.

Nosoretní rýhy nebo podbradek. Příčinou může být i špatný stav chrupu pacienta, říkají lékař

Novinky

Nosoretní rýhy nebo podbradek. Příčinou může být i špatný stav chrupu pacienta, říkají lékař

Touha žen i mužů po mladistvém vzhledu je čím dál markantnější, což se samozřejmě odráží také na poptávce po estetických zákrocích. Zatímco vědci hledají další anti-ageingové metody pro omlazování a zlepšování kvality pokožky, lékaři přiznávají, že bez zjištění příčin nedokonalostí obličeje samotná ošetření mnohdy nestačí. Důvodem povadlé kůže, podbradku nebo nosoretních rýh totiž mohou být i problémy pacientova chrupu.

„V posledních letech se přístup k péči o pokožku dramaticky změnil a laserová rejuvenační ošetření, aplikace dermálních výplní nebo ošetření obohacenou plazmou PRP už samy o sobě zkrátka nestačí,“ říká korektivní dermatolog kliniky Mediestetik MUDr. Olga Shalamová s tím, že bez hlubšího pochopení anatomických změn, které přicházejí se stářím, už není možné pacientovi poskytnout plnou a komplexní péči.

Olga

Ke vzniku hlubokých nosoretních rýh mohou podle lékařky vést například problémy ve skusu způsobené chybějícími zuby. Průběžné opotřebovávání zubů způsobené stárnutím pak může vyústit ve výrazné změny v uspořádání střední a spodní třetiny obličeje, například v povislou kůži v oblasti brady a podbradku.

„Než začnu například s korekcí rtů dermálními výplněmi, analyzuji úsměv pacienta, pozici jeho rtů v obličeji, jejich pohyb, pacientovy zuby a to, jak jsou odhalovány při úsměvu,“ popisuje MUDr. Shalamová.

Proces stárnutí totiž redukuje nejen šířku, ale také délku zubů, což hraje při celkovém vzhledu obličeje velmi důležitou roli. „Zuby jsou obklopeny měkkou tkání, tedy rty, lícemi apod., jejich zkracováním se proto zkracuje i celý obličej, a to nejen opticky. Řešením je nezanedbat počáteční stomatologické vyšetření pacienta pomocí T-Scanu, přístroje, který provede precizní okluzní diagnostiku chrupu,“ říká protetický specialista kliniky estetické medicíny Mediestetik Dr. Vadym Sherman.

sher

Tzv. koncept integrované estetiky, který kombinuje pohledy specialistů napříč obory, by měl dermatologům výrazně pomoci při zmírňování následků stárnutí svých pacientů.

„Když s pacientem řeším nosoretní rýhy, snažím se porozumět, které skupiny svalů jsou při jejich tvorbě nejaktivnější, a hledám příčinu toho, proč se tyto vrásky vůbec objevily. Dnes už je evidentní, že disproporce dentální protetiky, problémy skusu nebo svalová asymetrie ovlivňují estetický vzhled tváře. Abych mohla svým pacientům dopomoci ke kvalitním výsledkům, které očekávají, musím proto stále častěji spolupracovat se stomatology, s jejichž pomocí mohu pacientovi poskytnout to skutečně nejlepší možné řešení,“ dodává MUDr. Shalamová.

Zdroj: tisková zpráva

   
12.09.2014 - Redakční novinky - autor: Hana Novotná

Komentáře:

 1. [7] VladkaZabka [*]

  Já jsem měla ohavné strie, ale už jsem se jich zbavila. Dokonalost sama je přírodní kosmetika BioAroma, rozhodně vyzkoušejte.

  superkarma: 0 05.01.2015, 12:37:09
 2. avatar
  [6] Eva_CZ [*]

  Lethe, Petra ma pravdu. Je to tohle. Sml22

  superkarma: 0 14.09.2014, 03:17:28
 3. avatar
  [5] peetrax [*]

  Léthé — #1 já si pod tím vždycky představuju takové ty vrásky od nosu ke koutkům úst, co často mívají i mladí od smíchu. Mně se tyhle "rýhy" (jestli jsou to teda ony Sml54) na lidech hrozně moc líbí! Žádná plastika!

  superkarma: 0 13.09.2014, 16:36:48
 4. [4] mospika [*]

  Léthé — #1Básník chtěl asi říct abychom nezapomínali chodit k zubařiSml30 a možná nám zmizí i vráskySml22. Kdyby náhodou ne tak si ještě můžeme připlatit za odstranění vrásek. Ale my budeme krásné i když budeme mít pár vrásek, k věku to prostě patří.Sml22Sml59

  superkarma: 0 13.09.2014, 09:38:52
 5. avatar
  [3] marianaant [*]

  Léthé — #1Taky mi není jasné co to je !nosoretní rýha!. Sml15

  superkarma: 0 13.09.2014, 08:29:50
 6. avatar
  [2] kobližka [*]

  Léthé — #1 No asi to,že když budeš mít nějakou vrásku na hubě,obrať se jedině na kliniku estetické medicíny Sml58

  superkarma: 0 12.09.2014, 16:44:42
 7. avatar
  [1] Léthé [*]

  Jak vypadá taková " nosoretní" rýha ? Myslí se tím ty svislé čáry - vrásky nad horním rtem ? Nějak nevím co s tímto článkem básník chtěl říct. Sml80

  1. na komentář reaguje kobližka — #2
  2. na komentář reaguje marianaant — #3
  3. na komentář reaguje mospika — #4
  4. na komentář reaguje peetrax — #5
  superkarma: 0 12.09.2014, 14:56:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme