Bulvár

Nova natáčí nový seriál Okresní přebor


První klapka včera zahájila natáčení původního, komediálního seriálu TV Nova z prostředí vesnického fotbalu. Bude se jmenovat Okresní přebor a jeho děj mapuje jednu sezonu fotbalového klubu Slavoj Houslice.

První natáčecí den zastihl celé fotbalové mužstvo při tréninku v místní sokolovně, k čemuž posloužily interiéry sokolovny v Komárově nedaleko Hořovic. Od osmi hodin ráno tam proháněli míč Ondřej Vetchý, David Novotný, Ladislav Hampl, Jakub Kohák, Petr Růžička a další protagonisté seriálu.

„Herce do seriálu jsem vybíral podle jejich fotbalových schopností,“ říká režisér Okresního přeboru Jan Prušinovský. Sám hraje fotbal od šesti let a v současné době kope za Ostrovan Zadní Třebáň, a tak zcela ve fotbalovém duchu seriálu popřál, "aby vyhrál v prodloužení," čímž současně vyjádřil přání, že bude-li se divákům Okresní přebor líbit, mohl by v budoucnu mít i pokračování.

 

Vetchý je kapitán i trenér

Hlavní postavou seriálu je kapitán fotbalového mužstva a později hrající trenér Jirka Luňák (Ondřej Vetchý), fanatický fotbalista. Aby vesnická kopaná mohla vůbec existovat, takového muže potřebuje. Druhou hlavní postavou je Jarda Kužel (David Novotný), přirozený talent, který by to býval dotáhl daleko, kdyby chtěl.

Předsedou klubu je Václav Orel (Luděk Sobota), muž v brzkém důchodovém věku, který často bývá hromosvodem událostí, o finance se stará pokladník klubu Ludvík Hovorka (Pavel Kikinčuk) a zdravotníkem je veterinář Adolf Větvička (Leoš Noha).

Své místo v seriálu mají samozřejmě i ženy, mj. Jaroslava Pokorná, Táňa Vilhelmová, Marika Procházková a Alena Mihulová.

Scénář napsal Jan Prušinovský a Petr Kolečko, za kamerou stojí Petr Bednář, o výtvarnou podobu seriálu se postarali architekt Jan Vlček a kostýmní výtvarník Ivan Stekla. Režie se ujal Jan Prušinovský, rodák z Hořovic, v jejichž okolí se Okresní přebor natáčí. Jako režisér je podepsaný pod komedií František je děvkař, coby asistent režie pracoval na filmu Jana Hřebejka Medvídek. Spolupracoval také na scénáři snímku Karla Janáka Rafťáci.

   
25.02.2009 - Kultura - autor: Korzo

Komentáře:

 1. avatar
  [6] gerda [*]

  Asi potřebují něco, aby se doma manželé netahali o ovladač a vyhovělo se oběma stranám. Pro mě bohužel další zbytečný pořad...

  superkarma: 0 25.02.2009, 11:58:26
 2. avatar
  [5] mmarianne [*]

  No to bude paráda. Ještě by to chtělo něco jako Sex ve vepříně, Láska v kravíně apod.

  superkarma: 0 25.02.2009, 11:23:19
 3. avatar
  [4] Hysteria [*]

  Další blbost na obzoru.

  superkarma: 0 25.02.2009, 09:22:49
 4. [3] karym [*]

  Snad nebudou ty venkovské chlapíky příliš zesměňovat!
  Ivana: s Dejdarem souhlas.

  superkarma: 0 25.02.2009, 09:07:55
 5. avatar
  [2] Ivana. [*]

  já nějak poslední dobou ty jejich původní seriály nějak nemusím, je toho nějak moc. No ještě že většinou to včas přestanou vysílat, jako tu trapnou vyopičenou kriminálku a ještě by mohli zrušit Comeback, Dejdara mám ráda, ale tohle je trapárna na entou. A hlavně když to daj od osmi, pak nemam furt sedět u netu

  superkarma: 0 25.02.2009, 08:27:41
 6. avatar
  [1] *modrá [*]

  no, uvidíme...

  superkarma: 0 25.02.2009, 08:14:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme