.

Nová kolekce Martiny Nevařilové je inspirována Tibetem

Novinky

Nová kolekce Martiny Nevařilové je inspirována Tibetem

Nová kolekce hýří barvami a vzory. Martina Nevařilová představila na své módní přehlídce nové modely šatů, roláků, sukní, plédů a zavinovacích ponč s mnoha doplňky - nákrčníky, pestrobarevnými šálami a čepicemi. Nová kolekce byla slavnostně předvedena na počest Jeho Svatosti Dalajlamy, který ve dnech konání přehlídky byl na návštěvě v Praze jako host FORA 2000, jež založil před dvaceti lety jeho blízký přítel a bývalý prezident Václav Havel.

prehlidka

„Často hledám inspiraci na svých cestách u původních kultur z celého světa. Tentokrát mne oslovily strohé portréty tibetských mužů, žen a dětí, bohatě zdobených typickými šperky a pletenými doplňky z vlny tibetských jaků, koz a ovcí,“ uvedla návrhářka.

Modely předvedly herečky a modelky: Kristýna Janáčková, Veronika Khek Kubařová, Markéta Hrubešová, Jana Stryková, Kateřina Brzobohatá a Agi Archer.

hrubešovástrykovákhek kubařováherečka

„Podle mě oblečení vyjadřuje osobnost člověka, jeho náladu a duševní pohodu. Modely od Martiny na mne působí měkoučce, hřejivě, nesešněrovaně prostě pohodově. Vhodné pro každou ženu, která má ráda pohodlí, kvalitní zpracování, materiály a zároveň nechce zaniknout v davu,“ vyjádřila se herečka Markéta Hrubešová.

marketa h

Herečka Veronika Khek Kubařová prozradila, podle čeho si vybírá ona své oblečení: „Barvy, jaké nosím, ovlivňuje roční období. Na jaře prahnu po barvách a na podzim preferuji tlumené barvy.  Ve svém oblečení se musím líbit sobě a taky hlavně svému manželovi.“

khek

Módní přehlídku uvedla Kateřina Bursíková Jacques, která se spolu se svým mužem Martinem Bursíkem s Dalajlamou několikrát osobně setkala a může tak nejlépe tlumočit jeho živá poselství. Po přehlídce byl slavnostně pokřtěn nový katalog NAVARILA, který nafotila s modelkou Kateřinou Brzobohatou fotografka Michaela Pavlíková.

hrubeška

Celou akci přišla na závěr podpořit se svojí písní Emma Smetana. Mezi hosty jsme potkali také Světlanu Nálepkovou nebo Adinu Sobotovou.

esmetana

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na podporu chráněné dílny tibetských nomádů v oblasti Zeku v Amdu/SV Tibet/, jejichž rodiny jsou násilně usazovány a zbaveny tradiční obživy. Pod vedením místního učitele Jixianjia se znovu učí šití tradičních tibetských oděvů a dalším řemeslům /Wangjia vocational school for resettled Tibetian nomads/ -  projekt o.p.s. POTALA - www.potala.cz

   
20.10.2016 - Redakční novinky - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [6] kobližka [*]

  Líbí se mi jenom první model,který má na sobě M.Hrubešová.V.Kubařová v tom černomodrém to zkazila ošklivýma botama - vypadají jako zdravotní,podobné nosíval náš pan řidící,který měl ovšem jednu nohu kratší.A její další model je typický sekáč Sml68 pel-mel všeho Sml23

  superkarma: 0 20.10.2016, 20:07:35
 2. [5] Lebur [*]

  Jaksi bez ladu a skladu .

  superkarma: 0 20.10.2016, 18:39:36
 3. [4] Radi1 [*]

  zajímavé , ale . . .

  superkarma: 0 20.10.2016, 16:42:17
 4. avatar
  [3] gerda [*]

  datura — #2Celkově to velice neladí, pokud se mám vyjádřit decentně.Sml22 Tibeťané mají pestré barvy rádi, jim to k tmavé pleti sluší. Ale chtít, aby to stejně slušelo Evropanům, je iluzorní.

  superkarma: 0 20.10.2016, 15:57:08
 5. avatar
  [2] datura [*]

  slečna v kulichu je hrozný hastroš Sml80 vypadá, jako když vymetla sekáče v okolí.

  1. na komentář reaguje gerda — #3
  superkarma: 0 20.10.2016, 15:12:24
 6. avatar
  [1] Eliana [*]

  Docela pěkné!Sml67

  superkarma: 0 20.10.2016, 15:06:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme