HERALibá vůně máslového aroma nesoucí se celým bytem a radost z každého dalšího kousku. To je ten důvod, proč trávíme hodiny u trouby. Pečení je potěšení, ze kterého má zbýt krásný pocit, proto se vyplácí pečlivě volit kvalitní produkty. Nová Hera máslová příchuť si jistě najde místo v kuchyni každého z nás. Hera máslová příchuť je vyrobena z kvalitních rostlinných tuků a olejů a kombinace s máslovým aroma činí z tohoto výrobku prémiový produkt, který se hodí jak na přípravu krémů, tak na běžné pečení.

Novinka Hera máslová příchuť je mladší sestrou klasického rostlinného tuku Hera, který si pro pečení velmi oblíbily nejen naše maminky, ale také babičky. Vedle klasického pečení ji lze  však také použít do krémů, krémových dezertů a dortů.  Při použití této novinky bude krém krásně jemný s neodolatelným aroma.

Nová Hera máslová příchuť si snadno najde místo ve vaší kuchyni. Nejen že se skvěle hodí na přípravu krémů a krémových dezertů, ale je vhodná také jako přísada do běžného pečení. Máslové aroma pak dodá každému dezertu neodolatelnou vůni, které navnadí chuťové buňky již během samotného pečení. Nová Hera máslová příchuť je připravena tak, aby v každém pečení byl kus lásky a potěšení pro každého, komu je pečená dobrota připravena.

Doporučená prodejní cena Hera máslová příchuť 250 g je 24,90 Kč.

Více informací hledejte na www.pecenijeradost.cz nebo https://www.facebook.com/pecenijeradost

A jedna sladká inspirace na závěr:

Čokoládové truffles s krémem

  • HERA20 dkg čokolády na vaření
  • 20 dkg cukru
  • 1 dl smetany
  • 2 dkg sušeného mléka
  • 20 dkg Hery máslová příchuť
  • 9 dkg kakaa
  • koňak (podle chuti)

Rozpusťte čokoládu ve vodní lázni. Vylijte ji do forem na muffiny nebo do jiných vhodných forem (na truffles, na domácí bonbony apod.). Dejte do lednice ztuhnout. Rozehřejte smetanu s 3/4 cukru. Přimíchejte sušené mléko, kakao a zbývající cukr. Sundejte z tepla a přidejte nakrájenou Heru máslovou příchuť a míchejte dokud se Hera nerozpustí. Nakonec vmíchejte koňak. Rozetřete krém na plech a dejte do lednice vychladnout. Po vychladnutí promíchejte a dejte do zdobícího sáčku. Naplňte formy. Množství 20–30 porcí.

Reklama