobilní telefonní číslo příjemce, GLS ho bude dopředu informovat o stavu doručení pomocí SMS.

V zahraničí využívají soukromé přepravce častěji

Průzkum přepravce GLS z letošního roku ukázal, že 47,4 % Čechů využije soukromou zásilkovou firmu v rámci 6 měsíců jedenkrát až pětkrát, 29,7 % dotázaných uvedlo, že tak činí jednou až třikrát měsíčně. Méně jak dvakrát ročně využije soukromého přepravce 9,9 % respondentů. „V porovnání se zahraničím jsme trochu pozadu. Stále přežívá domněnka, že komfortní služba, kdy přepravce zazvoní u vašeho bytu a sám si vyzvedne zásilku, musí být drahá. Opak je ale pravdou. Balíček do Chorvatska, které je velmi oblíbeným letoviskem, vyjde například jen na několik málo stokorun,“ dodává Pavel Včela.

GLS

   
22.11.2016 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [6] Ricardo [*]

  chanahd — #5 souhlasímSml67Sml67

  superkarma: 0 22.11.2016, 13:48:28
 2. avatar
  [5] chanahd [*]

  Já myslím že nejde o to, zda doručuje GLS, PPL, pošta... ale je to prostě o lidech. Od všech dopravních společností mám dobré i špatné zkušenosti. A je to opravdu jen a jen o tom, kdo vám to zrovna doručuje, co je to za člověka.

  1. na komentář reaguje Ricardo — #6
  superkarma: 1 22.11.2016, 12:35:24
 3. [4] Andreadornova [*]

  GLS využívám častěji než poštu

  superkarma: 0 22.11.2016, 11:51:03
 4. [3] bobani [*]

  s GLS mám pouze špatné zkušenosti

  superkarma: 0 22.11.2016, 11:44:05
 5. avatar
  [2] Allma [*]

  nea — #1taky volíme raději GLS nebo PPL jak českou poštu. Posledni dobou nedaji ani vědět, ze doruci balík

  superkarma: 1 22.11.2016, 10:07:16
 6. [1] nea [*]

  Už jsem se s tím setkala. Tato GLS mi už dovezla balík. Podle mě je to fajn. Doručují spolehlivěji než pošta, která mi nedávno doručila dva úplně rozbité balíky, jako by je něco přejelo. A nebylo to poprvé. Pošta manipuluje s balíky někdy opravdu otřesně. Vítám tuto konkurenci!!!!!

  1. na komentář reaguje Allma — #2
  superkarma: 1 22.11.2016, 08:48:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme