.

Nostalgické jízdy okolím Prahy

Cestování

Nostalgické jízdy okolím Prahy

Vzhledem k tomu, že Ríša je zřejmě jako každý malý kluk fascinovaný železnicí ve všech podobách – o tu dřevěnou každodenně v obýváku zakopávám - reaguje na jakoukoli zmínku o jízdě vlakem s obrovským nadšením.
O velikonocích jsme se proto vypravili historickým vlakem taženým neméně historickou parní lokomotivou „Modrý Albatros“ z pražského nádraží Braník na Křivoklát. Přes nepřízeň počasí to byl nádherný výlet, i když každý z nás se těšil na něco jiného – já na jarmark, manžel na bůček s pivem, Ríša na lokomotivu...

Zklamán nebyl nikdo. Po nádvoří se sice motala hrozná spousta lidí, ale těch krámků, kde se prodávala keramika, různé ozdůbky, hračky,(jasně, velikonoce, takže nemohly chybět pomlázky a hlavně, ta hrůza a kravál, řehtačky...)
Domů jsme se vraceli utahaní, ale spokojení, zatínající zuby při nepřetržitém zvuku Ríšovy řehtačky...

Uvědomila jsem si, že jsem předem o tomhle výletě neřekla všem "žena-inkám", které by rády se svými ratolestmi podobnou akci absolvovaly. Takže si sypu popel na hlavu, napravuji (doufám) aspoň trošku svou chybu a posílám pozvánku na nejbližší akce.

24.5.2003 – Pikovice 2003 Parním vlakem (bufetový vůz, prodej suvenýrů a občerstvení) z Prahy – Braníka do Pikovic na tradiční festival trampských skupin

31.5. a 1.6.2003 – Den dětí s Posázavským pacifikem (tak na tohle půjdeme zcela určitě!!!) Již 10. ročník tradiční akce pořádané přímo v železniční stanici Praha-Braník. Výstava železničních vozidel, jízdy parního vlaku, jízdy s motorovými vozy na Most Inteligence, soutěže pro děti

28.6.2003 – Posázavské linky / Bitva o brod na Zbořeném Kostelci
Praha Hlavní nádraží (odjezd 10.30) – Praha-Braník – Davle – Čerčany – Kácov
Výletní vlak s parní lokomotivou a soupravou dobových vozů s bufetovým vozem – prodej občerstvení a suvenýrů; návštěva zajímavostí v Posázaví (Medník, Jílové u Prahy, Týnec nad Sázavou, Zbořený Kostelec, Sázava, Rataje nad Sázavou, Český Šternberk). Dobový program na hradě Zbořený Kostelec – středověká bitva na hradě, rytířské souboje, středověká hudba a tanec, dobové tržiště...

5.7.2003 – Posázavské linky / MUSICA EXALTAT ANIMAM na Zbořeném Kostelci Praha Hlavní nádraží (odjezd 10.30) – Praha-Braník – Davle – Čerčany – Kácov Výletní vlak s parní lokomotivou a soupravou dobových vozů s bufetovým vozem – prodej občerstvení a suvenýrů; návštěva zajímavostí v Posázaví (Medník, Jílové u Prahy, Týnec nad Sázavou, Zbořený Kostelec, Sázava, Rataje nad Sázavou, Český Šternberk). Dobový program na hradě Zbořený Kostelec – festival středověké hudby.

 

Tak to je program na nejbližší týdny, program na prázdniny a dobu pozdější zase až někdy příště (kdo by přesto měl zájem, dejte vědět, nebo se zeptejte přímo na nádraží Praha-Braník...)

   
22.05.2003 - Zahraničí - autor: Jitka Sůsová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Olka [*]

  V Lužné jsme byli na zahájení sezóny, tuhle sobotu nás asi tedy čeká Braník.

  superkarma: 0 29.05.2003, 10:10:29
 2. avatar
  [3] Susina [*]

  Lužná je skvělá, taky jsme tam několikrát byli.. takže holky, doufám, že se sejdeme i s dětma příští sobotu v Bráníku na Dni dětí!! !!!

  superkarma: 0 23.05.2003, 09:21:48
 3. avatar
  [2] buny [*]

  My jsme byly tuhle v Lužné u Rakovníka - v železničním muzeu a bylo to super! Taky všem doporučuji!

  superkarma: 0 22.05.2003, 16:15:05
 4. avatar
  [1] mirrea [*]

  Díky!
  skvělá inspirace (škoda, že tu není smajlík mašinky)

  superkarma: 0 22.05.2003, 11:58:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme